169 Shares 3581 views

Solenie śledzia w domu

Kto z nas nie lubi słone Sledkov. Oczywiście, najprostszym sposobem, aby kupić w sklepie gotowy solone ryby, ale rzadko znaleźć dobrą solone: ten przesadny więc, z drugiej strony, niewystarczającą solenie. Dlatego, solenie śledzia w domu staje się dla wielu kwestia przyzwyczajenia.

W celu uzyskania danie było dobre, ważne jest, aby wybrać dobre śledzie świeże mrożone. Oto zasady wyboru są dość proste, i po prostu je obserwować. Na przykład, lepiej jest wziąć śledzia gładka, bez fałd i krzywych, które mogą wystąpić podczas transportu śledzia. Skóra musi koniecznie być stałe, nie śledź rannych tusza powinna być jednolicie stałe w całym ciele, także mrożone i bez rdzawych żółto-brązowe plamy. I należy zwrócić uwagę na grzbiecie ryby: czy jest okrągła, gruba, a tym samym ciemnoszary – Sledkov można kupić.

Lepiej jest wybrać świeży tłuszcz śledzia.

Jeśli planowane solenie śledzia w domu, trzeba będzie:

  • 1 kg śledzia, 6 łyżki soli 3 łyżki cukru 4 liść laurowy, pieprz 10 groszek pachnący, litrze wody.
  • Woda powinna być wylana do rondla i doprowadzić ją do wrzenia.
  • We wrzącej wodzie umieścić cukier, sól, pieprz, liść laurowy. Marynata wymagają termicznej w niskiej temperaturze przez 10 minut.
  • Świeże lub rozmrożone rybny powinien być płukane i całkowicie, a także z głowicą i wszystkie opakowania wnętrzności do dowolnego podłużnego pojemnika (tacki, pojemnika z tworzywa sztucznego, itp.);
  • Następnie należy wlać schłodzonej solanki ryb i umieścić na 3 dni w lodówce na dolnej półce.
  • Po tym czasie śledzi należy usunąć z solanką, cięcie, oddzielone od kości, pocięte na kawałki, wymieszać z marynowanych cebuli, mogą być również wykonane z różnych śledzia surówką.

Często, kiedy nie jest solenie śledzia w domu wewnątrz, gdy jest on cięcia cielę, może być również stosowany do kanapek, gdyż prosalivaetsya wielki z ryb.

Ten solenie śledzia wybitnie nadaje się również do solenia łososia i makreli.

Jednakże, jeśli jesteś zainteresowany w coś bardziej oryginalnego, możemy zaoferować Państwu następujące przepis na peklowania śledzia w języku koreańskim.

Solenie śledź w domu w koreańskim implikuje użycie filetów. Skóra i kości, które chcesz usunąć. Odebrane filet konieczności cięcia na kawałki, z 4 – 5 cm. Zrób marynatę. W tym celu, 100 g. Olej słonecznikowy należy do smażenia drobno posiekanej cebuli. Następnie usunąć olej z łuku i umieścić łyżkę cukru, tę samą ilość soli, łyżeczkę adzhika, czarny pieprz, przyprawa do sałatek koreańskich, 100 gr. ocet. Dobrze wymieszać i zalać śledzia marynata zaokrąglenia uzyskany. Ilość ryb włożyć do lodówki na jeden dzień do solenia. I wtedy można jeść.

Jednak dom nie tylko można dodać sól śledzia. Jest też łatwy i prosty solenie gromadnika w domu.

Ambasador gromadnik wykonane w głębokiej patelni lub naczynia. Kg zamrożonej gromadnika należy rozmrozić w temperaturze nie wyższej niż 18 ° C, dopóki nie jest w stanie podzielić ryby, bez zakłócania powierzchnię. Podzielony gromadnika płukanie zimną wodą i pozostawić do kanalizacji. Przygotowania solanki pół litra solanki (stężony) do litra wody, wlewa się do pojemnika, a także większej ilości soli rozpuszczonej w 140 g wody. Następnie 2 łyżek papryka słodka (pre-ciętej), łyżeczkę gałki muszkatołowej, szczypty goździki i łyżeczkę cukru. Wszystkie zioła należy dokładnie wymieszać z cukrem. Ryba jest umieszczany w pojemniku, przy czym każdy rząd wylewanie mieszanki przypraw. W ostatnim rzędzie należy umieścić płytę, bez ucisku. Wlać solankę na płycie tak, że Sardelka został im pokryty na wierzchu o 1 centymetr. Tak przygotowany gromadnik należy umieścić w lodówce na dolnej półce, a nie trzymać mniej niż cztery dni. Gromadnik jest uważany za zakończony, gdy okazuje się, tekstury, soczysty mniej gęsty niż świeże ryby, pyszne smaku i zapachu. Następnie można wnieść na stół.