446 Shares 7030 views

Prawidłowe odżywianie dla kobiet w ciąży – klucz do zdrowia dziecka

Każda kobieta, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży, zadawać pytania, pożądane jest, aby jeść dobrego zdrowia i zdrowia dziecka. I dobre jedzenie jest po prostu promuje go. Żywność powinna być świeże, smaczne starannie przygotowana, zróżnicowane, zrównoważone.

Od wczesnych etapach ciąży, ciało jest rekonstruowana, wszystkie procesy zachodzą u kobiet bardziej intensywnie niż dotychczas. przyszła matka ciało wymaga dużo składników odżywczych, aby zapewnić sobie i dziecku wszystkich niezbędnych składników i witamin.

Uważa się, że właściwe odżywianie dla kobiet w ciąży jest to, że kobieta powinna być w stanie jeść za dwóch. To jest złe, ponieważ nadmiar składników odżywczych wpływa na rozwój narządów wewnętrznych pozostaje. W rezultacie dzieci rodzą duże, nadwaga i niedostatecznie rozwoju poszczególnych narządów.

Ale są też kobiety, które, widząc siebie na dodatkowy kilogram, siedzieć na diecie. Zapomnij o nich wszystkich 9 miesięcy, nie mogą być brane pod uwagę. Nieodpowiednia lub niewłaściwa dieta dla kobiet w ciąży prowadzi do tego, że w organizmie zmniejsza się wszystkie składniki odżywcze, a to narusza metabolizm płodu. W rezultacie, kobiety te często występują przedwczesne narodziny, urodzonych biednych dzieci.

Trudno jest obliczyć, ile powinien jeść przyszłą mamę, ponieważ prawidłowe odżywianie dla kobiet w ciąży indywidualnie. Ale możemy powiedzieć z pewnością, że wstając od stołu, kobieta powinna czuć lekki głód. Ponieważ ciąża jest podzielony na 3 kategoriach, należy rozważyć żywność dla ciężarnych tygodni.

W pierwszym trymestrze (1-12 tygodni)

Żywność powinna być bogata w białka, tłuszcze i węglowodany, a okres ten charakteryzuje się powstawania najważniejszych narządów i układów dziecka.

Dzienna dawka powinna być w przybliżeniu następująco: 100 g białka, 80 g tłuszczu w 355 g węglowodanów w całkowitej kalorycznej 2400-2700 kcal. Białko jest mleko, jogurt, twaróg niskotłuszczowy, gotowane mięsa chudego. Kwota ta wystarczyłaby na pokrycie wydatków na organizm matki i dziecka.

Drugi trymestr (13-24 tygodni)

Teraz, z powodu intensywnego wzrostu dziecka i zwiększa jego wagę, zapotrzebowanie organizmu na białko wzrasta. Białko w diecie nie powinna być mniejsza niż 115 g, tłuszcz – 90 g i 400 g węglowodanów dziennej kalorii teraz musi wynosić około 2800-3000 kcal.

Prawidłowe odżywianie dla kobiet w ciąży w tym trymestrze eliminuje tłuszczowe, wędzone, konserwy, kwaśne, słone potrawy. Są one nie tylko szkodliwe, ale także może powodować zgagę w ciąży.

Trzecim trymestrze (25-40 tydzień)

Należy pić nie więcej niż 1,5-2 litrów wody, a skłonnością do obrzęków – mniej (w tym zupy, soki, mleko). Trzeba jeść mięso, ryby – tak wypełnić organizmowi jodu. Nie ograniczaj się do jedzenia, jeść tyle, ile chcesz, ale tylko smaczne, pożywne, niskokaloryczne, z pokarmów bogatych w błonnik.

Wykonaj te proste wskazówki, od prawidłowego odżywiania dla kobiet w ciąży, aby pomóc dziecku się urodzić zdrowe. Te wskazówki są napisane dla zdrowych kobiet, ale jeśli występują drobne problemy zdrowotne, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, aby skorygować dietę.