603 Shares 8764 views

VAZ 2110 – przekładnia. Naprawa skrzyni biegów VAZ-2110

Aby przełączyć prędkościach stosowanych taką kluczową węzeł jako skrzyni biegów. Mechanizm ten jest dość skomplikowany, a jeśli nadużywane mogą szybko zawieść. Zobaczmy, jak naprawa odbywa się na VAZ-2110. Transmisja tutaj, choć wiarygodne, ale jej potrzeba, aby zająć się w czasie do wymiany oleju, czyszczenia brudu t. N.

postanowienia ogólne

Jeśli coś się dzieje, pierwszą rzeczą, którą trzeba zdemontować lub, w prostych słowach, aby usunąć punkt kontrolny. Wykonywania pracy najlepiej z asystentem. Aby rozpocząć, należy wyjąć akumulator z pojazdu, a następnie rozrusznik. Linka sprzęgła należy również odłączyć od gniazdka i wyciągnąć ją z uchwytu na skrzyni biegów. Z czujnikiem prędkości ma wiele przewodów, które muszą być odłączone. Aby to zrobić, należy ścisnąć zaciski sprężynowe i zdemontować złącze. Biegów przymocowany do reaktywnego pręta wielu śrub za pomocą odpowiednich rozmiarów potrzeby klucza do odkręcenia. Kolejnym krokiem jest usunięcie do napędów na cztery koła, pozostawiając tam korek. Lewy przegub kulowy również musi odwrócić się od zwrotnicy. W zasadzie, jest to możliwe do zrobienia, ale jest o wiele bardziej wygodne. Po stronie silnika ma jeden uchwyt, odkręcić nakrętkę węża, zastrzyk, jeśli to konieczne, zdjąć z trzpienia. Teraz przychodzi ostatni etap demontażu montażowym do VAZ-2110, transmisja powinna zostać przesunięta z prowadnic, jak daleko wstecz.

Jak Zdemontować Transmisja: kilka prostych wskazówek

Przed przystąpieniem do natychmiastowego demontażu, czyszczeniu mechanizmu. Można używać benzyny lub coś podobnego. Aby rozpocząć, należy wyjąć bagnet wskazujący poziom oleju, a następnie usunąć wszystkie łączniki z przewodu sprzęgła. Pozostaje tylko zdemontować tylną pokrywę, ma zasuwkę 4, które muszą być poluzowane. Często muszą przylegać do pokrywy za pomocą płaskiego śrubokręta. Wtedy zobaczysz najnowsze Wtyk, czyli na 5. Prędkość (transmisja), wyjąć go z uchwytu. Jest to konieczne, aby naprawić wały z toczenia, bo to szczeliny sprzęgające musi wejść w sprzężeniu z kołem zębatym. Aby tak się stało, umieścić 5. biegu. Wtedy nie ma nic trudnego. Wyjąć wał podstawową, a następnie uczestniczą w poszukiwaniu usterki. Jeśli jest to krytyczne odkształcenie lub zużycie pozycja jest zdecydowanie należy wymienić.

Naprawa skrzyni biegów VAZ-2110

Najczęściej idzie w dół lub pierwotne lub wtórne wał, a także synchronizator lub różnica. W zasadzie istnieją ograniczone możliwości kapitana, ponieważ, na przykład, nie wał wejściowy składany design. Jedyną rzeczą, jaką możesz zrobić, to zmienić orientację. W tym celu użyć ściągacza ROZEBRANIA łożyska i prasy w taki sam sposób, aż do oporu. Należy pamiętać, że wysiłki mogą być stosowane tylko do wewnętrznego pierścienia. Wymiana przedniego łożyska podobne. Wystarczy zwrócić uwagę na obecność pierścienia oporowego przy montażu części. Wtórny składany wał, dzięki czemu można naprawić praktycznie każdy z nieudanych części. Aby rozpocząć, należy wyjąć go z obudowy i przytrzymać wał w imadle, tak aby ramię można regulować kąt, ale nie uszkodzić. Tutaj można obejrzeć wiele Gear – master i slave. oględziny, będzie w stanie zidentyfikować wady (ścieranie zębów, bad-ass, i tak dalej. N.). Następnie usuń zgniłe części, może to być albo przeszlifować lub umieścić nową.

VAZ-2110: Skrzynia biegów i jej naprawa

Spójrzmy na synchronizatora. Najczęściej problem polega na zużycie sprzęgła, uszkadzając go i podobne problemy. Nie zapomnieć, jak to było umieszczane w piaście sprzęgła, należy umieścić odpowiednie oznakowanie kredę. Krakersy są zamontowane na wiosnę, więc upewnij się, że kule nie są rozproszone w czasie pracy z synchronizator. Wtedy masz dwa sposoby na rozwiązanie problemu – to jest wymiana całego urządzenia lub instalacji nowych elementów indywidualnych, które są poza kolejnością. Jak pokazano dawna praktykę VAZ 2110 transmisji nie ze względu na uszkodzenia herbatniki (rozdrobnione chuliganom) lub wypusty sprzęgające wady (zużycie itd wady). W każdym przypadku, aby naprawić uszkodzony element nie jest zalecane, to lepiej postawić nowy. Wynika to z faktu, że ta część będzie pracować bardzo długo. Zanim całkowicie zmontowanym synchronizator, nasmarować sprężynę i herbatniki. Można użyć „Litol” lub coś podobnego. Należy zwrócić uwagę na niezawodność klipsów montażowych (sprężyn).

Jak naprawić różnicę?

Oczywiście, urządzenie transmisji może być uważany za słabe ogniwo. Po pierwsze, należy sprawdzić integralność łożysk. Należy pamiętać, że jeśli masz zamiar je usunąć, a następnie zostaną one zniszczone, więc potrzeby instalowania nowego zestawu. Znowu muszę zmienić wszystkie pierścienie, pół-line, a także transmisji uszczelki VAZ-2110. Wizualnie, można ocenić stan koła zębatego prędkościomierza. można wyjąć łożysko, nie niszcząc go, ale w tym samym czasie biegu jest uszkodzony, ale jeśli spełniło swój cel, to jest w porządku. Przed wszystkim zebrać, trzeba dokładnie sprawdzić napędzanego koła zębatego. Do punktacji, zużycia na zębach oznacza, że powinna ona zostać zmieniona. Szlifowanie lub wypłynąć na powierzchnię w tym przypadku jest dozwolone tylko w wersji profesjonalnej. Warto zauważyć, że przekładnia napędzana jest sprzedawany w komplecie z wiodących, więc zawsze postępuj podstawienie pary. Wynika to z faktu, że przełożenie może być nieco inna.

wniosek

Jeśli chcesz, aby przekładnia działa jak zegar, trzeba wykonać kilka prostych warunków. Najważniejszą rzeczą – czas zmienić klocki. Tak szybko, jak można zauważyć, że płynęła smaru, konieczne jest przeprowadzenie wymiany uszczelek. Nie zapominaj, że transmisja olej VAZ-2110 również muszą być okresowo zmieniane. Z reguły jest to czas do 40000-50000 kilometrów. Innym ważnym punktem – jest terminowe wykonanie naprawy, bo jeśli słychać dziwne pukanie lub dzwonienie w oknie, może to doprowadzić do jej całkowitej wymiany. Jak można sobie wyobrazić, że to wysokie koszty. Fakt, że transmisja VAZ-2110, których cena wynosi około 10 000, sprzedawane daleko nie wszędzie i nie zawsze prawdziwe. Być może jest to wszystko, co można powiedzieć o naprawy PPC. Z odpowiednim podejściem, nie będzie miał trudności w szczególności ze względu na fakt, że większość informacji jest po prostu zastąpione zamiast naprawić.