435 Shares 7666 views

Skruchość – odchylenie od grzeczności

Chropowatość dla wszystkich, co odnosi się do tej koncepcji, jest odchyleniem od określonej normy lub środka. Na przykład szorstka deska – oznacza, nie przetworzoną, nieplanowaną i nie wypolerowaną, nie odpowiadającą naszej reprezentacji na temat standardowej deski. Charakterystyczne cechy są opisane w przykładzie Sobakiewicza – bohatera poematu N. Gogola "Martwe dusze". Natura, tworząc twarz ", pociekła z całego ramienia: raz wyjął nos, wydobywał się z nosa, drugi zerwał się, usta wyłoniły się, a duże siewniki wyrzuciły oczy i nie rzucały ich w światło …" W świadomości masowej jest przedstawienie tego, jakiego rodzaju osoby można uznać za symetryczne i poprawne. Odchylenie od standardu czyni go niegrzecznym, jak w przypadku Sobakiewicza. Innymi słowy, chropowatość jest zawsze pewnym niedokończeniem, niewłaściwością, surowością, niepłodnością, niechęcią, czyli odchyleniem od standardu określonego przez nasze przedstawienia. Im większe odchylenie, tym bardziej niegrzeczność.

Standardowo zachowujemy się zwykle uprzejmy zachowanie, które odpowiada pewnym normom, przepisom socjalnym i konwencjom. Szorstkość w relacjach jest odchyleniem od grzeczności. Skruchość, podobnie jak niegrzeczność, również odzwierciedla odchylenie od grzeczności. Obie koncepcje są sprzeczne z uprzejmością, ale istnieje kilka różnic, które dają jakościowo inny obraz do odchylenia. Rudeness nie jest skierowany na celowe wyrządzenie szkody ludziom, upokorzenie ludzkiej godności, celowe zniewagę rozmówcy. Zło na surowość nie jest celem, choć często jest konsekwencją tego. Zazwyczaj zasada służy jako reakcja lub reakcja ochronna na pewne okoliczności. W przeciwieństwie do nierówności, surowość przekracza wszystkie wyobrażalne i nie do pomyślenia normy moralne. Paradoks, ale niegrzeczność może być ubrana w uprzejmość ubrania: uprzejme słowa mogą być naham bardziej skuteczne niż prosta brutalność. Często niegrzeczność cieszy się upokorzeniem innej osoby. Uwielbia bezkarność i anonimowość. Schody Obgadita, powiedzcie obrzydliwe przez telefon do obcego, upokarzaj innych użytkowników w internecie – to jest rozdrażnienie. Rudeness lubi bezpośredni kontakt z osobami lub sytuacjami. Ciekawe, że w świętym, sztywnym, wymyślonym środowisku, takie cechy jak uczciwość i szczerość będą wyglądać niegrzecznie, a nawet niegrzeczność. Wszystko zależy od moralnych fundamentów społeczeństwa.

Bezczelność, bezczelność i bezceremonialność nie mogą być współmierne w skali uprzejmości. Jak mówią, leci oddzielnie, kotlety oddzielnie. Nieomylność jest współmierna ze skromnością, bezczelnością ze wstydu i bezczelnością z ceremonią. Bezbronność, w przeciwieństwie do nierówności, na ogół ma inną orientację. Bezczelność jest zawsze skierowana na siłę, która jest o wiele lepsza od niej. Rzadkość i nierówność są zazwyczaj ukierunkowane na słabość. Podczas wyjaśniania przyczyn chropowatości w wyniku załamania nerwowego, zmęczenia lub podrażnienia należy zapytać: "Dlaczego nerwy stoją, gdy spotyka się z siłą? Dlaczego ukrywasz podrażnienia przed szefem?

Musimy zrozumieć, że uprzejmość, jako punkt wyjścia dla stopnia nierówności, jest względną koncepcją. W wysoce kulturalnej rodzinie jedno zrozumienie uprzejmości, a jeśli w pierwotnej komórce społeczeństw wyczerpujące wyobrażenia stają się językiem komunikacji, zrozumienie słabości tutaj jest rozmazane. Rudeness, podobnie jak grzeczność, jest względnym terminem. Wyobraźcie sobie, że jesteśmy w jednej z celi wśród gladiatorów w wewnętrznych pomieszczeniach Koloseum. W następnej klatce nasi przyszli przeciwnicy rzucają się przed bitwą i zwracamy się do niego: "Drogi panie. Bądź na tyle miły, aby mi litować – uśmiechnąć się. – "wyśmiewasz się, bydło? Czy jesteś niegrzeczny? Nie musisz być niegrzeczny ", odpowiada. Jak widać, w zależności od okoliczności grzeczność może być postrzegana jako niegrzeczność. W świecie kryminalnym, gdzie "nie wierzcie, nie bój się, nie pytaj", zasadność jest naturalna i harmonijna, podobnie jak obca i nienaturalna uprzejmość.

Skruchość musi koniecznie zrozumieć następujące. Każde słowo, które wypowiadamy, musi być przyjazne, spokojne i wspierające. Słowo skupia się na ogromnej sile. Nie doceniam energii słowa jest wielka głupota, która jest obarczona smutnymi konsekwencjami. Złość, niezależnie od natury, prowadzi do niszczenia szczęścia, cierpienia i bólu. Rude mówienie nieuchronnie prowadzi do cierpienia. Nieuprzejmość i pacyfikacja się nie dogadują. Ruffman pozbawia się możliwości pogodzenia się z sobą i ze światem zewnętrznym. Gdy nie ma spokoju w człowieku, szczęście jest niemożliwe. Można powiedzieć osobie bardzo nieprzyjemne rzeczy, nawet wyrok śmierci, a nie obrazić go, jeśli słowa są wypowiadane w spokojnym, sympatyczny tonu. Nie obrazują tego, co powiedzieli, ale na to, co powiedzieli, w jakim tonie. Na stopień chropowatości wpływa przede wszystkim ton. Zły dźwięk oznacza przemoc. Osoba myśli, ponieważ mówi tak brutalnym tonem, z gniewem i podrażnieniem, co znaczy, że nie mówi również w sposób uczciwy i nieuczciwie. Jeśli mówi źle, to nie ma racji. Rodzi się konflikt.

Wrażliwość musi również wiedzieć, że nasz podświadomy umysł zabiera wszystkie wypowiedzi w dziwny adres na własny rachunek. Nie rozumie on zaimka "on", "ona", "oni". Grub, obrażający innych, faktycznie znieważa samego siebie i niszczy jego poczucie własnej wartości, niszczy jego ego. Który organizm wytrzymuje, jeśli jest on upokorzony, znieważony i powołany? Dlaczego zwierzęta mają tak korzystny wpływ na nasze zdrowie? Tajemnica jest prosta – każdego dnia pies zbliża się do ciebie i żelaza, mówiąc: "Moje dobre. Clever. Dobrze zrobione. Twój podświadomy umysł łapie, że jesteś dobry, inteligentny, a poza tym dobrze zrobiony.

Niegrzeczny człowiek, Sobakiewicz, wyraźnie nie jest przyjazny wobec uprzejmości. Jego niegrzeczność rzucała uprzejmość, jak nudna mucha. Prezydent w Sobakiewiczu – "taki głupiec, jak światło nie produkowało"; Gubernator – "pierwszy zbój na świecie … i twarz złodzieja"; "Daj mu tylko nóż i wypuść go na wielką drogę – zabije"; "Nadal jest wice-gubernatorem – Goga i Magog". Mistrz policji jest "oszustem, sprzeda, oszukuje, będzie też z tobą obiadować". Podsumowując jego wyrok w sprawie urzędników, mówi: "To są wszyscy oszustami; Całe miasto jest w tym: strażnik na oszustwie siedzi i napędza łotra. Wszyscy chrześcijanie sprzedający. Jest tylko jeden człowiek przyzwoity: prokurator; A on, jeśli powiesz prawdę, świnię.

Człowiek taki jak Sobakiewicz jest niegrzeczny ze względu na charakter jego natury. Nie nauczył się wyrazić swoich poglądów w godnej przyzwoitej formie. Często ludzie są niegrzeczni, aby zwiększyć poczucie własnej wartości. Czasem niegrzeczność rodzi się z chęci uzyskania szacunku dla swoich znajomych i uznania sił innych, a czasem z naśladowania brutalnego zachowania swoich bohaterów literackich lub filmowych. Skruchość może być wynikiem brzydkich stereotypów myślenia i warunków życia, w których jest to również istotne, takie jak woda, żywność i powietrze. I czasami powody są zupełnie trity – ostatnia kłótnia z przyjacielem, problemy rodzinne, kłopoty w pracy lub przewlekła choroba.

W surowej nieobecności Sobakevicha nie ma żadnej nieśmiałości. Kiedy gość podczas obiadu oskarża kucharza: "Kupiłem tego szefa kuchni, którego nauczyłem się od Francuzów, kota, on go złapał, a on mnie posłał na stół zamiast obiadu". Rudeness nie chce liczyć na uczucia innych ludzi, ani osobliwości okoliczności. Sobakevich neotesan, jak kłoda, jest pewien, że słońce wschodzi na jego cześć, że życie przestanie bez jego opiekuna.

Sobakiewicz, jako naturalny boor, czuje się lepszy od innych gospodarzy. Co możemy powiedzieć o zwykłych chłopach? Z poczucia własnej wyższości narasta pogardę dla wszystkiego, co żyje. Kiedy będziesz posłuszny przestarzałości, a pułapka wyższości i podstępu zaskoczy. Początek nieuprzejmości trwa, pomimo faktu, że jesteś już w pułapce. Ostrość niszczy godność osoby, która znajduje się w pułapce poddaństwa. Wilk schwytany w pułapkę potrafi wykrzywiać łapę. Osoba, która została przywieziona do "uchwytu", rozpaczliwie próbuje uwolnić się. Pasja pasji jest tak wielka, że często kończy się tragedią. Innymi słowy, gdy odstępstwo od uprzejmości przekracza rozsądne granice, oznacza to, że ma kłopoty. Nadmierna nieograniczona nieuprzejmość nie może zostać przekroczona. Traktuj szorstkość jako absurd nędznej, samoświadomiej istoty. Nie będziesz się zły na papugę, która krzyczy: "Dura". Nieuprzejmość innej osoby dotyka nas dokładnie tak, jak jest w nas. Święta osoba nie dotyka ostrości, nierówności i bezczelności innych, ponieważ te cechy są nieobecne. Skruchość lubi demonstrację, więc nie warto zwracać na to uwagi. Spokój zachowania, pobłażanie i humor może zneutralizować niegrzeczność.

Jednocześnie nie można porównywać żadnej brutalności ze względu na niegrzeczne słowo kobiety. Nie jest tajemnicą, że kobiety są kilka razy lepsze niż mężczyźni, którzy potrafią skoncentrować się na uczuciach. Dlaczego kobiety wolą kłócić się z mężczyzną niż kobietą? Męskie szorstkie słowo jest powierzchowne, ma małą destrukcyjną energię. "Moja matka przychodzi do nas", mówi żona. – "Co?" – "Liczby?" – "Chrzan" – "Jak możesz tak brutalnie mówić o mamie?" Nadal jesteśmy paniami – żona woła. "Wiem, pani, przez długi czas", odpowiada mąż. Całkiem inna kalico, gdy żona jest spokojna, z lodowatym wyrazem twarzy mówi do męża: "Bastard". Czasami jedno słowo brutalnej kobiety wystarcza, aby trafić na groźnego mężczyznę na miejscu. Jej brutalność uderza w jej serce. Innymi słowy, kobieca surowość powoduje panikę w skali uprzejmości.

Skruchość w kobiecie zaprzecza kobiecości i wzbudza wrogość, niechęć i dzikość. Kobieta z wyraźną nierównością uważa otaczający świat za pole bitwy. Człowiek o rozwiniętych cechach męskich, respektujący męską naturę, nie pogrąży się w pojedynku z taką kobietą, więc drogi ich nie mogą przekroczyć. Nieuprzejmość kobiety jest surowością w męskim szarpie. Dwie buty – para. Podobnie jak przyciąga. Chropowatość na chropowatość daje nierówność na placu. Ta "wesoła" rodzina będzie znana przez wszystkich sąsiadów i okręgową policję. Miejscowi psy będą zainteresowani uczeniem się od swoich doświadczeń, jak umiejętnie szczekając obcych psów.

Gdyby przyjaciel nagle się zgodził, a nie przyjaciela, a nie wroga, a więc … To nie chodzi o przyjaciela niegrzecznego. Uprzejmy przyjaciel pomyśli setki razy, aby poinformować o zbliżających się kłopotach, czy ostrzec Cię o czymś lub o kimś. Przyglądając się przyzwoitości, ostrożny uprzejmy przyjaciel widzi przyjaźń poprzez pryzmat konwencji, norm zachowania, etykiety. Poza przyjaźnią są "dusze wspaniałe impulsy", szczerość, spontaniczność i otwarcie stosunków. W czołówce przyjaźni jest grzeczność. W chropowatości absolutnie inna dyspozycja. Jeśli przyjąłby cię tak, jak ty, będzie się broniła sama. Być przyjaciółmi, więc bądź przyjaciółmi, czyli beztrosko dbać o przyjaciela, jest niezachwianą zasadą nieuprzejmości przyjaźni.