501 Shares 7806 views

Afanasiy Fet: analiza wiersza „Kolejną noc w maju»

Przed analizujemy wiersz „Kolejną noc w maju”, trzeba powiedzieć kilka słów o estetycznych poglądów poety. Afanasiy Fet mieszkał i pracował w tym samym czasie co Niekrasowa, ale idea powołania tekstami siebie poetów i poezji były diametralnie różne. Jeśli Niekrasow zobaczył swoją siostrę Muse mrucząc „torturował” ludzi, to feta – „codziennego podniecenia” źródłem „czystych intencjach”, przeznaczonych do przewozu od W dobie demokratycznych nastrojów piosenki Feta była obca postępowych i popularnych magazynów natomiast poeta wyśmiewany, krytykowane i napisał kilkadziesiąt parodie na jego wdzięku, a nie poezji społecznej.

Sens sztuki

Feta wiersz „Kolejną noc w maju” został napisany w 1857 roku. W tym, że zawiera prawdziwy zwolennikiem „czystej sztuki”. Termin ten oznacza, że celem sztuki – głosić odwieczne wartości, dążenie do idealnego piękna, ale nie zależy od bieżących wydarzeń, a przede wszystkim nie narażać istniejące zaburzenia w społeczeństwie. Twórczy duch, przekonanie fety, trzeba tylko do pokonania „cień” w życiu codziennym, aby uciec od niego.

Analiza wiersza „Kolejną noc w maju”: zawartość

Tajemnica prawdziwej poezji polega na tym, że bez względu na to, jak wiele można przeczytać (lub słuchał) liryczną kompozycję, jest to głęboki akord i za każdym razem jest to nowy uczucia i obrazy. Wynika to z faktu, że poeta przynosi do głosu obraz obrazu sensie doświadczenia i używa ekspresyjne środki artystyczne, aby je wcielać. Jest to wiersz Feta „Kolejną noc w maju.” Aby w pełni cieszyć się poetyckie dzieło, czuć ją, wraz z poetą, uważnie czytać poemat kilkakrotnie. Po pierwsze, widzimy, że bohater liryczny inspirowane przysmaki wiosna noc, oddychając jego powietrzem, słuchając jego dźwięki.

Dalsza lektura zaskoczyć nas z całej gamy emocji doświadczanych przez poetę. On jest pełen emocji, wdzięczności, szczęścia i niepokoju. Ostra intryga przejawia się w tym, że twarz na noc maja daje ekstazę, a jednocześnie rodzi się pomysł bycia kończyn.

Skład wiersza

Ten wyjątkowy liryczny pracy jest podzielony na cztery szeregu wzajemnie wzmacniającymi czterowiersze. Pierwszy zaczyna się i kończy się okrzykiem odzwierciedla podziw i wchodzi w atmosferę wiosny. Druga zwrotka powtarza pierwszą linię wykrzyknikiem i daje dźwiękowe i wizualne obrazy, które przygotowują wzburzony nastrój oczekiwania, które zostały wyszczególnione w poniższej strofy. Oferuje on metaforę narzeczona brzozy, który „trzęsie” – to słowo w połączeniu fizyczna drżenie liści na wietrze i stanie emocjonalnym. W czwartym quatrain autora ponownie włącza się do nocy, do „wyjaśnienia” do niej jako „bezcielesny” ukochanej. słowik piosenka (spokojny i światła) otrzymuje brzmienie: „przymusowego piosenki” wewnętrzny „i”. Oba utwory pojawiają się instynktownie, spontanicznie. Ostatni wiersz poematu, który na pierwszy rzut oka brzmi niezgodne z ogólnym nastrojem, jednak został przygotowany: tęsknota, która początkowo miała błogi cień, stopniowo wpada do poczucia dezorientacji.

środki ekspresji

Zamieszanie liryczny bohater przechodzi przez obraz brzóz, które są „czeka” na coś. Wspaniały obraz gwiazdy, odległe i zimne, jak to ma w zwyczaju, „ciepłe i delikatnie” patrząc na duszy. Jest uosobieniem natychmiast redukuje czas i przestrzeń wiersza. Wszystko widać teraz ściśle ze sobą powiązane, tkane w tajemniczy i delikatny związkowej ogromnego wszechświata i duszy ludzkiej, enkapsulacji cały niej. Nie jest zatem przypadkiem używa metafory oblubienica w wierszu „Kolejną noc w maju.” Analiza synonimem wiersz, w którym obraz jest podana, demonstruje rozkosznie delikatny i intymny ton. Starannie wybrany przenośnie i epitety „przyciąga i bawi” „starszego narzeczona”, „Bliss”, „świeży”, „czysty”, „półprzezroczysta”, „łagodny”, „nieśmiały”, „drżenie”

Analiza wiersza „Kolejną noc w maju” otwiera kolejny z jego funkcji: kontrastujące obrazy i uczucia przenieść z zewnątrz, a skala percepcji aby wewnętrzna i tajne nieuchwytny. Tak, statyczne sfera śnieżyce, śniegu i lodu pływające w przeciwieństwie do świeżych maja namacalny czułością – niematerialnej. Joy przeciwieństwie wyobcowanie, niepokój rywalizuje z miłością, Perfect Beauty – z możliwością śmierci. Dlatego zawsze dotkliwie odczuwać przepaść między nieskończonym kosmosie, wciąż odnawiające charakter i śmiertelnego człowieka. Nie obcy idei i Afanasiy Fet. „Kolejną noc w maju” jest antytezą: młodzieńczy powiew wiosny jest przeciwny do ostatniego utworu. Ale Fet nie byłoby, gdyby nie sprzeciw złagodzić ten tajemniczy „może”. W ogóle, nie w regulaminie szkoły „czystej sztuki” poetów ustalenie jasnych akcentów i pewność uderzeń. Wręcz przeciwnie, to zachęcił powściągliwość, obecność tajemnicy, lekkie kontury i podpowiedzi. Więc poeta przerasta skończoności życia, zjednoczona w niespokojnej duszy niepokój z nieograniczonej potędze miłości. Z tego smutek staje się lekki, nabiera skrzydeł.

Główną ideą

Poprzez analizę wiersza „Kolejną noc w maju”, warto wspomnieć, że fet idzie na poezji pasterskiej, która tak swobodnie czuć jego pióra. Przed nami jest dziełem filozofii, który wyraża ideę harmonii między naturą i impotencji umysłu do uchwycenia tej harmonii. W tym celu, autor celowo używa nieistniejącego formy gramatyczne – „niematerialny”, gdzie nie ma stopień porównawcza jakości, a przez względnej przymiotnika. To potwierdza ideę poematu i dźwięk jego organizacji. Napisany iambic iambics z cross-rym, że ma elevatedly uroczyste intonację.