299 Shares 6286 views

Trzy sposoby, aby akapity w „Słowie”

Ten artykuł będzie przydatna dla tych ludzi, którzy zdecydowali się połączyć swoje życie pisząc artykuły lub robi pewne prace związane z pisaniem prac tekstowych, ale do tej pory mają niewielką wiedzę w tej dziedzinie. W tym artykule przyjrzymy się, jak zrobić akapity w „Słowie”. Taki mały drobiazg rzekomo, ale nadal potrzebne w niemal każda praca, ale po przeczytaniu tego artykułu, będzie dowiedzieć się jak najwięcej trzech sposobów można to zrobić.

Zrób paragraf z linijką

Teraz możemy analizować sposób jak zrobić akapity w „Słowie” z „Ruler” narzędzie. Metoda ta ma zarówno zalety, jak i wady. Wśród korzyści wynikających z szybkością wykonania może być odróżniony i klasyfikacji wad niedokładności pomiaru. Ale wszystko po kolei. Teraz będziemy przechodzić bezpośrednio do punktu.

Zwykle linia w programie jest domyślnie włączona, ale jeśli z jakiegoś powodu nie ma, wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do zakładki „Widok”.
  2. Znajdź obszar „show” na pasku narzędzi.
  3. Umieścić zaznaczenie obok „linii”.

Po tym, właściwym narzędziem pojawi się na interfejsie.

Jesteśmy zainteresowani tylko w jednej linii, która znajduje się na górze. Jak widać, znajduje się w trzech suwaków po lewej stronie i jeden po prawej stronie. Do ust spełnia górny suwak w lewo.

Wcięcie pierwszego wiersza każdego akapitu, początkowo zaznaczyć cały tekst. Jeśli to jest całkiem duży, można użyć skrótu klawiszowego Ctrl + A. Następnie, przytrzymując lewy przycisk myszy, przeciągnij górny suwak w prawo, tak samo jak trzeba wciąć.

Za pomocą menu Setup „Przejście”

Tak więc, pierwszym sposobem, aby akapity w „Słowie”, dyskutowaliśmy. Jak mówią, aby zastosować go dość szybko, ale dostroić ustawienie nie może być. Nie można powiedzieć o metodzie, którą teraz przeanalizować. I będziemy rozbierać jak zrobić akapity w „Słowie” za pomocą menu ustawień „Passage”.

Nazwa mówi sama za siebie menu, możliwe jest, aby ustawić wszystkie niezbędne parametry. Ale najpierw warto otworzyć. Aby to zrobić, kliknij ikonę wskazaną na rysunku poniżej. Jest w zakładce „Home”. Nie zapomnij zaznaczyć fragment tekstu, w którym chcesz, aby wciąć.

W oknie, które się pojawi, jesteśmy zainteresowani tylko w jednym obszarze – „Offset”. W prawej ręce jest lista rozwijana. Otwórz je, wybierz „wcięcie”, a po lewej stronie, aby wejść bezpośrednio na odległość, że ustęp zostanie wykonany.

Był to drugi sposób, aby punkt w „Słowie”. Nie zapomnij po dokonaniu korekty zastosować wszystkie zmiany za pomocą przycisku „OK”.

zastosować kartę

Mamy więc rozważyć dwa sposoby, jak w „Słowie”, aby akapity. Z pierwszym można szybko dokonać pkt tiret pierwszy wiersz, ale nie mógł określić dokładne parametry. A z drugiej, a wręcz przeciwnie, czas wydać więcej, ale można ustawić dokładny parametr. Teraz patrzymy na karcie.

Szczerze mówiąc, to nawet nie jest naprawdę paragraf, i tylko długa przerwa przed słowem, ale tak nie jest wizualnie odróżnić od akapitu. Ta czynność jest wykonywana za pomocą klawisza TAB. Jego położenie na klawiaturze można zobaczyć poniżej.

Początkowo, umieść kursor w miejscu, gdzie popełnione wcięcia, a następnie naciśnij klawisz TAB. Metoda ta jest dobra w tym, że jest wykonany bardzo szybko, ale jego główną wadą jest to, że jeśli wiele ustępów, to zajmuje dużo czasu.