398 Shares 6740 views

Prosty wzór owiec pomoże w tworzeniu różnorodnych zabawek

Miękkie jagnięta, jak gdyby z marzeń dziecka, sprzedawane są w sklepach z zabawkami. Wnętrze, sofa, gry dla dzieci, w telefonii komórkowej, rozwój – mogą być bardzo różne. Wzorzec owiec pomogłby stworzyć jakąś zabawkę, którą lubisz.

Poczuć sny

Niedawno moda polegała na tworzeniu zabawek z filcu. Są interesujące w swoim wyglądzie – na tyle płaskim, że nie wymagają skomplikowanych szczegółów tnących, ale jednocześnie mogą być zaskakująco realistyczne i słodkie dzięki zastosowaniu techniki aplikacyjnej.

Deseń filcowy owiec pomoże stworzyć wiele interesujących kopii świata zabawek. Na przykład, aby zrobić telefon komórkowy w łóżeczku.

Taki wzór owiec z tkaniny może być bardzo zróżnicowany. Może składać się z jednej części i wystroju i może zawierać kilka elementów. Tutaj ten wzór zabawki-owiec łączy ciało, nogi, ogon. Jest uzupełniony kufą, okiem, łukiem. Nadal można szyć specjalny dzwonek.

Zabawka dla zabawy

Szycie zabawki jagnięcina dla Twojego dziecka jest łatwe, jeśli użyjesz elementu takiego jak wzór owiec. Taki podręcznik najczęściej zawiera wzór głowy, łydki, łapy, uszy. Wzór zabawki-owiec pomogą stworzyć obiekt z dowolnej tkaniny. Tutaj na przykład prosty wzór, na którym owinięta jest cienka szata.

Krążki do połączenia pokazano na rysunku w dwóch równoległych liniach. Kolejność robót jest następująca:

 • Przygotuj wzór z papieru, przesuwając rysunek przez drukarkę lub rysunek ręcznie;
 • Przygotuj tkaninę – na światło ciała, na głowę i nogi – ciemniejsze;
 • Położyć szczegóły na tkaninie i wyciąć, nie zapominając o dodaniu 3-4 mm do szwów;
 • Z kolei zszywaj wszystkie części;
 • Ciemne szczegóły owiec z sinteponem;
 • Szyj razem wszystkie części jagnięcego;
 • Aby haftować śnieżkę i dodać dziane lub szyte kopachok lub inny wystrój.

Taki prosty wzór owiec z tkaniny umożliwi dziecku szycie radosnej i ukochanej zabawy.

Komfortowa kożucha

Dla najmniejszego też możesz zrobić baranka, który będzie w łóżeczku dziecka. Zabawki dla takich okruchów nazywane są kołderkami. Są to kawałki tkaniny, szyte na dwie warstwy, z zabawką przymocowaną do niej w środku lub z jednej strony głowy. Wzór owiec, wykonany ręcznie, może być dobrą pomocą w tej pracy. Do szycia potrzebny jest:

 • Koc polarny dziecięcy;
 • Zabawka-jagnięcina, kupiona w sklepie;
 • Igła i nici, odpowiednie do kolorystyki.

Z fleece wycięto prostokąt o bokach 35 do 70 centymetrów. Złóż to na pół i zszyj wszystkie strony, pozostawiając tylko niewielki obszar, aby obrócić podstawę z przodu. Zaznacz środek kwadratu i na tym miejscu, aby szyć głowę z owiec zabawki, mocno ścisnąć każdy ścieg. Komfort jest gotowy.

Zamiast kupować zabawki jagnięcego, możesz użyć prostego wzoru. Oto takie przykłady. W tym przypadku jagnięcina może być po prostu szyta na jednym z narożników pokrycia.

Dekoracje wnętrz

Wzór owczy nie tylko będzie dla dzieci zabawą, ale również udekorować dom. Wewnętrzne zabawki cieszyły się ogromną popularnością od wielu lat, ponieważ tworzą przytulny, uroczy dom. Wzór tkaniny owczej pomoże Ci stworzyć ciekawy szczegół wnętrza. Możesz szyć baranek w wielu technikach lalkarskich. Niektóre z nich są dość złożone, wymagają umiejętności tworzenia zabawki. Inni natomiast są prostymi. A poza tym zabawka może być użyteczna – poduszka, strażnik gazet lub pilot z telewizora. Na przykład, poduszka-jagnięcina stworzy komfort i ocali konsolę.

Wzorzec owczarki konsolety może wyglądać następująco:

 • Podstawa rozmiaru podłokietnika sofy, gdzie "rządzi" koziołek. W tym miejscu należy wziąć pod uwagę liczbę konsol, które zostaną powierzone posiadaczowi, ich wielkości. Musisz także dodać szerokość podłokietnika.
 • Nogi jagnięcego to 8 półkolistych kawałków, które są ściegane parami.
 • Ogon składa się z 2 części, również zszywanych.
 • Kadłub można wyciąć dla tego wzoru

Jeśli wzorzec tkaniny owiec jest wykonany poprawnie, to powinno to być głowa.

Na zdjęciu widać, że górna część, składająca się z dwóch identycznych części, jest wycięta z tkaniny pętelkowej, którą można zastąpić np. Mahr lub efekt "trawy". Kufa ozdobiona jest trzema szwami. Oczy mogą być malowane lub zaszyte, aby pasowały do rozmiaru kulek. Policzki są zabarwione zwykłą rouge lub pastelową.

Po zmontowaniu wszystkich części zszywanych zabawek otrzymasz owczarkę pilota na sofę, która zdobi wnętrze pokoju. Aby nie wyślizgiwszy się z miejsca, można uszyć taśmy rzepowe (rzep) na dolnych krawędziach.

Niektóre niuanse

Zabawki do szycia to niezaprzeczalna przyjemność. Sam proces tworzenia coś zabawnego przynosi radość, a wynik stworzy atmosferę celebracji. Żeby wzór owiec, szyty własnymi rękoma, nie zawiódł, konieczne jest:

 • Jasno przedstawić plan pracy;
 • Przygotuj materiał i narzędzia, które będą potrzebne do konkretnej zabawki;
 • Wydrukuj lub narysuj wzór;
 • Wytnij szczegóły z tkaniny, nie zapominając o dodatkach do szwów;
 • Szyj wszystkie części zgodnie z rysunkami;
 • Zbierz gotową zabawkę;
 • Udekoruj jagnięcina odpowiednim wystrojem.

Wszystkie tkaniny mają swoje własne właściwości, które należy wziąć pod uwagę w celu przygotowania do pracy. Tak czułe i odczuwalne, często używane w tworzeniu różnych zabawek, nie pełzają i nie rozlewają się. Są to idealne materiały do tworzenia telefonów komórkowych i elementów dekoracyjnych. Szyją z przodu. Naturalną bawełnę i bieliznę podczas kolejnego mycia można "siadać", więc należy je wcześniej umyć w gorącej wodzie. Szczegóły łatwego wylewania, sztuczne tkaniny mogą być indywidualnie izolowane, a następnie szyte razem. W takim przypadku dodatki na szwy powinny wystarczyć do takiego przygotowania.

Jeśli założymy, że zabawka stanie na płaskiej powierzchni, a następnie w jej podstawie w nogach, na przykład można zamknąć części z gęstej kartony. Zabawki dla niemowląt nie powinny zawierać małych detali, które dziecko może oderwać i połknąć. Wszystkie prace wymagają dokładności, aby wynik nie zawiódł. Powodzenia!