680 Shares 9150 views

Kiedy trzeba dokonać usunięcie filtra cząstek stałych, a to samo w sobie jest część zamienna?

W Rosji, jednak jak na całym świecie, w ciągu ostatnich kilku lat zyskały sporą popularność samochodów z silnikiem diesla. A popyt jest istotne nie tylko dla samochodów terenowych, ale również w miejskim runabout pracującego na oleju napędowym. Zaletami tych silników może być wymienione przez długi czas – to niższe zużycie paliwa i większą wydajność oraz wysoki poziom niezawodności. Jednak pomimo tego, ten typ elektrowni ma swoje wady.

Wśród nich wielką wadą jest usunięcie filtra cząstek stałych, który z powodu słabej jakości oleju napędowego po prostu zapchany. W tym artykule przyjrzymy się, co to urządzenie, a kiedy lepiej jest zmuszony.

projekt

Filtr cząstek stałych jest konieczne urządzenie techniczne w nowoczesnych pojazdów z silnikiem Diesla, który oczyszcza gazy spalinowe z cząstek brudne. Od 2004 roku na wszystkich maszynach, które spełniają normy środowiskowe EURO-4, dostawa układu wydechowego jednostka ta jest obowiązkowa. Na ogół w jego konstrukcji, to element jest typu osnowy ceramicznej, która jest chroniona przez metalową obudową metalową. Ze względu na mały przekrój danej macierzy maksymalizuje czyste wyciągi i opóźnienie tyle sadzy, więc nie dostać się do środowiska.

Kiedy usunięcie filtra cząstek stałych?

Jak pokazuje praktyka, co 50-100 tys km na pojazdy z silnikiem diesla powinien zmienić filtr. Ten prowadzony jest wskazany w rosyjskich warunkach roboczych, podczas gdy Niemcy i Francuzi to pytanie przynajmniej 1,5-2 razy mniej. Nawiasem mówiąc, zaniedbać usunięcie i wymiana części jest niemożliwe, należy rozpocząć jak problemy z katalizatorem (może to po prostu spalić) albo z zawór EGR, który jest w stanie w każdej chwili zawieść.

Na ogół, najbardziej odpowiednie sezonu, w którym w celu wytworzenia wyjęcie filtra cząstek – tę sprężynę, ale raczej w maju. Że atmosfera znacznie zmienia swój skład do mniej zanieczyszczone w tym okresie.

Znaki, które trzeba zrobić usunięcie filtra cząstek stałych

„Reno” i wiele innych europejskich marek może stracić moc, gdy 3-4-tej transmisji. Japońskie samochody są łatwo zauważalne białe plamy na korki. Ponadto stwierdzono, że podczas spalania paliwa w komorze spalania wewnętrznego utworzonego przez brak tlenu. Najlepiej, oczywiście, nie czekaj na tych znakach, i niezależnie zweryfikować stan filtra. Określenia stopnia zanieczyszczenia jest bardzo proste. Aby to zrobić, należy usunąć ten zapas i spojrzeć na poziom transmisji światła. Jeśli ściany są brudne, tak że nie przechodzą przez belek, to powiedział, że usunięcie filtra cząstek stałych powinny być wykonywane w trybie pilnym.

Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności i boją się zranić samochodu, możliwe jest przeprowadzenie tego samego procesu w warsztacie. Usunięcie filtra cząstek stałych w Moskwie, na przykład, kosztuje około 8-15 tysięcy rubli. Dlatego wielu kierowców sprawiają, czyszczenie i wymiana części w warunkach garażowych. Szybko i ekonomicznie.