348 Shares 7517 views

Przydatnym kvass buraki

Dzisiaj jest bardzo popularnym napojem, takich jak kwas chlebowy. W starożytności został przygotowany nie tylko ugasić pragnienie nienasycony, ale także rozweselić (aby poprawić swój nastrój) i uzupełnić zużyte siły dnia. Przepisy, które pomogą przygotować ten cenny napój, istnieje ogromna ilość. I składniki mogą być bardzo zróżnicowane. W szczególności jest to bardzo cenne, przydatne i smaczne kvass jest uważany z buraków.

W rzeczy samej, burak stanowi źródło różnych substancji niezbędnych dla organizmu:

  1. żelazko,
  2. miedź,
  3. jod.

Dlatego, jeśli ciągle jeść tego warzywa w każdej postaci, hemoglobiny we krwi wzrasta znacząco.

Między innymi, burak jest przydatna w leczeniu chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze. Pomaga również zwalczać nowotwory. I stosować w czasie menopauzy, oparzeń i niedokrwistością. W związku z tym użyteczne kwas buraków. Napój ten jest skutecznie radzić sobie ze szkodliwymi mikroorganizmami, które często osiągają jelito. I ten cudowny płyn jest doskonałym moczopędne i przeczyszczające. Tak, to odgrywa istotną rolę w oczyszczaniu organizmu. Z powodu tej właściwości buraka kvass do utraty wagi jest po prostu niezastąpiony.

Po pierwsze, nie jest łatwo wyprowadzić cały nadmiar płynu, który gromadzi się w organizmie. Po drugie, to zostanie oczyszczona z toksyn. Wielu dietetyków zaleca się zrobić za odprowadzanie dnia jest z kwasu chlebowego buraków. Korzyści go tam, zwłaszcza jeśli pić 2-2,5 litrów tego napoju dziennie.

Ten cenny napój zaleca się przyjmowanie innych problemów:

  • wątroby,
  • pęcherzyka żółciowego,
  • z zawrotami głowy,
  • normalizacji ciśnienia krwi.

Wreszcie kvass buraki – źródło witamin (B2, B6, PP, P, i wiele innych).

Jednakże istnieją przeciwwskazania do korzystania z bezalkoholowym. Nie jest pożądane, aby wykorzystać je do tych, którzy zaobserwowali, zaburzenia czynności nerek (zwłaszcza jeśli kamicy) lub w przewodzie pokarmowym. Jeśli dna jest również lepiej zrezygnować kwas chlebowy buraków.

Ten wyjątkowy napój jest z pewnością pomocne. Jednak dziś coraz mniej gotować. Ale to nie jest tylko użytecznym ciecz, ale również doskonałą podstawę dla takich potraw jak okroshka. Przede wszystkim dlatego, przygotowując kwas chlebowy z buraków jest bardzo proste. Jednakże, istnieje kilka receptur, z których gospodyni zawsze może wybrać najbardziej dogodną opcję.

kwas buraczany recepty

Pierwszy przykład wykonania. W przypadku wytwarzania kwas trzeba kilogram buraków cukrowych, kilka litrów gotowane, ale zimnej wody, 3 łyżki łyżki cukrem, trochę soli i kawałek pieczywa, zawsze z mąki żytniej. Aby zacząć niszczyć ciętych. Pokrój buraki w paski, a nawet pożądane, jeśli to możliwe, jego ruszt. Po tym, konieczne jest, aby dodać cukier i sól. Następnie wszystkie te woda wlewa (około 2,5 litra) i umieścić kawałek pieczywa. Top puszki lub rondel umieścić gazę lub ręcznik. Kwas wędrować urlopu w ciepłym miejscu. Aby korzystać będzie gotowy po 5 dniach.

Drugi przykład wykonania. W tym przypadku użycie gotowane buraki. Należy również sama (1 kg), warzyw, cukier (3 łyżki stołowe) i niektóre sole, drożdży lub żytnie ciasto chleba, jak i gorącej wody (2,5 L). buraki gotowe oczyszczone i pociera się tarki, a następnie wlać wrzącej wody. Trochę chłodny bulion, dodać do niej cukier, sól i chleb (drożdże). Taki kwas buraczany będzie gotowy po 2 dniach. Musi też stać w ciepłym miejscu.

Trzecia opcja. Najdłuższy, ale stale odnawialny. Takie kvass buraków nigdy nie dobiegnie końca. Aby utworzyć żądany napój kg buraki do 3,5 litra zimnej wody. Część buraków trzeba wyciąć małe i cienkie plasterki i pozostałą połowę lewo całość. Wszystko to jest wypełniona wodą i umieścić na wolnym ogniu. Po buraki gotowane, otrzymaną mieszaninę pozostawia się w ciepłym miejscu przez 3-4 dni. Następnie rondel poszedł do lodówki, gdzie znajduje się kolejne 2 tygodnie. Dopiero wtedy kwas chlebowy może być używany. Nawiasem mówiąc, tylko będzie spadać, można rozcieńczyć zimną wodą i dodać do.