339 Shares 4688 views

Jak podnieść kociaka: ważne zalecenia

Jak wychować kota? To pytanie zaczyna interesować się ludzi, kiedy myślą o jak zrobić małego kudłatego przyjaciela. Aby zwierzę zawsze była źródłem pozytywnych emocji i radości, trzeba odpowiednio go kształcić, przy odrobinie cierpliwości i uwagi. Fundamenty edukacji potrzebne w pierwszych miesiącach życia.

Koty – bardzo subtelne i inteligentne zwierzęta, więc posłuszeństwo z nich trzeba realizować stanowczo, ale bez brutalnej siły i agresji. Jeśli używasz tych metod, nie można nauczyć zwierzę, ale tylko osiągnąć stanie ciągłego strachu i nieufności.

Jak przybliżyć kociaka: przyzwyczaić do zasobnika

Po pierwsze, trochę kotek trzeba przyzwyczaić się do toalety. Aby uprościć zadanie, zapytaj właścicieli kotów, gdzie dzieci i moja matka pójść do toalety, a także jako wypełniacz używany. Kupić podobną tacę i wypełniacz – więc dziecko może prawdopodobnie dowiedzieć się, gdzie zrobić swoją działalność.

Jeśli podniósł kociaka na ulicy i nic o nim nie wiem, a następnie kupić normalny tacę i sepiolitny lub wypełniacz drewna. Trzeba mieć oko na dziecko. Po jedzeniu i kotek śpi istnieje potrzeba, aby przejść do toalety. Jeśli widzisz, że jest zmartwiony, a następnie natychmiast zgłosić się do lotochek. Po kotek uczyni ich sprawy właściwym miejscu, chwalcie, pieszczotę.

Pamiętaj, że trening toaletowy – jest to bardzo pracochłonny proces. Niektóre kocięta są opracowywane w ciągu kilku dni, a ktoś potrzebuje dużo więcej czasu. Więc uzbroić się w cierpliwość – i trzeba, aby osiągnąć rezultaty.

Jak podnieść kociaka: ostrzyć pazury gdzie powinny

Innym ważnym punktem – przyzwyczaić dziecko do ostrzenia pazurów w odpowiednim miejscu. Aby to zrobić, należy myśleć z wyprzedzeniem o kociąt. Można to zrobić niezależnie od karemat turystycznym lub starego dywanu. Jeśli nie chcesz, aby go samodzielnie, można kupić w sklepie zoologicznym.

Gdy zwierzę będzie ostrzyć pazury na dywanach domu lub meble, okriknite go, a następnie przejść do kociąt. Jeśli dziecko będzie ostrzyć pazury we właściwym miejscu, należy go chwalić.

Jak podnieść kociaka: ostre pazury na kanale

Złom – to kolejny problem, który może zmierzyć się z właścicielem nowo kotka. Nie dopuścić do wytworzenia psa pazury podczas gry z Ciebie i Twoich dzieci. Ponadto, nie pozwól, aby dziecko gryźć. Oczywiście, podczas gdy to sprawia, że praktycznie bezbolesny, ale kot dorosły może powodować zaciekle poważne obrażenia.

Jak podnieść kociaka: technikę kary

Opcja najlepiej wykroczenia zapobiegawczy – ostry krzyk. Jeśli zwierzę jest ignorować krzyki, można delikatnie uderzyć Zaigraev zwierzę składane gazetę. Zoopsychologists twierdzą, że oddziaływanie hałasu są bardziej skuteczne niż fizycznej.

Jak wychować kota? Wystarczy postępować zgodnie z złotą zasadę: nie pozwól kociaka że zakaże dorosłych zwierząt. Kształcić zwierzaka powinien rozpocząć się od momentu pojawienia się w swoim mieszkaniu. Więc uzbroić się w cierpliwość, przestrzegać prostych zasad, a będziesz dumny z zachowania swojego zwierzaka!