817 Shares 4561 views

Ciągnik "Vladimirets": opis, cel, wartość

Wieloletnie doświadczenie wykazało, że zakup mini ciągników jest w wielu przypadkach dość racjonalną decyzją, szczególnie dla osób specjalizujących się w działalności rolniczej. Jednym z najbardziej popularnych pojazdów w środowisku konsumenckim jest ciągnik "Vladimirets". O nim, będziemy szczegółowo rozmawiać w artykule.

Powołanie

Ciągnik "Vladimirets 3512", którego zdjęcie jest podany w artykule, jest przeznaczony do wykonywania wielu rodzajów prac w ogrodzie, małych gospodarstwach hodowlanych, zarówno prywatnych, jak i zbiorowych. Ta niewielka jednostka jest również wykorzystywana w miejskich działaniach, miejscach budowy, leśnictwie.

Korzyści

Ciągnik "Vladimirets" ma wystarczająco szeroki obszar jego użytkowania ze względu na możliwość zmiany odstępu, rozstawu osi i toru. Maszyna może być sprzęgnięta z przyrządami i innymi pojazdami rolniczymi klasy 0.6. Najbardziej efektywnym tandemem ciągnika jest wspólna praca z urządzeniem komunalnym – ostrzem i szczotką drogową, która czyści powierzchnie drogowe i pobocza, chodniki i place.

Mały promień skrętu umożliwia korzystanie z ciągnika nawet w małych pomieszczeniach. Ze względu na zmianę prześwitu, maszyna może być również wykorzystywana do obróbki kultur roślinnych o wysokim stopniu wzrostu w późnych okresach ich wzrostu.

Praktycznie doskonała zwrotność pojazdu stała się możliwa dzięki obecności oddzielnego napędu hamulców, co umożliwia hamowanie każdego koła osobno przy użyciu danej siły, jeśli to konieczne. Oprócz tego maszyna jest niewymagająca jakości zużytego paliwa i ropy naftowej.

Wytrzymałość na podnoszenie ciężarów jest również niezaprzeczalną zaletą, dzięki której ciągnik "Vladimerets 3512" jest obdarzony. Nowa jednostka może nosić różne towary, których masa może wynosić do połowy swojej własnej wagi. Ponadto ciągnik wykonuje czynności załadunku i rozładunku bez żadnych problemów. Jednocześnie idealnie sprawdza się zarówno na gładkim jak i nierównym terenie. Temperatura otoczenia może wynosić od -45 do +45 stopni.

Samochód jest w dobrym stanie i może łatwo znaleźć jakieś części zamienne, a zatem jego naprawa nie spowoduje żadnych problemów dla właściciela. Jednocześnie zauważamy, że konserwacja nie jest pracochłonna i trudna, dlatego też możliwe jest naprawienie pojazdu nawet w terenie, ominięcie własnych sił bez rekrutowania specjalistów z zewnątrz.

Opcje

Rozważmy teraz charakterystykę techniczną ciągnika "Vladimirets 3512". Posiada następujące wskaźniki:

 • Moc silnika – 35 KM.
 • Zużycie paliwa wynosi 5-7 litrów na godzinę.
 • Pojemność zbiornika paliwa wynosi 50 litrów.
 • Masa maszyny wynosi 2,428 kilograma.
 • Wzór koła wynosi 4 x 2.
 • Wysokość wynosi 2490 mm.
 • Długość wynosi 3280 mm.
 • Szerokość wynosi 1420 mm.
 • Szerokość toru przednich kół wynosi 1200-1400 mm, a tylne koła 1100-1500 mm.
 • Rozliczenie – 278 mm.
 • Rozstaw osi – 1837 mm.

Opis silnika

Ciągnik "Vladimirets" wyposażony jest w czterosuwowy, trzycylindrowy silnik wysokoprężny MMZ-3LD. Silnik jest zasilany przez białoruską fabrykę "MMZ". Wyróżniającymi cechami elektrowni tego typu są jego ekonomia, nieprzejrzystość i dostępność ciekłego chłodzenia.

Objętość silnika wynosi 1,6 litra. Układ cylindrów jest pionowy. Prędkość znamionowa wynosi 3000 obr / min. W takim przypadku zimne powietrze nie stanowi poważnego problemu dla silnika. Uruchomienie jednostki napędowej odbywa się za pomocą systemu wyposażonego w elektrostatyczne ogrzewanie wstępne powietrza zasysanego z otoczenia zewnętrznego.

Maszyna jest sterowana mechaniczną skrzynią biegów, w której znajdują się 6 biegów do przodu i 8 – tylna.

Funkcje urządzenia

Ciągnik "Vladimirets 3512", którego cechy charakterystyczne jest zasadniczo podobny do KhTZ-3510, otrzymał szereg znaczących konstruktywnych zmian:

 • Ulepszony system zarządzania silnikiem i system monitorowania pracy tej elektrowni.
 • Nowoczesny uchwyt RUE, który jest suchym, jednorazowym, zamkniętym typem.
 • Najnowszy reduktor. Napęd pompy hydraulicznej nie jest zamontowany na obudowie przyłączeniowej tego zespołu.
 • Podkładka przedniej szyby jest znacznie poprawiona.
 • Zamiast moralnie zużytej i nieaktualnej tablicy przyrządów, zainstalowany jest najnowszy panel przyrządów, umożliwiający operatorowi łatwe monitorowanie i kontrolę wszystkich organów maszyny bez problemów.
 • Nowa bateria 6ST-66A3. Wcześniej użyto baterii 6ST-100A.
 • Zaktualizowany system ogrzewania kabinowego, dzięki któremu ciepło generowane podczas pracy silnika jest kierowane bezpośrednio z wnętrza samochodu.
 • Nowoczesne siedzisko ST 06, które można bez problemów ustawiać w płaszczyźnie poziomej i dostosować do ciężaru kierowcy.

Oprócz wszystkich powyższych cech, ciągnik "Vladimirets" wyposażony jest również w dwuodrzwiową kabinę jednoosobową wyposażoną w szkielet o dużej wytrzymałości. Kabina wyposażona jest w system ogrzewania i chłodzenia, dzięki czemu operator będzie mógł pracować o każdej porze roku.

Cena:

HTZ-3512 może być przypisany do opcji budżetowych, dlatego ten ciągnik jest uważany za dość rozsądny dla szerokiego kręgu odbiorców. Nowa maszyna taka będzie kosztować od 3,5 do 5 milionów rubli rosyjskich. W związku z tym cena już używanych jednostek będzie znacznie niższa.