124 Shares 7623 views

Jak malować samochód?

Gdy nie jest jego prywatny pojazd – jest nie tylko wygodne, ale również bardziej obiecujące, zwłaszcza dla ludzi biznesu. Ale aby samochód bardziej na wzór obrazu swego pana – musi zawsze być utrzymane w idealnym stanie. A co jeśli samochód traci swój prestiż i na zewnątrz nie wygląda zbyt imponująco? Tylko na tyle, aby nadać mu nowy wygląd z pomocą pistoletu i samochodowego farby. Wiele osób uważa, że dobrze jest pomalować samochód może tylko prestiżowy showroom, gdzie jest profesjonalny dla tego urządzenia. Jest to wielka pomyłka. Szczególnie dlatego, że w kosztach kabinowego, procedura ta będzie kilka razy droższe niż do samodzielnego malowania. Na temat: „Jak malować samochód?” Istnieje wiele artykułów w internecie, jednak jesteśmy gotowi zaoferować Państwu najbardziej najprostszy sposób, aby uaktualnić samochód.

Co jest potrzebne

Jeśli zastanawiasz się, jak prawidłowo malować samochód, zacznij od przygotowania niezbędnych atrybutów. Przede wszystkim, jeśli nie trzeba kupować, teraz jest czas, aby kupić broń z dyuzoy 1.3 – 1.5, pożądane jest, aby był dobrej jakości, to jest o wiele bardziej przyjemny do pracy z instrumentem jakości. W tym przypadku, przed kupnem najlepiej skonsultować się z doświadczonym malarzem, a nawet lepiej (jeśli to malarz – Twój dobry przyjaciel), aby wziąć w korzystaniu z jego profesjonalnego pistoletu natryskowego. Dzięki profesjonalnej technologii i prac przebiega szybciej i wyniki jakościowe, ale warto, co do zasady, nie jest tanie, więc wziąć do czasowego użytkowania – najbardziej odpowiednie i efektywne kosztowo opcję.

Starter kit i stosowane przed malowaniem – integralna część procesu, będzie to wam, każdy, kto wie, jak się malować samochód.

Wymaga również specjalny lakier, kwota indywidualnie dla każdego samochodu i każdego malarza, więc w tej sytuacji, jeśli nie można rozwiązać ten problem na własną rękę, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Pytanie o wyborze poszczególnych kolorach samochodzie jest również lepiej rozwiązać profesjonalnym malarzem. W każdym razie, doradztwo w zakresie zagadnień będących przedmiotem zainteresowania będzie dużo tańsze niż profesjonalnej farby.

Dalsze lakier jest wymagane, który jest używany natychmiast po nałożeniu farby, to lepiej wziąć LS lub MS. Jest to niezbędne, aby Twój samochód wygląda dużo nowsze i bardziej reprezentacyjny.

Wtedy być może nie zrobi bez polerowania. Jeśli to możliwe, lepiej jest kupić specjalny polerka. Ale można sobie poradzić bez niego. W pewnym momencie nie ma sensu, aby kupić. Wtedy będzie wystarczająco ścierne P1200 – P1500 i P2000 – R2500 do usunięcia wad, które mogą wystąpić podczas malowania i za pomocą śrubokręta i Polishing Pad pianki, pasty do polerowania i może rozpocząć procedurę.

Ponadto, nie zapomnij kupić specjalną taśmę maskującą 3 m. Jest to najbardziej efektywne spośród własnej naturze, ponieważ jest lepiej trzyma papier maskujący. Nawiasem mówiąc, jest to również niezbędne dla ochrony powierzchni, które nie wymagają malowania. Zamiast tego można kupić jednorazowy nylonową powłokę ochronną, ale w żadnym wypadku nie należy używać papieru lub taśmy. Obecnie więcej przyjdzie!

Jak malować samochód? Workplace przygotowanie i odzież robocza

Pierwszym etapem jest dokładnie przemyć i wysuszyć samochodu i do usuwania wszystkich zamków, profile i uszczelek. Potem trzeba go przygotować – wklejane części, które nie muszą być pomalowane (szkło, reflektory, felgi). Następnie, zamiatać i myć czysty garaż, w którym nastąpi zabarwienie. Konieczne jest, że cząstki pyłu nie osadzają się na mokrej powierzchni samochodu, wtedy cała praca przyjdzie do niczego, ale gładka powierzchnia z błyszczącymi samochodami zostaną zapomniane.

Jak malować samochód? Pierwsze kroki

Gdy powierzchnia pojazdu spiekanych, zeszlifowane, wypełnione odtłuszczona – można zacząć malować. Lepiej zacząć od góry, po czym okap, tułowia i boków. Dzięki zastosowanej jeden po drugim, kilka warstw farby drukarskiej, w odstępach co 15 minut, za pomocą pistoletu natryskowego, przy ciśnieniu 3-4 atmosfery. Myślę, że trzy warstwy będą wystarczające dla parzystych i nasycone kolory, ale lepiej jest rozważyć wszystko na swoim miejscu, a jeśli mimo wszystko wydaje się nudny kolor, można zastosować więcej niż jedną warstwę, a ponadto. Gdy samochód jest sucha – Nałożyć farbę w kilku podejściach w odstępach. Po tym wszystkim trzeba dać maszynę do wyschnięcia, a następnie można jeździć na słońcu, aby przyspieszyć proces schnięcia. Gdy wszystko jest suche – można dokładnie rozwiązać wszelkie problemy, ponieważ każdy pyłek, nie jest jasne, z szczepione, wziąć, i trzymać się swojego dzieła. Aby rozwiązać go doskonale i bez widocznego uszkodzenia – to lepiej skonsultować lub uzyskać pomoc malarz specjalisty. Po tym wszystkim, można odpocząć i cieszyć się jego pracy.

Teraz, gdy wiesz, jak pomalować samochód, a zatem można bezpiecznie przystąpić do odnowienia swojego samochodu.