695 Shares 8850 views

Ładowarka tabletów: typy i ich funkcje

Tabletka jest bardzo przydatną rzeczą i jednym z najbardziej użytecznych wynalazków XXI wieku. W końcu taki mały komputer może służyć jako nawigator, odtwarzacz audio-wideo, aparat fotograficzny, kamerę wideo, a nawet telefon komórkowy. Ponadto ma dostęp do Internetu i możliwość pobierania wielu innych aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, dla współczesnego człowieka to jest nieodzowne. Jeśli chodzi o pamięć, ten element jest zawsze zawarty w pakiecie. Czasami jednak istnieje potrzeba zakupu urządzeń samochodowych z zapalniczką zapalniczką. Ale tak czy owak, stacjonarny jest ładowarką do tabletu lub samochodu, jego zasada działania i cel pozostają takie same – ładowanie baterii litowej w tablecie.

Odmiany

W tej chwili jest dostępnych kilka rodzajów pamięci dla tych gadżetów:

  • Uniwersalny.
  • Specjalistyczne.
  • Motoryzacja.
  • Alternatywa (energooszczędne światło słoneczne).
  • Przenośny.

A teraz bardziej szczegółowo o tym, jak zorganizowano każdy z tych typów urządzeń.

Uniwersalny magazyn

Ta ładowarka (również dla tabletu Asus ) jest urządzeniem, które konwertuje prąd wejściowy na napięcie 220-240 V na napięcie 15-20 woltów, wystarczające do skutecznego naładowania akumulatora. Są wyjątkowe, ponieważ mogą być używane nie tylko na komputerach typu tablet, ale także na niektórych modelach notebooków. Opublikowany czas pamięci uniwersalnej wynosi około 3,42 A, a moc nie przekracza 65 W.

Specjalistyczne

Ta ładowarka dla tabletu jest w mniejszym stopniu wykorzystywana, ponieważ jest przeznaczona tylko do określonego modelu i typu baterii. W tym samym czasie jest taka ładowarka (w przypadku tabletu Samsung) są rzędu wielkości większej niż te uniwersalne.

Motoryzacja

Takie urządzenia pamięciowe mają własne specjalne złącze o cylindrycznym kształcie i wbudowane w samochodzie do zapalniczki. Jest akumulator samochodowy i zapewnia prąd znamionowy ładowania urządzenia. Napięcie konwertowanego prądu to 15 woltów, co nie różni się znacznie od analogowych domowych analogów. Ale prąd jest za mały – tylko 1,2 Ampera, więc musisz ładować takie urządzenie 2-3 razy dłużej.

Alternatywa

Najciekawszą opcją jest ładowarka do tabletu, zasilana energią słoneczną. To urządzenie jest szczególnie popularne w niektórych krajach europejskich, takich jak Niemcy, Anglia i Francja. Są one rozmieszczone w taki sposób, że ładowanie nie musi szukać stałego lub zmiennego źródła prądu. Wystarczy przynieść pamięć do najbliższego promieniami słonecznymi i poczekać, aż tablet zacznie ładować.

Przenośny

Jest to specjalna bateria litowo-jonowa, która dodatkowo jest wyposażona w kabel USB do ładowania. Zawiera również różne adaptery, które pozwalają na używanie go w wielu modelach komputerów typu tablet. Zdolność tych nośników energii litowo-jonowej może wynosić kilka tysięcy mikamperów.