398 Shares 5770 views

"Lampoon – a …" Słowa Przegląd

Jednym z najbardziej interesujących obszarów lingwistyki jest etymologia – nauka o pochodzeniu jednostek leksykalnych. Historia ich powstania i wprowadzenia do słownika czasów jak detektywi, czasem – na żarty …

Słowo „pomówienie”

Daje to ciekawe wyjaśnienie tokena VI Dahl w swojej słynnej pracy nad interpretacją jednostek języka rosyjskiego. Według naukowca, blokady, – „nadużyć list, esej biegunki” a „bezimiennego” (czyli w zasadzie anonimowy), W bardziej współczesnych słowników mają charakter anonimowości znika, ale sens jest pisma oszczercze oraz z atakami, obelgi, zawsze pozostaje. Jednak może to być nie tylko wiadomość na piśmie, ale karykaturą samego fałszywe i obraźliwe informacji o osobie lub grupie osób, a także partii politycznej lub ruchu społecznego.

To ciekawe, że w XIX wieku w krajach zachodnich oraz w Rosji słowo „oszczerstwo” miał znaczenia prawnego fałszywego donosu.

Etymologia słowa „zniesławienie”

Często zdarza się, że pochodzenie jakiegoś żetonu nie ma jednomyślnej opinii. To samo stało się ze słowem „zniesławienie”. To jest cała historia. Uważa się, że pochodzi ona od imienia Pasquino. Naukowcy jednak różnią się w ich punktu widzenia w odniesieniu do jej wsparcia. Niektórzy uważają, że szewc o tej samej nazwie mieszkał w Rzymie, w XV wieku, i choć bezlitośnie markowe najwyższej osób na ich różne występki. Dla innych, Pasquino był albo właściciel lub fryzjera. Ale inni uważają, że w dawnych czasach na ulicach Rzymu umieszczone resztę Armless rzeźby, pierwotnie przedstawiających jakąś sławną osobę. Wręcz przeciwnie żyłem niepozorny nauczyciela – Maestro Pasquino studenci, którzy widzieli popiersie podobieństwa ze swoim mentorem i nazwał ją jako dobrze.

Rzeźby stojącej na cokole i szeroki w bardzo publicznym miejscu. To przyczyniło się do tego, że wkrótce zaczął trzymać wszystkie rodzaje ostrych fraszki, karykatury, często szczery plotki lub oszczerstwa, czasami dowcipów, które były krytykowane przez przedstawicieli Kościoła katolickiego lub rządu. Więc wszystko przyklejone do Pasquino, można uznać za pomówienie. To jest historia.

Wymowa słowa „pomówienie”

W języku rosyjskim, to znak przyszedł pośrednio – z Włoch poprzez Polsce. Naturalnie zatem słowo zachowała specyficzny akcent do tego języka – zawsze na przedostatniej sylabie, podczas gdy w Niemczech nacisk położony jest na drugim: pasquíll – zniesławienie. Nacisk czasami celowo przesunięta na koniec słowa. Dzieje się tak w przypadku, gdy oświadczenie celowo chce dać ironiczny sens: „Znów dał kolejne pomówienie”

Nasz język jest pełen słów, w których nacisk poruszających że często myli obcokrajowców studiuje rosyjski. Jeśli chodzi o słowo „zniesławienie”, nie została naruszona. Jeśli spadek w liczbie pojedynczej i mnogiej akcent zawsze przychodzi pierwszą sylabę.

Jest jeszcze inna cecha wymowy tego słowa – stara forma pashkvil. Nawiasem mówiąc, to brzmi tak w języku polskim. Aw rosyjskich literatury klasycznej wiekach XVIII-XIX w tej postaci często występuje.

Synonimy słowa „zniesławienie”

Jest napisane jak eseju często w stylu dziennikarstwa lub fikcji, a forma jest zbliżona do broszury. Jednakże, jeżeli ten ostatni jest gatunkiem literackim, blokadę w – Jeszcze oszczerstwa i, że tak powiem, zalegalizowane rodzaj fikcji, nie może być.

W pozytywnym znaczeniu tego słowa „broszury”, to trudno uznać za synonim „zniesławienie”. Ale im bardziej w rozumieniu rosyjskiego słowa „oszczerstwo”, a kilka pożyczył. Zatem, wartość tokena jest oszczercze wymysły „insynuacja”. Nazywa zniesławienie rozgłos w prasie wszelkie informacje, które zniesławia nikogo. Jest jeszcze rzadko używane słowo „LIBELLA”. Co oznacza, że jest podobna – książeczka dla przeważającej części treści zniesławiających.

Przez to można jeszcze dodać synonimy potoczne synonimy z innym emocjonalnym i stylistycznej kolorystyka: kłamstwa, kłamstwa fiction, fantasy, zła, izvet, fabrykacji, intrygi, kłamstwa, zniesławienie, obelgi, hartowanie, oszczerstwa, peaching nieprawdziwe oskarżenia, do negocjacji , oblyg, run-out, pomówienia, oczernianie, oszczerstwo, gwiżdżąc, plotki.