742 Shares 3847 views

Jak leczyć mięśniaki: Obecne propozycje Onkolodzy

Można znaleźć sporo materiałów na temat tej choroby, jako łagodnego guza macicy. Kobiety, u których zdiagnozowano tę chorobę, przede wszystkim, oczywiście, chcą wiedzieć, jak leczyć mięśniaki macicy, bez uciekania się do operacji. Ale warto przypomnieć i ogólne informacje na temat choroby.

Rodzaje i objawy

mięśniaki macicy – choroba, która występuje, niestety, prawie co druga kobieta w wieku od 25 do 50 lat. Ciało nowotwór rozwija się z komórek mięśni gładkich i mogą rosnąć na zewnątrz (subserous) i wewnątrz macicy (podśluzówkowej). Istnieje trzeci typ – stacjonarne nowotworowych, w tym przypadku korpus mięśniaki umieszczoną w środku warstwy mięśniowej i węzeł wzrost będzie powodować wzrost macicy w całości. Przejawia każdego z tych typów nowotworów indywidualnych dla swoich objawów klinicznych, ale istnieje wiele wspólnych cech. Są to:

– ból brzucha;

– plamienia z dróg rodnych;

– zmieniający się charakter cyklu miesiączkowego;

– naruszenie oddawania moczu (bolesne oddawanie moczu).

Objawy te powinny najpierw zwrócić uwagę jak najszybciej i odwiedzić ginekologa.

Jak leczyć mięśniaki bez operacji?

Brak leczeniu łagodnych nowotworów macicy może prowadzić do poważnych konsekwencji: niepłodność kobiety patologii w czasie ciąży, niedokrwistość, zaburzenia funkcji psychomotorycznych: zmniejszenie pamięci i uwagi. Wcześniej tej choroby podawano tylko usunięcie macicy. Na szczęście medycyna nie stoi w miejscu, a pozytywna odpowiedź na pytanie o to, czy możliwe jest, aby leczyć mięśniaki macicy bez operacji, można usłyszeć. Wiele metod leczenia nowotworu narządów macicy. Przez sparing obejmują embolizację tętnicy macicznej i FUS ablacji, techniki te oferowane są głównie do kobiet, które są pytaniem, jak leczyć mięśniaki bez poważnej operacji. Mają one jednak w sposób bardzo ścisły. Po pierwsze, sposób stanowi wprowadzenie do tętnicy specjalnego środka kontrastowego, który powoduje tworzenie się skrzepliny, i dlatego rozwiązanie węzła nowotwór dostaw krwi. Komplikacje z procedury są rzadkie. Przeciwwskazań do stosowania kobiety jest obecność zakażenia lub reakcji alergicznej. FUS ablacja – to mioznyh węzły przetwarzania kontrolą USG. Ze względu na wzrost temperatury tkanek zestawu matrycy. Ten sposób bezkontaktowy ma jedną wadę: nie zapobiega ponownemu wzrostowi nowotworu. Poza tym ma wiele niuansów, z powodu których jest rzadko używany. Przeciwwskazania do FUS ablacji: ciąża, inne nowotwory, blizny, historia ciężkimi chorobami serca, wątroby i innych.

Dlaczego myomectomy?

Najczęściej lekarze wciąż uciekają się do myomectomy – usunięcie tylko mioznyh węzłów zachowując większość macicy i jej funkcji rozrodczych. Ale guz, lub raczej, wielkość i rozmieszczenie jednostek, dyktuje warunki, przy wyborze leczenia. Ostateczna decyzja o tym, jak leczyć mięśniaki w konkretnym przypadku, należy wziąć ginekologa-onkologa.