194 Shares 2896 views

Maya Kristalinskaya – biografia, praca, życie osobiste

Wiele niezwykłych osobowości przyciągają uwagę nie tylko podczas jego życie, ale również po jej zakończeniu. Prawdziwy talent ma przedawnienia. Ten artykuł będzie mówić o takim człowieku – piosenkarka ludowej Związku Radzieckiego.

Maya Kristalinskaya: biografia

Kim ona jest i jak powijakach talent? Mayya Vladimirovna Kristalinskaya urodził się 24 lutego 1932 w Moskwie. Jej ojciec, Vladimir Kristalinskaya, do życia, myślenia i tworzenia różnego rodzaju zagadki i szarady dla wydruków. Ale miłość do muzyki i śpiewu dziewczyna zaszczepił dar złożony przez jej wuja (mąż siostry ojca), który pracował w muzycznym reżysera teatralnego i dał jej na harmonijce. Grać na tym instrumencie Nauczyła się do siebie.

Pierwsze sukcesy Mayi Kristalinskoy

W szkole dziewczyna była dobrą uczennicą. Była sumienny dziecko. Szkoła ona połączona z badań in chórów dziecięcych, który został nazwany „The People Zespół Pieśni i Tańca ". Szef tej grupy był Semen Osipovich Dunaevsky. Ale Maya nieśmiałość pozwalała jej w pełni wykonywać swoje talenty w śpiewie. Co nie jest natychmiast możliwe do wykrycia w niej niezwykłego talentu. Nawet solo, zaśpiewała wyłącznie w kręgu rodzinnym.

Na ukończeniu szkoły (czerwiec 1950) i Maya w końcu zdecydowała się zaśpiewać dla przechodniów na Plac Maneż. W jej występu były utwory takie jak „niebieski szalik”, „Przyjaciele, towarzysze,” jak również inne prace z lat wojennych.

Po ukończeniu szkoły średniej, Maya Kristalinskaya studia i studiował w Instytucie Lotnictwa w Moskwie inżyniera ekonomisty. Jest ona nadal wyrażać się twórczo, udział w amatorskich przedstawieniach. W 1955 roku, po ukończeniu studiów, przeniósł się do dystrybucji Maya Nowosybirsku. Tam pracował w fabryce samolotów, nazwany Chkalov. Wkrótce dziewczyna wróciła do Moskwy i przyjęli do pracy w KB (biuro projektowe) Jakowlew. Ale inicjatywa nie zostawił Maję i uczęszczał pop zespół.

rozkwitu

Już w 1957 roku na Festiwalu Świata, który odbywa się na cześć młodzieży i studentów, Maya wykonywane z zespołem „Pierwsze kroki”, którego głowa była Yu Saulsky. Przemówienie piosenkarki zrobił wrażenie na publiczności. Ona nawet nazywany „samorodek KB” i została zaproszona do śpiewania w różnych koncertów. Chociaż byli tacy, którzy byli niezadowoleni z wyników Kristalinskaya. W artykule „kolesiami muzycznych”, to mocno krytykowane.

W kręgach muzycznych Mayya Kristalinskaya zaczęła zdobywać coraz większą popularność. Jej pierwsza wycieczka odbyła się w Południowym Kaukazie. Z powodzeniem przeprowadzono w Erywań, Tbilisi i Baku. Publiczność wzięła Kristalinskaya bardzo entuzjastycznie. Po przejechaniu Maya przedstawiła wniosek w celu rozwiązania znane już w orkiestrach jazzowych czasowych, których przywódcy byli Adolf Rosner i Oleg Lundstrom. Po 1960 Kristalinskaya nagrana piosenka bohaterka Masza (wersety G. Pozhenyan), który został nazwany „Jesteśmy dwa banki …”, który przyniósł jej sławę nawet więcej.

Utwory wykonywane przez Maya Kristalinskaya przyniósł jej ogromną popularność i uniwersalną miłość. Należą do składu „może”, „Cisza”, „Księżniczka nigdy nie śmieje”, „w naszym mieście deszczu.” I również bardzo dobrze znane utwory to: „Wkrótce w sierpniu”, „Dziękuję, bocian”, „Och, Arbat” i wiele innych. Wkrótce zdobyła tytuł najlepszego piosenkarza pop w 1966 roku. Kristalinskaya powodzeniem śpiewał piosenki w języku angielskim :. „płynie Volga”, „Moscow Nights” A to nie wszystko! Piosenka „Stary Klon” śpiewała w języku polskim.

twórczy zastój

Po wystąpieniu z piosenką „w naszym mieście deszczu” do „błękitnego ognia” (70) wczesne przywództwo kanał obwiniani Maya jest to, że promuje dzieło tego żalu i smutku. Doprowadziło to do tego, że praktycznie przestał Kristalinskaya pokazują w telewizji. Okazało się jednak, przyczynę wszelkiego powołania Prezesa Radia i Telewizji Lyapin potem znaleźli się w takiej samej sytuacji jak Kristalinskaya wielu artystów. Poznanie naszej bohaterki nie zatrzymał, ona nie rozpacz, aw chwilach zastoju, napisał artykuł w „Evening Moskwa”, przekład książki Marlene Dietrich „Reflections” w języku rosyjskim. Ale mimo to tytuł „Czczony Artysta” został wyróżniony w 1974 Kristalinskaya.

życie osobiste

W 1957 roku, nasza bohaterka – Maya Kristalinskaya – stał się mąż pani. Jej wybór był Arkadij Arkanov, natomiast pracownika medycyny, który później stał się znany pisarz, satyryk. Poznali się w dniu 30 kwietnia w Muzeum Politechnicznym na Międzynarodowym Festiwalu, która odbyła się na cześć młodzieży i studentów. I 9 maja, Arkadij Arkanov wykonane propozycję Maya, na co ona odpowiedziała jej zgody. A 1 czerwiec +1.957 ślub odbył Arkanov i Kristalinskaya. rodzice męża pierwszy raz zobaczyłem naszą bohaterkę do swojego ślubu. Żona mieszka w wynajętym mieszkaniu. Ich małżeństwo trwało przez około rok, po czym para lewej. Przyczyną rozpadu rodziny były różne poglądy na życie. Już w trakcie trwania małżeństwa Maya Kristalinskaya, biografia, życie osobiste, które pokazuje nam, że dziewczynka była celowa człowiek, zrezygnował z biura projektowego, by poświęcić się muzyce.

choroba

Kiedy Maya wynosił 29 lat, zdiagnozowano u niej nowotwór gruczołów chłonnych. Podczas choroby w społeczeństwie stale pojawiły się pogłoski o śmierci piosenkarza, o jej chorobie na raka, samobójstwa. Jednak po długotrwałym leczeniu Maya odzyskane. Na choroby tylko przypomina opierając się na szyi, która później miała starannie ukryć chustkę.

Druga próba

Twórczy sposób piosenkarka Maya Kristalinskaya kontynuowano jeszcze sukces, który nie jest osobisty życia naszej bohaterki. ludzie kochają, sławę i wielu fanów nie przyniósł Kristalinskaya rodzinnego szczęścia z mężem cywilnego. W latach 60., spotkała się z dziennikarzem. W tym czasie pracował w czasopiśmie „Związku Radzieckiego”. Ze względu na słabość wybranego i podatność na alkohol stale kłótni doszło, co doprowadziło do ich rozstania. Po krótkim czasie Kristalinskaya zgadza się z wnioskiem przez rzeźbiarza Eduarda Barklaya i poślubia go. Para spotkała się na kolacji u znanego lekarza Vishnevsky gdzie Barclay cały wieczór wykazały oznaki dbałość o Maya, a następnie w domu. I po kilku miesiącach przeniósł się do Kristalinskaya Barclay w swoim jednopokojowym mieszkaniu. Dzięki drugiej żony Maya przestał występować na scenie w garniturach spodni z szalikiem na szyi i zastąpić je z elegancką sukienkę z wysokim kołnierzem. Dzieci w Kristalinskaya był ani pierwszy ani drugi mąż. Dlatego wszystkie Jego miłość matki dał jej siostrzenicę Mariana.

Ostatni rok życia

Małżeństwo Kristalinskaya Barclay i trwał przez 20 lat (do 19 czerwca 1984). Dokładnie tak długo, jak jej mąż nie żyje. Po tym, Maya Kristalinskaya czynienia z chorobami. Ona zaczęła odmawiać nogi i ręce. Następnie została ona zniknęła. A dokładnie rok później, 19 czerwca 1985, a zmarł sama Kristalinskaya. Ale do tej pory, słuchacz pamięta doskonałą wydajność wykonawcy. Nie można zapomnieć o emocjonalnej odtwarzania muzyki i wyraźny głos naszej bohaterki. Muzyka tamtych lat dotyka struny duszy, podnieca lub uspokaja, sprawia, że czasami nawet płacze. Ale ona nie pozostawia nikogo obojętnym.