886 Shares 7604 views

Mazda 3: Opinie i funkcje

Mazda 3 – samochód produkowany przez japońską firmę Mazda Motor Corporation od 2004 roku. Dostępny w 2 wersjach: sedan i hatchback.

Główne cechy pojazdu Mazda 3 sedan

Samochód czterodrzwiowy, pięć-osobowa. ma długość 449 cm, wysokość – 146.5 cm, a szerokość -. 175,5 cm maszyna ma duży bagażniku 413 litrów. Ciężar pojazdu 1165 kilogram maksymalna dopuszczalna masa – 1675 kg. Mazda 3 sedan zużywa około 6 litrów benzyny na autostradzie, w podwyżek stóp do 9,3 litrów. Zużycie w cyklu mieszanym wynosi 7,2 litra na 100 km drogi. Do 100 km / h Prędkość pojazdu 11 sekund, maksymalna prędkość przepływu wynosi 185 km / h.

Charakterystyka Mazda3 klapa jest nieco różna od sedan

Ten samochód z pięcioma drzwiami i może pomieścić do pięciu pasażerów. Ich długość jest nieco mniejsza niż sedan – 442 cm, wysokość i szerokość jest taka sama. Znacznie większa pień – co najmniej 300 litrów, maksymalnie 635. zużycia paliwa jest praktycznie taki sam – 6,1 litra na 100 km, z toru swobodnego, 8,8 litrów podczas jazdy na ziemi i 7,1 litra cyklu mieszanym. Hatchback przyspiesza trochę wolniej – do 100 km w 14,3 sekundy, prędkość maksymalna jest mniejsza niż -169 kilometrów na godzinę.

Zachowanie Mazda 3 – opinie właścicieli

Po pierwsze, trzeba pamiętać, że kierowców samochodów zagranicznych – dobrej obsługi. Maszyna natychmiast i precyzyjnie reaguje na kierownicy, rolki podczas pokonywania zakrętów na ograniczenie prędkości jest minimalny, nie ma potrzeby, aby zwalniać na zakrętach. Taka łatwość zarządzania – duży plus dla samochodu opinie właściciele Mazda 3. wskazują, że nie ma problemu, aby przejść wokół licznych dołów i rowów, które w dużych ilościach występują w rosyjskich drogach. Ponadto, zwinny i łatwy do manewrowania maszyną przechodzi w ciasnym ruchu w godzinach szczytu.

Po drugie, wielu przyciąga design – zaokrąglony, płynne linie, stylowy, nowoczesny wygląd samochodu Mazda 3.

Opinie właścicieli powiedzieć, że ta maszyna jest dość wiarygodne. Wśród często podstawieniami w naprawie można wymienić zastąpienie siłownika sprzęgła, tylne, światła tylne i przednie klocka hamulcowego. Należy pamiętać, że składniki zagraniczny samochód, aby to dość drogie.

Wiele z nich zwrócił uwagę na doskonały system hamowania. Jak wynika z informacji zwrotnych, Mazda 3 hamuje pewnie i szybko, i nie zawieść podczas hamowania awaryjnego – oznacza zakorzenione na miejscu.

Kolejny plus – w okresie zimowym maszyna działa dobrze na zaśnieżonych drogach i bezproblemowy rozruch nawet w bardzo niskich temperaturach do 30-40 stopni poniżej zera. Doskonała ergonomia – wszystko na wyciągnięcie ręki, przycisków i regulatorów są intuicyjne.

Jednak oprócz zalet, samochód istnieją również wady. Główną wadą, który jest obchodzony przez wszystkich, bez wyjątku, właścicieli samochodów – Niska izolacja hałasu. Przed kierowcą w kabinie słychać wszystkie inne dźwięki: piski, głosy, dźwięki, szum silnika i opon trzeszczenia. Jednak, jeśli porównamy go z samochodów krajowych przemysłu motoryzacyjnego, zwłaszcza z „klasycznej”, Mazda 3 wygrał z dużą przewagą.

Niektórzy mówią, że nisko zawieszony samochód, samochód czasami „strajk ostro” przez małe stłuczki na drodze, zwłaszcza gdy wnętrze jest wypełnione ludźmi. Na nierównych drogach miejskich i wiejskich jest szczególnie odczuwalne nie wystarczająco miękka amortyzację samochodu Mazda 3.

Opinie wskazują, że kolejna niewielka wada samochodu – miękkim metalem, który jest łatwo zginać w konwencjonalnych prasowaniem i natychmiast zgnieciony, nawet po małym wpływie fizycznej.

Wielu powie dobrego radioodtwarzacza i doskonałą jakość dźwięku.

Farba jest różny opór pod uszkodzeniami mechanicznymi.

Ogólnie rzecz biorąc, Mazda 3 – nowoczesny, piękny, wygodny i niezawodny samochód, wart swojej ceny, że poprosił o salonach. Nie zawiodę cię na drodze, nie będzie jego właściciela do inwestowania w niekończącej naprawy i pozwoli wykorzystać go z przyjemnością.