416 Shares 7384 views

"Wołga-2110": specyfikacje techniczne, tuning

GAZ-21 „Wołga” – samochód z dużą ilością historii. Maszyna ta ma swoje początki w latach 50-tych. Seryjny model produkcyjny trwał 14 lat. Następca „XXI” był obok, nie mniej legendarny 24-I „Wołga”. GAZ-2110 był jednym z niewielu samochodów na których instalowane automatyczną skrzynią biegów. Ale nie iść do przodu. Wszystkie szczegóły na temat „XXI” Spójrz na nasze dzisiejszym artykule.


cecha

21 I był pierwszym modelem produkcyjnym „Wołga”, który udał się do ludzi. Wcześniej przeprowadzone tylko w ZSRR „zwycięstwo” GAZ M20 (40s rozwoju). Jednak do czasu (pamiętajcie, że to 50s) „Victory” konstrukcja znacznie nieaktualne. Przemysł motoryzacyjny był w potrzebie nowych rozwiązań. Tak więc, 56, światło było nowego „Wołga-2110”. Charakterystyka techniczna nim uległy znacznej poprawie. Przed wprowadzeniem do serii samochód przeszedł masę testową jak na zakres i w rajdzie (jeden z nich został przeprowadzony na trasie Moskwa – Krym – Moskwa). W końcu, GAZ-21 „Wołga” został zatwierdzony przez kierownictwo partii i osobiście Sekretarza Żukowa. '56 samochód zatrzymał się na przenośniku.

projekt

„Wołga” wygląd jest nieco podobny do „Ford Skaylayner” 54 wersji. I rzeczywiście, pierwszy „Wołga” ma nieco „zamerykanizowany” wygląd. Przywrócone wzór widoczny z daleka – długie masywne błotniki, maskę i szybkiego najszerszym kratki. W tych latach uznano za bardzo modne chrom. Wykonana profile, przedni grill, klamki, obrzeża okna, a nawet kapelusze.
Wszystko to prowadzi nas do epoki lat 50-tych. Urządzenie jest dostępne w kilku kolorach. Jednak najbardziej popularne i skuteczne, zgodnie Kierowcy jest uważany biały. Ten kolor „Wołga-2110” wygląda jeszcze bardziej nieporęczne i masywny.

Nawiasem mówiąc, wczesne wersje „XXI” ikoną marki stosuje się w postaci jelenia. Znajdował się on na przedniej krawędzi okapu. Jednak po pewnym czasie zarządzającego zakładu, zdecydowano, aby usunąć ikonę i pozostawić tylko napis (dla bezpieczeństwa dla pieszych). Maszyna posiada przyzwoity wygląd. Wyremontowana stan dosłownie przyciąga spojrzenia.

salon

Wnętrze samochodu również wygląda jak Amerykanin. Ten szczególny układ dźwigni zmiany biegów (na koła) i rozkładaną jednorzędowym. Wewnątrz chromu była niższa niż na zewnątrz. Tutaj jest urządzony niemal każdy szczegół, począwszy od klamek, kończąc przy kierownicy. Kolory materiałów wykończeniowych głównie światło. Pozwoliło to wizualnie wzrost już znaczne ilości wnętrza. Deska rozdzielcza jest dość prosta – są wszystkie niezbędne skalę. Po stronie pasażera została już przewidziana w schowku. Nawiasem mówiąc, panel przedni jest wykonany z metalu. Zaskakująco nie wytwarzają hałasu nawet na stłuczki. To właśnie jakość Radziecki, powiedzmy wentylatory retrotehniki. Również w kabinie zostały dostarczone osłony przeciwsłoneczne. Oprócz głównego okna w drzwiach miał otwarte okna. Został zamknięty przez specjalny zamek (który jest również pokryty chromem). Kierownica nie miał żadnych korekt, w przeciwieństwie do tyłu z przodu sofa. Te ostatnie mogą być rozłożone w położeniu poziomym. W efekcie można było uzyskać pełny łóżko. Wnętrze zbudować jakości niespodzianek tak daleko. Pomimo 60 lat, w samochodzie nie spaść i nie skrzypią.

parametry techniczne

Prototypy czynna eksperymentalne 2,5-litrowy silnik z górnego układu zaworowego. Jednak w serii tego silnika przyszedł znacznie później. Zamiast to wczesne wersje „Wołga” przyszedł z tym samym silnikiem, który był i „Victory”. Ta jednostka 65 silne benzyna z Zavolzhsky roślin silnika. Dopiero w '57 samochód został wyposażony w nowy silnik ZMZ-21. Podstawa została podjęta silnik z GAZ-M20. Maksymalna pojemność została zwiększona o 5 KM. Objętość pozostała taka sama – 2,5 litra. Benzyna pompa „Wołga-2110” – klasyczny, rodzaj mechanicznego. Niektórzy mają tu zanurzenie elektroniczną, z dzisiejszej „Wołgi”. Maszyna miała niezłą głośniki o skuteczności tych latach. W ten sposób maksymalna prędkość maszyny danych paszport, – 120 km na godzinę.

4 lata po rozpoczęciu serii linii napędowego ma nowy silnik ZMZ-21a. Jego maksymalna pojemność wynosi 75 KM. Wszystkie jednostki napędowe obsadzone przez dwóch rodzajów skrzynek. Wśród nich był mechanikiem i automatyczne (oba trzy nacięcia). Zaplanowano, że automatyczna skrzynia trafi do wszystkich wersji cywilnej GAZ-2110. A mechanik był tylko dla modyfikacji taksówek. W praktyce, większość samochodów z automatyczną skrzynią biegów poszedł na eksport. Na rynku krajowym to wyprodukował około 1 tysiące wersji z automatyczną skrzynią biegów.

eksport

„XXI” jest w top 10 na eksport samochodów ZSRR. „Wołga-2110” został dostarczony do wielu krajów Europy (w tym w Szkocji, Belgii i na Cyprze), jak i na Kubie. Objętość eksportowanych pojazdów mechanicznych – 3000 sztuk rocznie.

Wszystko co najlepsze – za granicą

Ciekawostka – na eksporcie pozostawiając pełne luksusowych samochodów „Wołga-2110”. Można je wyróżnia duża liczba hromiruemyh szczegółów. Ale to nie wszystko. Wersja na rynkach zagranicznych pracują z mocniejszymi silnikami. Export „Wołga” były 15 KM mocniejszy niż te, które zostały wyprodukowane przez ZSRR. To dało wzrost prędkości 10 kilometrów na godzinę.

Obce dziennikarze przeprowadzono różne badania, w których narzekali wysokiej gładkości prędkości pojazdu i doskonałe właściwości przepuszczalności. Jednak Europejczycy zauważyć i wady. Tak, to jest złe obchodzenie się i słabe dynamika (mimo zwiększenia mocy 15 KM).

Diesel „Wołga”

Jakiś czas później, firma belgijska SA Scaldia-Volga zaczęła produkować diesel wersje samochodów „Wołga-2110”. Tak, pod maską „XXI” Byłem 65-konny silnik z Rovera 2,3 litra. Również maszyna mans francuskie diesle o „Peugeot” w objętości 1,9 litra. Silnik ten rozwija się do 58 KM. Następnie silnik ten został zainstalowany na 24. modelu „Wołgi”. Odrębnie dla Anglii, wykonane w wersji z kierownicą po prawej ręki z „Wołgi”. Jednym z nich można zobaczyć na zdjęciu poniżej. Niestety, w chwili obecnej takich produktów opuszczających tylko jako eksponaty muzealne.

cena

Na jak długo można kupić rocznika samochodu „Wołga-2110”? Cena samochodu może być różne. W dobrym stanie znaleźć to dość trudne. A jeśli znajdą się na sprzedaży, a następnie co najmniej 5-7 tysięcy dolarów. Sprzedał wiele porzuconych samochodów, które mogą być brane pod renowacji. Koszt projektu będzie kosztować około $ 1 do $ 3 mln zł (nie uwzględniono jej demontaż i ponowny montaż silnika). „Wołga-2110” kierownicą po prawej stronie, a automatyczna skrzynia biegów jest najdroższym (ceną chodzi o setki tysięcy dolarów). Maszyny te praktycznie nie do sprzedaży. Co ciekawe, na „XXI” polowania nie tylko rosyjscy fani retrotehniki. Maszyna rozprzestrzenił się w wielu krajach europejskich.

Nawiasem mówiąc, ciało rzadkości „Wołga” jest bardzo odporny na korozję. Można znaleźć wiele pozycji ze zintegrowanym progów i dnie. Jednakże, farba w tym czasie znacznie zmienia swoje właściwości. Jest pęknięty i mętna. Dlatego bez kompletnym nałożenia kolejnej warstwy nie.

strojenie

W ostatnich latach wzrasta popularność zyskuje nie tylko przywrócenie takich pojazdów. Często „Wołga-21” kupiony „za projekt”. Jednym z obszarów strojenia jest „Stans”. Taki samochód zmienił charakterystykę zawieszenia. Pierwszym z nich jest lądowanie. Tutaj ustawić zawieszenie pneumatyczne. Budżet tej decyzji – do $ 700 (najtańszy – system dwuobwodowy). wybrany również retrodiski. Mogą być odlewane lub normy na płetwy. W pierwszym przypadku istnieje możliwość kupowania amerykańskich lub japońskich rzadkich płyt. Jednak ich cena będzie się zmieniać od 400 do 2000 dolarów. To może być modyfikowany i fabryka przez ich malowania biały i instalacji płetwy gumowe. Wygląda na to rozwiązanie jest dość imponująca. Na zdjęciu poniżej widać, jak wygląda przywrócone „Wołga-2110”. Tuning kierunku „Stans” jest popularny wśród właścicieli klasycznych modeli WHA. Ale wracając do „Wołgi”. Kolejna wersja – jest silnik. Często tu ustawić urządzenie 8-cylinder przez GAZ-53. To jest wersja budżetu V8 pod instalację okapu. Podczas strojenia budżet pozwala, można kupić silnik japoński UZ. Jego maksymalna moc 280 koni mechanicznych. Mniej powszechne są przypadki silnik 8-cylindrowy z BMW. Cena „SWAPO” (wymiana silnika) jest prawie taka sama jak w przypadku silników z japońskich – od 600 do 1200 dolarów. Kierowcy powinni nabyć silniki wraz ze wszystkimi załącznikami. generatory to, „Spit”, pudełko i tak dalej. Tylko silnik obcy w takim stanie, będzie działać jak należy. Aby przeplatać go z pudełka „volgovskih” (która jest japoński, że silnik niemiecki) jest praktycznie niemożliwe.

Innym niestandardowym rozwiązaniem dla strojenia – jest wymienialna na podstawie fabryki „Wołgi”. Zobacz, jak to wygląda „dwadzieścia jeden” ze składanym dachem (patrz fot. Poniżej). Ten przykład może być doskonałym weekendu pojazdu. Samochód na pewno przyciągnąć uwagę przechodniów i kierowców.

wniosek

Tak więc okazało się, że samochód jest radziecki GAZ-2110. Jak widać, samochód ma ciekawą historię. Być może jest to jeden z nielicznych samochodów, które już w stanie fabrycznym jest w stanie przyciągnąć uwagę publiczności.