359 Shares 4813 views

Belgrad Lotnisko: historia, serwis, system

Jeśli były do Serbii, to z pewnością, samolot wylądował na lotnisku w stolicy kraju – Belgrad. Nie jest to zaskakujące, ponieważ lotnisko jest głównym stan bramy. Proponujemy, aby dowiedzieć się o tym, jak lotnisko Belgrad i jakie usługi oferuje podróżnym. Mamy również wyjaśnić, w jaki można uzyskać po przybyciu do miasta.

Belgrad „Nikola Tesla” Airport: Podsumowanie i tła

Ten port lotniczy jest największym i załadowany w całej Serbii. Nazwa lotniska w Belgradzie została nazwana największą wynalazca Nikola Tesla, który był etnicznych Serbów. Lotnisko znajduje się zaledwie 12 kilometrów od centrum miasta, na wysokości 98 metrów nad poziomem morza. Pierwszy budynek lotniska został zbudowany w 1927 roku, a rok później rozpoczęła się tutaj, aby samoloty latać lokalnych przewoźników „Aeroput”. W 1931 roku nowy terminal został zbudowany na terenie portu, a w 1936 roku, wszystkie warunki do lądowania samolotów w warunkach ograniczonej widoczności. W czasie II wojny światowej lotnisko zostało wykorzystane do własnych celów sił niemieckich, które opuściły go dopiero w 1944 roku.

Belgrad Lotnisko: program

Pomimo faktu, że port lotniczy jest jednym z największych na Bałkanach, w zależności od jego wielkości jest znacznie gorsza, na przykład, międzynarodowe porty lotnicze w Stambule, Amsterdamie lub Moskwie. Tak więc, w „Nikola Tesla” ma tylko dwa terminale. Liczba zacisków dwa kilka lat temu rekonstrukcja dużą skalę, a dziś znajduje się na głównej ruchu pasażerskiego stanowi zarówno transportem krajowym i międzynarodowym. Terminal jest numerem jeden od dłuższego czasu był jedynym z lotniska w Belgradzie. Ale to głównie specjalizuje się w lotach czarterowych i tanich firmy transportowej od 2010 roku.

Jak dostać się do portu lotniczego w stolicy Serbii?

Istnieje kilka opcji, w jaki sposób się tam dostać z lotniska w Belgradzie. Można wziąć taksówkę. Mieszkańcy powinni skontaktować Pink Taxi lub Zhuty Taxi. Średnio koszt takiej podróży będzie kosztować 2000 dinarów, lub 600 rubli.

Jeśli chcesz zaoszczędzić, można dostać się na lotnisko na specjalnym autobusem, kursującego między portem lotniczym a centrum Belgradu. Dodatkową wygodę jest to, że zatrzymuje się na stacji kolejowej. Podróż będzie kosztować tylko 250 dinarów (80 rubli). Lotnisko Belgrad od centrum miasta zajmuje zaledwie pół godziny.

Jednak najbardziej opcja budżet jest wyjazd do tradycyjnego lokalnego autobusu numer 72. Cena biletu wynosi tylko 120 RSD (lub 40 rubli).

usługi

Lotnisko Belgrad, według wielu turystów jest bardzo komfortowy i wygodny port lotniczy. Nie ma wystarczającej liczby miejsc, istnieje kilka kawiarnie, sklepy wolnocłowe, sklepy z pamiątkami i czasopismami. Również na lotnisku znajdziesz bankomaty, wymiana, stoiska z informacjami i wynajem samochodów. Jest tu i centrum medyczne.

Pracownicy pracy portu lotniczego bardzo szybko, a nawet jeśli w momencie jednoczesnego przyjazdu lub wyjazdu z kilku lotów lotnisko jest wypełnione dużą ilością ludzi, tłum rozprasza dość szybko. Jak za parking, a następnie w „Nikola Tesla” zapłacił parking na 1150 miejsc. Lotnisko zwraca szczególną uwagę na pasażerów z niepełnosprawnością. Więc jeśli ty lub twoi bliscy potrzebują pomocy z ruchu, a następnie zadzwonić z wyprzedzeniem tu i ostrzec pracownika odpowiedzialnego.