304 Shares 9700 views

Jak wybrać i nosić pas sport? Wskazówki dla początkujących

Taśmowe sportowiec potrzebuje w pierwszej kolejności zawodników pracujących z większą wagę. Jednak nie każdy naprawdę potrzebuje jej nabycia. Czasami słyszymy o drugiej stronie medalu: pas sportowiec „zabija” kręgosłup.

Takie wypróbować urządzenie podtrzymujące używać nie tylko sportowców, ale także portierzy, robotnicy budowlani, ogrodników. Ich celem – minimilizirovat „zniszczyć” obciążenie. Naturalne pytanie: czy wszyscy pomóc?

Zauważono, że zdecydowana większość z tych zwolenników „zdrowy” sposób życia wkrótce zaczyna skarżyć się na ból w dolnej części pleców (szczególnie podczas zginania).

Okazuje się, o co następuje: umieścić pas sportowiec – nie ma problemu podniósł przyzwoity ciężar podnoszony – napięte się, gdy wziął szklankę wody. Dlaczego tak?

Ponieważ urządzenie zaczyna pracować dla Ciebie, a nie ze sobą. Widzisz różnicę? Kręgosłup będzie działać skutecznie tylko w prawidłowym położeniu. Nie zrobi tego. Jest on wspomagany przez potężny system stabilizujący – głębokie i zewnętrzne mięśnie pleców i brzucha przodu. Siła tego nacisku prawdopodobnie odgrywa decydującą rolę w tej skomplikowanej strukturze.

To nie ten sam obszar (Athletic). To sztucznie wgniecenia (spłaszczenie) żołądku stabilizacji kręgów. Jeśli używasz ich od czasu do czasu (nie zawsze, ale czasami, podnosząc, na przykład, bar), efekt na pewno będzie pozytywna. Ale podczas noszenia pasa ryzykujesz czekać na zanik mięśni w ciągu dnia. Zgadnij, co dzieje się dalej?

Organizm przyzwyczaja się do pasa, a wszelkie podnoszenie ciężarów bez siatki bezpieczeństwa może spowodować obrażenia kręgosłupa. Ci, którzy angażują się w sport zawodowo, będzie to potwierdzić.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sport pas? Wielkość i jakość – główne parametry. Większość stref „spread” po zaledwie kilkunastu treningów. Niektórzy ludzie wolą pas podnośnik, kogoś bardziej w duszy trójboju siłowym. A ci, a inni często najwyższą jakość. Ważne jest, aby był wygodny.

Powerlifting pasa, na przykład, jest łatwy w użyciu i niezawodny, chociaż niektóre skarżą się na ciśnienie, w żeberka i / lub miednicy. Nie każdy wie, jak nosić pas wagi. Oto przykład. Jeśli jesteś mężczyzną, chude, będzie ona obejmować obszar paska żeber do miednicy.

To proste. Aby zapewnić właściwą strefę zasięgu jest poniżej, do kości miednicy. Na początku może to być odczuwane dolegliwości. Potrzebuję nałogu.

pas trójbój siłowy może być ręczny lub automatyczny zamek. Instrukcja jest dużo bardziej niezawodny. Pas do podnoszenia ciężarów nie jest zbyt dobrze utrzymane żołądek. Kiedy squat lepiej jest nosić klamrę powrotem. I drugiego. Kiedy martwy żołądek pozostaje praktycznie bez ubezpieczenia, więc ostrożność nie zaszkodzi. Ten pas jest idealny tylko dla ciężarowców.

Wybór Sportowe pasa określona i materiału. Lepiej zatrzymać się na skórze. Sprawdzić zamek: niektóre kruszą po zaledwie kilku sesjach treningowych. To zasługuje na uwagę i nylonowy pas na rzep, które czasem zmieniły się (zwykle raz w roku wystarczy). Sądząc po opiniach, jest również doskonałym Anchorage.