548 Shares 7703 views

Jak i kiedy ozocerite jest używany w domu

Ozokerite jest naturalną substancją o woskowej konsystencji. Jest to produkt naftowy, którego złoża znajdują się w Karpatach, w Kanadzie i na wyspach Wielkiej Brytanii.

Obecnie rozpowszechnione jest leczenie ozoceritem. Ten surowiec mineralny znalazł zastosowanie w terapii cieplnej. Wosk górski, jak się nazywa, jest doskonałym materiałem dla tej techniki. Ozokerite jest tworzywem sztucznym, który umożliwia mu uzyskanie niezbędnego kształtu i utrzymanie ciepła w stanie ogrzanym doskonale.

Leczenie za pomocą wosku górnego stosuje się w przypadku patologii stawowych (zapalenia stawów, stawów i osteochondrozy), a także w okresie po zabiegu przyspieszającym odzyskanie ciała.

Jak stosować ozocerit?

Ozokerite w domu może być używany dość skutecznie. Wdrożenie tej procedury nie wymaga dostępności specjalistycznego sprzętu, a jego metodologia jest dość prosta. Do domowej obróbki cieplnej potrzebne są dwie garnki. Jeden z nich powinien być mniejszy, a drugi powinien być większy. Weź ozocerite. Można ją kupić w sieci aptek lub w sklepie internetowym. Kawałki wosku górnego umieszcza się w mniejszym garnku. Powinny być stopione w łaźni wodnej. W tym celu w środku napełnia się dużą kadzidło wodą i umieszcza się w niej mały pojemnik z ozoceritem. Powstająca struktura jest zapalona. Olej leczniczy musi być całkowicie stopiony. Aby nie dostały się do wody, należy przykryć pokrywką mały garnczek.

Płynny ozokeryt w domu wylewa się do płytkiego pojemnika (tacy lub blachy do pieczenia), którego dno jest wstępnie przykryte medyczną obręczą do kąpieli lub materiałem wytrzymującym wysoką temperaturę. Stopiony wosk górski przypomina o konsystencji grubego pocałunku i jest równomiernie rozmieszczony.

Na koniec produkt terapeutyczny jest gotowy w ciągu piętnastu do dwudziestu minut. Aby to sprawdzić, potrzebujesz kiju lub wykałaczka. Otrzymana warstwa jest przebita w kilku miejscach. W przypadku, gdy z warstwy wewnętrznej nie dostanie się ciecz, przygotowany domowy ozoceryt jest gotowy do użycia do celów terapii cieplnej.

Warstwa górskiego wosku jest nałożona na chore miejsce, węzeł wzdłuż konturu ciała i pokryty płaszczem gęstej tkanki. Procedura trwa trzydzieści trzydzieści pięć minut. Ta metoda pomaga ciepłu wniknąć w głębokie warstwy tkanki. Zapewnia to trwały i silny efekt. Ozokerite, których użycie w domu powinno być wstępnie uzgodnione z lekarzem uczestniczącym, może być wykorzystywane przez kursy. Na przykład od dziesięciu do dwunastu do dwudziestu pięciu sesji.

Po wykonaniu zabiegu, w którym stosowano ozocerit w domu, całkowicie wykonano produkt terapeutyczny walcowany w kulę. Może być przechowywany w pojemniku do następnego czasu.

Kiedy zaleca się procedurę?

Ozokerite stosuje się w domu u dzieci i dorosłych. Dla niemowląt do roku, procedura ta jest zalecana do spastycznego kurczliwości tkanki mięśniowej. Produkt leczniczy stosuje się do relaksacji termicznej.

Zaleca się dzieci o umiarkowanym ozokericie w kaszlu, dyskinezy żółciowej, patologie pęcherza moczowego, a także w leczeniu zwichnięć i stłuczenia.