739 Shares 3067 views

Leczenie myksomatozy królików. Myksomatozie królików: zapobieganie

Króliki są dość popularne zwierzęta w gospodarstwie domowym. Pyszne mięso tych zwierząt zachęca rolników do roślin setki nich dobre, nie jest trudne, dzięki swej niezwykłej płodności. Ci, którzy nadal są zwierzęta w gospodarstwie domowym nie wie, że jest niebezpieczna choroba królików – myksomatozę, które mogą wyginąć od wszystkich zwierząt, jeżeli nie podejmują niezbędne środki. Co to jest? Jakie są objawy tej choroby? Jak to jest leczenie myksomatozy królików?

Czym jest choroba

Myksomatozę jest wirus, który infekuje tylko zwierzęta, to absolutnie żadnego wpływu na ludzi. Wpływy niezwykle ostre. Transmitowane przez:

• komary;

• komary;

• pchły;

• wszy;

• kleszcze.

Jest również źródłem choroby są sami pacjenci lub chorował króliki, które są nosicielami wirusa. Czynnik myksomatozy jest bardzo niebezpieczne i może dalej żyć, nawet zwłoki padłych zwierząt do siedmiu dni. W glebie, wirus może żyć przez około 2 lata.

Ciekawostką jest fakt, że króliki europejskie są najbardziej wrażliwe na tę chorobę, zakażenia i reprezentatywnych skały takie leczenie nie daje pożądanego rezultatu. Zwierzę umiera szybko. Króliki choroba wirus myksomatozy jest spowodowane tylko i charakteryzuje się bardzo szybkim i gwałtownym przecieku.

objawy

Objawy wirusa są wyrażone w węzłach i obrzęków uszu, oczu, części głowy, narządów płciowych i odbytu. Należy również zauważyć, katar, kichanie, wydzielina z oczu i uszu. Warto zauważyć, że apetyt w tym przypadku pozostaje taka sama, zwierzęta nie poddawaj się żywność. Chociaż niektórzy ludzie żują siano z pewną opieszałość.

Po infekcji u królików wykazała znaczny wzrost temperatury w zakresie do 41 °. Często jedynym wystarczająco wysoką temperaturę, aby zwierzę zmarło. W obecności objawów choroby królików – myksomatozie – zabieg powinien być pod kontrolą lekarza weterynarii. Właśnie otrzymaliśmy od ekspertów konsultacji zawodowej. można podjąć odpowiednie działania.

Jak leczyć myksomatozy u królików

Najbardziej powszechna forma leczenia choroby jest szczepienie zwierząt. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy choroby powinny być natychmiast przeszczep zakażonych wirusem zwierzęta w osobnych klatkach i trzymać je tam, dopóki nie zostaną wyleczone. Leczenie myksomatozy królików nie trwa długo, jednak wymaga pewnych umiejętności. Do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych procedur, należy skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem weterynarii, a nawet lepiej – wezwać lekarza na miejscu.

Należy pamiętać, że nawet po królika może wydawać się całkowicie zdrowy, ciągle jest nosicielem niebezpiecznego wirusa. Dlatego odzyskane zwierzęta powinny być przechowywane w kwarantannie przez kilka miesięcy.

Jest to szczepionka przeciwko myksomatozy królików jest bardzo skuteczny i jest powszechnie stosowany w medycynie weterynaryjnej. Należy zauważyć, że to narzędzie jest zalecane dla zwierząt, nawet w celu zapobiegania chorobom.

Jak szczepienia

Kiedy leczenie choroby królików (myksomatozę) szczepienie wszystkich zwierząt. Aby przeprowadzić tę procedurę, użytkownik musi zdobyć środki i strzykawek. Każde zwierzę jest konieczne, aby przebić się w udo lub odbytu, więcej na ten temat będzie informować lekarza weterynarii. Trzeba użyć oddzielnej strzykawki dla każdego. Doświadczeni rolnicy powinni szczepić kobiety o rodzić i króliki pielęgniarskiej.

Jedna ampułka składający szczepu wirusa śluzak, jest podzielony na 10 dawek. Przed szczepionka musi być starannie gotować lub używać jednorazowych strzykawek. Samo miejsce jest konieczne, aby zdezynfekować miejsce wkłucia alkoholem.

Po zabiegu zwierzęta potrzebują szczególnej opieki. Opiekować króliki muszą być wykonane w ciągu 20 dni. Konieczne jest, aby samodzielnie prowadzić codzienne badanie pacjentów, ręcznie sprawdzając je pod kątem obecności guzów na głowie oraz w odbyt. Nie zaniedbuj tych środków, ponieważ najmniejsze zaniedbanie grozi wyginięcie całych gospodarstw królika.

Jak jest odzyskiwanie

Posiew wirusa zakłada produkcję przeciwciał u zwierząt w 5 dniu po zabiegu roboczym. Leczenie myksomatozy królików powinien odbywać się w warunkach sterylnych, komórki muszą wypełnić tylko jakości siana. Karmić króliki też trzeba uważać, aby dać tylko sprawdzoną paszy.

Odzyskiwanie z choroby charakteryzuje się ran spojówek i zniknięcie guzów. Na miejscu martwicy uszkodzenia powstają, które przechodzą z czasem. W wyniku szczepienia królików nabywają odporność przeciwko wirusowi, w przyszłości, jest mało prawdopodobne, że powtarzanie zakażenia zwierząt.

profilaktyka

Leczenie myksomatozie królików wymagają szczepionkowy wirusa śluzak. Zapobieganie chorobie przeprowadza się w tej samej kolejności, przy pomocy agentów. Procedura ta jest konieczna, aby małe króliki w wieku 28 dni. Jednak, jeśli warunki przetrzymywania nie spełniają norm higienicznych, możliwe jest, aby zaszczepić nowonarodzonych zwierząt, po odczekaniu 7 dni. Całkowita ochrona przed wirusem nie, jednak znacznie zwiększa szanse przeżycia zwierząt podczas infekcji.

Uważa się, że chore króliki nie jest konieczne do wyleczenia. Trzeba się ich pozbyć, a odzyskane zwierzęta pozostają przez całe życie nosicielami myksomatozy. Jednak doświadczeni hodowcy zgodni w opinii, że ludzie muszą zachować rekonwalescentów, a nawet zalecane. Faktem jest, że w przyszłości potomstwo byłoby znacznie bardziej odporne na myksomatozy niż poprzedni.

Myksomatozę jest zakaźną chorobą wirusową, która jest całkowicie nieszkodliwe dla ludzi. Króliki są delikatne stworzenia, tak że śluzak zakażenie wirusem żywiec giną tak szybko, jak to możliwe, zwalczanie chorób wymaga wiele wysiłku. W związku z tym środki zapobiegawcze są znacznie bardziej opłacalne i bardziej skuteczne niż leczenie wszystkich zwierząt z ostrą postacią choroby.