140 Shares 6619 views

Wiceprezes „Milan” Adriano Galliani

Adriano Galliani – włoski biznesmen, który jest jedną z najważniejszych postaci współczesnego włoskiego futbolu. Go w tym roku będzie obchodzić 73 lat, ale nadal nie zamierza wycofać się z przypadków. Adriano Galliani był wiceprezesem od ponad trzydziestu lat, a dyrektor sportowy „Milan”.

Początki kariery

Adriano Galliani urodził się 30 lipca 1944 w włoskim mieście o nazwie Monza. Tam ukończył studia i rozpoczął pracę w miejscowej gminy. Dość szybko zaczął się pokazać swoje talenty i liderzy mają osiem lat po rozpoczęciu pracy w gminie Galliani pobiegł na burmistrza miasta. Niepowodzenie nie przeszkodziło rozwijać Adriano – po pewnym czasie nabył małą firmę, której specjalizacja była produkcja sprzętu telekomunikacyjnego. Galliani wykonany z aktualnego lidera na rynku firmy – że to był dostawcą wiodących kanałów telewizyjnych z całego kraju. Stopniowo biznesmen stał się czwartym najbardziej wpływową osobą w dziedzinie telekomunikacji we Włoszech – to właśnie wtedy rozpoczął swoją pracę z Silvio Berlusconim, który następnie przekształcił się w kierownictwie długoterminowego w „Milan”. I nawet teraz, gdy Berlusconi wyszedł z klubu, Adriano Galliani nadal nie działa.

Praca z Berlusconim

Berlusconi usłyszał o absolutnie wszystkim – przez długi czas był premierem Włoch. W 1979 roku Berlusconi spotkał się z Adriano Galliani, której zdjęcia ukazały się w wielu publikacjach biznesowych. W tym czasie przyszły premier był właściciel lokalnej stacji telewizyjnej, wraz z Galliani byli w stanie ustalić jeden z głównych włoskich stacji telewizyjnych – Canale 5.

Galliani i "Milan"

Siedem lat po Galliani zaczął współpracować z Berlusconim, drugi kupił klub piłkarski „Milan” Adriano dokonywania wiceprezesa. Włoski klub pod kierunkiem dwóch stało kwitnącej biznesu, i udał się do najwyższego poziomu w historii, zdobywając wiele trofeów, w tym międzynarodowych. Jednak w 2002 roku był pierwszym poważnym skandalem z udziałem Galliani. Fakt, że brał udział w wyborach na stanowisko Prezesa Narodowego Professional League i wygrał, ale nie opuszczają stanowisko wiceprezesa „Milan”. Naturalnie, to rozgniewało wielu ludzi w dziedzinie sportu, jak doszło do konfliktu interesów. W rezultacie, Galliani przebywał w tej pozycji tylko cztery lata, aw 2006 roku opuścił go – we Włoszech, a następnie rozpoczął serię skandali z powodu meczów. Jednak nie wziął winę na siebie – wręcz przeciwnie, on zaprzeczył wszystkie opłaty i twierdził, że jest całkowicie niewinny. W każdym razie, po dyskwalifikacji, nie miał prawa do prowadzenia jakiejkolwiek działalności sportowej. Przed tym nie koniec – rok później przeciwko Galliani wznowił sprawę: podejrzany on uniknął płacenia podatków na dochody klubu. Wątpliwości spowodowane cen dla graczy, którzy „Milan” wymieniane „Inter” od 1999 do 2003 roku, gdy wydawało się zbyt wysokie dla tamtych czasów. Jednak w tym przypadku sprawa jest uważany za jeden rok, po którym Galliani wszystkie opłaty zostały wycofane. Adriano pozostaje jednym z najważniejszych członków „Milan” rządu do tej pory jednak, że już przestał być wiceprezesem klubu, gdzie Berlusconi sprzedał „Milan” chińskich inwestorów. Galliani przebywał na stanowisku dyrektora sportowego, ale nie wiadomo, co się stanie, gdy proces sprzedaży klubu zostać zakończone w końcu. Może on utrzymać swoją pozycję w klubie, ale jest prawdopodobne, że chińscy inwestorzy będą chcieli przeprowadzić gruntowną restrukturyzację i wiele dziesięcioleci pracy tutaj nie będzie miało znaczenia.

życie osobiste

Jeśli chodzi o jego życiu osobistym Galliani, tutaj okazał się nie mniej aktywnie. Przez długi czas był żonaty do Daniela Rosati, włoskiego modelu, ale w 1999 roku rozwiódł się z nią. W latach małżeństwa Adriano Galliani i jego żona troje dzieci. W 2004 roku, pięć lat po zerwaniu z Daniela, Galliani ponownie za mąż, tym razem jego żona stała Malik El Hassasi z którym pozostaje do dziś, że ich małżeństwo jest ponad dekadę.