287 Shares 3547 views

Kto jest Iwan Fiodorow? Biografia Iwan Fiodorow krótko

Kto jest Iwan Fiodorow wie, może dziś każdy uczeń. Z historii podręczników dzieciom świadomy faktu, że pierwsza książka drukowana rosyjski stworzył tę osobę. Wiedzą też, że był współczesny Ivana Groznogo i bardzo wykształcony człowiek według standardów tamtej epoki. Ale wiele interesujących faktów z życia tej legendarnej postaci nie jest prezentowany w literaturze naukowej. A także, jak drażliwy był kariera rosyjski pionier.

Pierwsza książka w Rosji

Pierwsza książka z przodków współczesnych Rosjan spotkał się z wielkim szacunkiem i miłością. Ale kto jest Iwan Fedorowicz, mieszkańcy Rosji, a potem jeszcze nie wiem. Po tym wszystkim, pierwowzór współczesnego publikacji pojawił długo przed narodzinami tego człowieka. We wczesnym średniowieczu, książki nie były drukowane i kopiowane. Zrobił to specjalnie wyszkolonych ludzi – skrybowie. Prace tych ekspertów był ciężki, a wydajność pracy była mniejsza niż czterech stron dziennie.

W połowie XV wieku, niemiecki Johann Gutenberg wynalazł ruchome litery do drukowania. Ten wynalazek doprowadziły do narodzin branży wydawniczej w Europie. Ale najpierw Moskwa drukarni, i został stworzony został w połowie XVI wieku, działał wyłącznie na podstawie stanu. Sam Iwan Groźny nakazał zbudować w tym celu osobny budynek, który, według danych na przypuszczeniach, a Iwan Fedorowicz pracował. Pioneer poinformował kolegów z drukowanych materiałów opublikowanych w Moskwie tylko dwie książki. Wkrótce został zmuszony do opuszczenia swoich domów. Nowy, postępowy sposób nie było smaku kopistów. I nie jest to zaskakujące, ponieważ stworzenie typograficznego maszyny pozbawione głównego źródła dochodu.

na emigracji

Pierwsze drukarki książka w Rosji nie spowodowało sympatię nie tylko wśród zawodowych kopistów, ale także dla kapłanów. Ostatnio oglądaliśmy w sposobie innowacyjny heretyckiej napędowej. Wskutek budynku drukarni spisek, który znajduje się na ulicy Nikolska było w ogniu. Istnieje jednak inna wersja, według którego ten ogień duchowni nie były związane. Takie zjawisko w tych dniach w przypadku zwykłej drewnianej Moskwie. A pan nie śmiał zapytać groźnego króla innego kredytu na budowę nowej prasy drukarskiej.

Pełna tajemnic biografii Ivana Fedorova. W skrócie można powiedzieć, że przez wiele lat pierwsza drukarka rosyjskiego odbywa się nie w Moskwie, w obcym kraju. Po pierwsze, Fiodorow poszedł do Wielkiego Księstwa Litewskiego, a później – do Lwowa, gdzie był w stanie otworzyć własny sklep bezpiecznie.

„Apostoł”

Biografia Iwan Fiodorow ma wiele białych plam. Przypuszczalnie był wykształcony w Krakowie. Jednak uniwersytet znaleziono żadnej informacji potwierdzającej rosyjski szkoleniowy pionierem sztuki typograficznej.

Z podstawami drukowania zachodnioeuropejskiej Fiodorow był znajomy. Ale za publikację książek w Rosji powinny stworzyć pismo, opierając się na tradycji literatury rosyjskiej. W ciągu swojej pierwszej książki Fiodorow pracował cały rok. Pomóc w tym przypadku przewidzianym przez jego współpracownik Peter Mstislavets. Książka została nazwie „Apostoł”. Czcionka w tym dziele sztuki typograficznej był bardzo pretensjonalne i wyglądał jak rękopisu. Każdy akapit rozpoczyna się z wielkimi czerwonymi literami, które zostało przeprowadzone w wyrafinowany ozdobnym stylu. W tej książce, autor również obecne linki do greckich i weneckimi wzorami.

Nowa edycja biografii Ivana Fedorova został przedstawiony. Krótko pionierem opowiadane o swoich badaniach. Według niego, sztuka typograficzny nauczył go duńskiego mistrza.

„Brewiarz”

Nie wiadomo do dziś, więc jeśli rzetelnej informacji na temat swojego wykształcenia pioniera. Życie jest pełne tajemnic Ivana Fedorova receptę lat. Ale, oczywiście, ten człowiek miał wszystkie zawody związane z drukowaniem czasu. Słynny rosyjski pionier służył jako rytownika, typograf, a także tworzyć własne czcionki.

Ta sztuka autora pierwszych rosyjskich książkach pisał jako dar, wysłany z góry. Jego prace mają tendencję do duchowej treści. Nie jest zatem zaskoczeniem, że druga edycja Fedorowa i Mstislavets był zbiór modlitw. „Chasovnyk” stanowią jeden z najwcześniejszych przykładów podręcznikach. Według książki, która miała format kieszonkowy, dzieci od wielu lat, aby nauczyć się czytać.

Biografia Iwan Fiodorow krótkie świadectwo o swoich działaniach na terytorium Rosji. „Brewiarz” była druga i ostatnia książka, opublikowana w drukarni w Moskwie. Ale dążenie sztuki typograficznej Fiodorow nie straci resztę swoich dni.

"Gospel"

Sposób wielkiej osobowości jest zawsze skomplikowana i drażliwy. Historia pierwszej księgi drukarki – żywym przykładem. Biografia Iwana Fedorowa bogate smutnych wydarzeń. Wiele trudności czekają na niego w życiu. Ale będąc na emigracji, nie jest mniej trwały w tworzeniu kreacji książkowych. Z siedzibą w Księstwie Litewskim, Fiodorow był w stanie kontynuować pracę całego swojego życia. Wraz z Grzegorzem Hetman Chodkiewicz był w stanie wydać „ewangelię nauczyciela.”

„Psalmy”

Biografia Ivana Fedorova i jego kariery są związane z nazwami takimi jak Grigoriy Hodkevich, Peter Mstislavets. Ci ludzie w różnym czasie, byli współpracownicy tego wielkiego człowieka w druku. „Psalmy” – książka, która Fiodorow wydała już własną rękę. Chodkiewicz tego czasu przestał interesować się drukowanie z powodu starości. Mstislavets na zaproszenie litewskich kolegów przeniósł się do Wilna.

"Apostoł": Lions

Kto jest Iwan Fiodorow, Lwów wiedział każdy oświecony człowiek. Na Ukrainie dotkliwie odczuwał brak słowa pisanego. Wędrując od lat przez miast i krajów, Fiodorow znalazła tymczasowe schronienie tutaj, a dzięki wpływowym szlachetnych ludzi może ustanowić warsztatu. Nowy „Apostoł” ukazał się w tym mieście. Mimo, że lokalna ludność i muszą być wykształceni, drukarnia wkrótce zniszczony.

We wstępie produktów, które zostały wydane za granicą, Iwan Fiodorow przedstawił czytelnikom o drukarkach książki prześladowanie z Moskwy kościoła.

"Primer"

Na pytanie, kto jest Iwan Fiodorow, że jest niemożliwe, aby dać odpowiedź jednego słowa. Ten człowiek to żywa postać swego czasu, on jest twórcą tekstu rosyjskiego, wydawca pierwszej książki. Znajome „Primer” ujrzał światło dzięki tej wyjątkowej osobowości.

Można stworzyć przybliżony opis Iwana Fedorowa na podstawie danych historycznych i zabytków sztuki rosyjskiej druku. Był człowiekiem niezwykle pracowity i wytrwały. Aż do ostatnich dni swego życia nigdy nie przestał aktywnych działań nie tylko w układzie regularnym druku, a nawet opracować wojskowy cast prawdziwy pistolet. Niestety, jego plany nie doszło do skutku z powodu nagłej śmierci.

więzienie

Ostatni warsztat Fedorova był w więzieniu miejskim. W organizację tego drukarnię mu pomóc był miejscowy książę, którego rezydencja została cieszących się w powiatowym centrum kultury i edukacji. wysoka wieża została przydzielona do drukarek książki warsztatowych, znajduje się nad brzegiem rzeki. Tu kapitan zdołał opublikować około pięciu książek. Pierwszy Eastern słowiańska Biblia był ostatni i największy rosyjski pionier publishing. Jego nakład przekroczył tysiąc egzemplarzy, które w tym czasie było znaczącym czynnikiem.

W przygotowaniu wydań Biblii, który był nazywany „Ostróg”, było produkować i wizerunek bohaterów prezentowanych w pięciu nowych czcionek. Wiele błędów zawarte w kopii wysyłając Ivanom Groznym, spowolnić proces tworzenia tej książki. Aby edytować wymagany odpowiedników w językach obcych.

Pomimo jego niepohamowanym entuzjazmem i niesamowitą starannością, pionier rosyjskiej publikacji zmarł w nędzy. Został pochowany w obcym kraju, a dwa wieki po śmierci nagrobek z grobu zniknęła.