504 Shares 9000 views

Jak poradzić sobie z truskawek na jesieni, więc ona dobrze zimę i wiosną dał wiele dużych pachnące jagody?

Lato się kończy, nadszedł czas, aby przygotować krzaki truskawek na zimę. Przed obsłużyć truskawki w spadku, konieczne jest, aby karmić swoje fosforu i potażu nawozy. Będą one chronić krzewy z chorobą, należy im silniejsze i pomóc roślinę lepiej niż zimą. Za 1 metr kwadratowy pod koniec sierpnia lub na początku września, składa się z dwóch łyżek podwójnego superfosfatu i soli potasowej. Azot w spadku nie wylać.

Jeśli przed sadzeniem truskawek być zapłodnione, to pierwszy rok lub dwa lata, krzewy nie są karmione. To zależy od stopnia żyzności gleby. Najlepsze wyniki uzyskuje się, jeśli nawozy organiczne i nieorganiczne stosuje jesienią. Są one rozłożone równomiernie wokół krzewów lub na przejściu. Następnie płytkie zakopane w ziemi przez ogrodzie ostrza.

przycinanie krzewów

Jak poradzić sobie z truskawek w jesieni, tak, że jest dobrze zimę? Jeśli nie planują wyciąć jak całe liście, a następnie za pomocą nożyczek wyciąć liście wyschły i chorych. Idealnie powinny pozostać 3-4 liści, które będą chronić przed mrozem ula i jesienią da elektrownię.

Mówiąc o tym, jak poradzić sobie z truskawek jesienią, powinno być trochę więcej mówić o tych dwóch sposobów przycinania. Niektórzy ogrodnicy uwierzyć, że po owocowania trzeba kosić wszystkie liście, jak to będzie odmłodzenie krzewów. Ale z tej metody, trzeba starannie usunąć liście, tak aby nie uszkodzić punkt rośnie. Takie obnażone krzewy na zimę powinny obejmować (co zostanie omówione poniżej). Druga metoda – usuwanie pożółkłej, suszy się, a arkusz zaczerwienione. Jeżeli wierzchołki dotknięte przez chorobę, to powinno być wszystko usunięte, pozostawiając jedynie środku. Odcięty nie tylko liście, ale wszystkie z wąsem, jeżeli nie zostało zrobione wcześniej. Wykonanie tej procedury, trzeba być w posiadaniu małego wiadra z wodą, która jest już rozwiedzionych nadmanganianu potasu. Przejście od krzaka do krzaka, sekatory i nożyce zanurzono w roztworze do instrumentów nie jest tolerowana patogeny, jeśli takie istnieją.

Dezynfekcja i ukrywanie zimę

Ważną kwestią jest to, jak poradzić sobie z truskawek na jesieni, aby właściwie je zdezynfekować. Docelowej rozlany słabo roztwór nadmanganianu potasu, siarczan miedzi lub gotowych narzędzi (na przykład „Maxim”), co pomaga zapobiegać rozwojowi chorób roślin. Po tym, ziemia wokół krzewów lekko poluzowane.

Jak poradzić sobie z truskawek? Jesienią, pod koniec września lub połowy października pod jej wzbogaconej torfem, to pomoże roślinom przetrwać zimę bez strat. Winter krzewy nie są uszkodzone przez mróz, truskawki pokrycie na zimę odchodów słomy lub liści grubości warstwy 5-7 cm. Jeśli zima była ciężka, ale trochę śnieg na najwyższych lądowanie truskawek torach rzucać śnieg i wierszy. Roślina jest dość odporne na zimno, więc jest to dobry perezimuet jeśli przyjęciu tych środków. Jeśli kilka krzewów umrzeć, sprężyna w ich miejsce postawić nowy – jego przerzedzenie lub zakupem wąsy w sklepie plantacji.

Oto w jaki sposób poradzić sobie z truskawek w upadku zasadzić poniosły mrozów i latem są zadowoleni wiele dużych i pachnących jagód.