523 Shares 9692 views

cytologia szyjki macicy

cytologia szyjki macicy – kluczowym narzędziem do identyfikowania swoich patologicznych zmian. Zastosowanie masy tej analizy może zmniejszyć umieralność z powodu raka ciała 10 razy.

Idealnie cytologia szyjki macicy powinny być wykonywane co roku z planowanym wglądu w ginekologa z 19 lat. Jeśli kilka razy z dobrymi wynikami, termin który uderzeń może być dwukrotnie zwiększona.

Jeśli kobieta zidentyfikowane opryszczka narządów płciowych, HPV, odchylenia w poprzedniej analizie, cytologia powinna odbywać się dwa razy w roku. W uzupełnieniu do grupy ryzyka obejmuje kobiet z niepłodności, otyłość, krwawienia z macicy, jak również biorąc hormony. Regularne Pap pozwalają na wczesne wykrycie zmian, gdy leczenie jest najbardziej efektywne. Z dobrymi wynikami wszystkich badań mogą przestać robić po 65 latach.

Dziś cytologia w ginekologii powszechnie stosowane. W każdym Medical Center przeprowadził analizę, w klinice dla kobiet, jest on całkowicie darmowy.

Pomimo faktu, że cytologia szyjki macicy jest bardzo łatwe, szybkie i bezbolesne, jest to analiza bardzo pouczające. Nazywana jest również badanie cytologiczne po lekarza z Grecji Papanicolaousa, który wprowadził test w połowie ubiegłego wieku w praktyce medycznej.

Pacjent może otrzymać następujące wyniki cytologia szyjki macicy :

  • 1 typ – wszystkie normalne komórki;
  • Typ 2 – mają małe zmiany spowodowane zapaleniem, niezbędne jest, aby znaleźć przyczynę i leczenia;
  • 3 Typ – dysplazja i rozrost są komórki z nienormalnych jąder, ale mało;
  • 4 rodzaje – podejrzenie występowania raka, rozmazu komórek zawiera zmian złośliwych;
  • 5 Typ – rak wykazała dużą ilość komórek atypowych.

Jeśli nie otrzymali typu 1, konieczne jest, aby zrobić więcej badań. Kolposkopii – badanie macicy pod mikroskopem przez barwienie jego różne rozwiązania. Ponadto, konieczne jest przeprowadzenie biopsji – Badanie histologiczne tkanki pobranej z podejrzanej okolicy. Konieczne jest, aby ponownie podjąć i rozmaz Pap. I dopiero wtedy wyciągnąć wnioski.

Dokładność wyników zależy od lekarza, który podejmuje analizę osoby patrząc przez mikroskop, jak również na odpowiednim przygotowaniu do niego. Przed każdym udaru w ciągu 2 dni, należy:

  • wyeliminować seks;
  • zrobić douching;
  • Nie stosować czopki dopochwowe, aerozole, tabletki.

Analizę należy wykonać po menstruacji, a przed nim, 02:00 niezdolny do oddawania moczu. Ponadto rozmaz należy do lekarza przekazany badań i barwienie jodem szyi. Po przeanalizowaniu kilku dni można zaobserwować brązowe absolutorium. Również w tym okresie, lepiej zadbać o siebie, aby powstrzymać się od seksu, Bicze, czopki użyciu. rozmaz Wyniki są zazwyczaj gotowe w ciągu dnia lub dwóch. W 20% przypadków są one fałszywe (tak lekarz może powtórzyć badanie przy najmniejszym podejrzeniu zawodności wyników).

Ginekolog w badaniu wprowadza lustro w pochwie, a następnie za pomocą pędzla lub szpachli skrobania zajmuje pewną szyjki miejsc. Otrzymany materiał pobiera go na szybie, która jest wysyłana do laboratorium. Tam specjalista bada ją pod mikroskopem, a kończy na strukturę komórek.

Dziś, rak szyjki macicy jest bardzo powszechne, co stanowi 75% wszystkich nowotworów złośliwych narządów płciowych u kobiet. Naukowcy już udowodnił rolę 18 i 16 typów HPV w jego formacji. Szczególnie niebezpieczne dla jego połączeniu z opryszczka narządów płciowych spowodowane przez jego drugiego typu. Kobiety z tych wirusów są zagrożone.

Tak więc, cytologia szyjki macicy – najważniejsze narzędzie diagnostyczne do wykrywania wczesnego raka niej. Dzisiaj, choroba może być skutecznie leczone, jeśli wczesnego wykrywania. W związku z tym, w celu zachowania zdrowia i życia powinny regularnie brać tę prostą analizę wszystkich kobiet.