244 Shares 7708 views

Polowanie karabinek MR-161K: przegląd, opis, charakterystyka. Opinie właściciela

Dziś dostępnych jest wiele broni myśliwskich, różniących się designem, ceną i charakterystyką. Karabina produkcji krajowej pod marką MR-161K to produkt, który łączy innowacyjne materiały, ulepszenia strukturalne i wskaźniki produktywności. Jest odpowiedni dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Wygląd zewnętrzny

Zewnętrzna część modelu MR-161K przyciąga agresywnym wyglądem, podkreślając lakoniczną formę i zastosowanie nowoczesnego plastiku o dużej wytrzymałości. Oryginalny projekt jest przemyślany do najmniejszych szczegółów. Brak zbędnych detali, wyposażenie części roboczych ze specjalnymi elementami i rozsądna cena to czynniki najbardziej wpływające na popularność omawianych broni.

Na przykład materiały w obszarze obwód i utrzymanie pistoletu zapewniają maksymalną wygodną pracę karabiny nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych (śnieg, deszcz, mróz). Ważną rolę dla początkujących użytkowników i kobiet odgrywa brak poślizgnięcia się w policzek i ramionach, co jest spowodowane niewielkim wpływem podczas robienia zdjęcia.

Plusy i minusy

MR-161K to karabin myśliwski, który ma wiele niezaprzeczalnych zalet w porównaniu do konkurencyjnych modeli. Dodatki obejmują:

 • Ma zwarte wymiary, które umożliwiają jak najwierniejsze transportowanie broni;
 • Mała masa umożliwia stosowanie karabiny u kobiet i młodzieży;
 • Istnieje możliwość dostosowania rozmiaru pistoletu do konkretnego klienta, co zwiększa komfort użytkowania, w tym poprawia celność;
 • Możliwe jest zainstalowanie dodatkowych urządzeń (optycznego widzenia, latarki, urządzenia do widzenia nocnego).

Należy zauważyć, że MR-161K posiada dobre podstawowe właściwości, zapewniając dużą dokładność uszkodzeń i wygody podczas transportu i konserwacji.

Minusy tej broni obejmują obecność składników polimeru w kompozycji. Ta cecha jest jednak czysto subiektywna, ponieważ nowoczesne materiały są testowane i obliczane pod kątem odpowiadającego im ryzyka w działaniu modelu.

Charakterystyka

Ze względu na parametry techniczne, samozaładowanie karabinek MR-161K jest uważane za jeden z najbardziej optymalnych opcji dla strzelców na każdym poziomie. Praktyczna kombinacja długości części bagażnika i doskonały efekt uszkodzenia stanowią aspekt popularności tej broni. Kasety są odpowiednie dla kilku typów, ale zaleca się stosowanie kalibru 5,6 mm.

Poniżej przedstawiono główne cechy karabiny:

 • Producent – Izhevsk Arms Plant;
 • Typ – półautomatyczny karabin;
 • Długość całego ciała wynosi jeden metr;
 • Szerokość / długość baryłki – 0,57 / 0,25 m;
 • Waga – 2,7 kg;
 • Struktura – zimna wędzona beczka z opryskiwaniem tlenkiem;
 • Głównym celem jest polowanie.

МР-161К: cena

Jeśli weźmiemy pod uwagę parametry operacyjne i niezawodność, ta broń ma optymalną kombinację parametrów jakościowych i kosztów. Możesz kupić karabin w cenie 20 tysięcy rubli. Modyfikacja, stosowana w przeszłości, będzie kosztować 1,5-2 razy tańsza. Przy zakupie zwróć uwagę na integralność głównych elementów (beczka, spust, ciało).

Urządzenie i wyposażenie

Funkcje projektowe umożliwiają modyfikację modelu MR-161K zarówno dla początkujących jak i dla profesjonalistów. Prostota projektowania pozwala na sprawdzenie pistoletu w treningu i na prawdziwym polowaniu. To udogodnienie odczuwane jest zarówno przez początkujących, jak i profesjonalistów.

Głównymi składnikami karabinu są: korpus, tył i tułów. Ostatni szczegół to 50 procent długości całego pistoletu. Bębenek wykonany jest z metalu przez kucie, wyposażony w przednią widoczność i możliwość montażu optycznego wzroku w celu zwiększenia dokładności fotografowania.

Spust ma prosty obwód i dużą gładkość zejścia. Szybkość pożaru zapewnia możliwość równoczesnego ładowania dziewięciu nabojów. Zestaw standardowy zawiera pakiet polimerowy, karton z informacjami o charakterystyce i wytwórcy. Ponadto zakres dostawy obejmuje wizualizację optyczną, instrukcję obsługi i paszport.

Funkcje

Pistolet MP-161K, którego cena jest jednym z najbardziej dochodowych na rynku krajowym, ma doskonałą łatwość zejścia i gładkości spustu. W uchwycie w tym samym czasie można umieścić dziewięć ładunków, co zapewnia automatyczny tryb fotografowania.

Po włożeniu do karabinu magazynu z nabojami, wybrano cel strzelania, a miejsce porażki jest wskazywane standardowym wzrokiem i optyką. Strzał jest wykonywany przez naciśnięcie spustu. Jeśli chodzi o cechy montażu omawianych broni, można zauważyć, że korpus karabinu jest połączony z spustem, tyłem i przedramię za pomocą śrubowego łącznika. Ten projekt umożliwia szybkie demontaż pistoletu do czyszczenia i naprawy. Elementy zewnętrzne (matryca i mucha) są również usuwane po odkręceniu śruby mocującej.

Poprawa

Karabina MP-161K ma doskonałą charakterystykę dokładności i ogólnego działania. Niektórzy użytkownicy czynią to jeszcze bardziej praktycznymi. W tym celu użyj ulepszonej optyki, kolimatorów i urządzeń do widzenia w nocy. Z niewielkim wysiłkiem można dostosować specjalną latarkę na pistoletu, co pozwoli Ci lepiej poruszać się po terenie w ciemności.

MR-161K (karabin myśliwski): opinie użytkowników

Dowodem na to, że są odpowiedzi właścicieli, że ta broń jest potrzebna ze względu na zwartość i doskonałe parametry planu technicznego. Carabiner jest odpowiedni dla początkujących i profesjonalnych myśliwych. Według właścicieli, ma dobrą dokładność, oryginalny wygląd i łatwą obsługę. Ważną rolę odgrywa obecność powłok antypoślizgowych, delikatnego uwalniania spustu i małego odrzutu. Ponadto, użytkownicy są zadowoleni z przystępnej ceny pistoletu, w porównaniu do podobnych zagranicznych i krajowych produktów.

Wnioski

MP-161K wielofunkcyjny karabin myśliwski małego kalibru, wykorzystujący naboje 22LR, 22WMR i 17HMR, nadaje się do polowania na małą grę, a także jako broń sportowa i treningowa. Próbka jest wyposażona w mechanizm wyzwalania typu spustowego. Obecność paska Weaver pozwala na zamontowanie różnych typów zabytków.

Maksymalna wygoda w fotografowaniu jest spowodowana regulacją długości palca, indywidualnie narażoną na wysokość oparcia, a także ergonomicznym wzornictwie i wygodzie przytrzymania pistoletu ze względu na dostarczanie materiałów elastycznych i małego ciężaru.