617 Shares 7150 views

Informacje dla turystów: jak wydanie wizy Schengen przez siebie

Aby wydostać się z Rosji, wystarczy zabrać ze sobą do granicy jest ważny paszport. Jednak w celu ujęcia w większości krajów europejskich, należy uzyskać pozwolenie od konsulatu lub ambasady. W 1985 roku w mieście Luksemburg w zamku zostało podpisane porozumienie z Schengen o zniesieniu kontroli granicznej usług w krajach europejskich. Najpierw były kraje Beneluksu, Niemcy i Francja. Teraz Unia Schengen obejmuje 26 kraje europejskie. Dlatego, aby odwiedzić przynajmniej raz we wszystkich tych krajach trzeba mieć jedno zezwolenie. Jak wydać wizę Schengen na własną rękę?

W rzeczywistości jednak nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Aby ubiegać się o wizę jest wymagane osobistą obecność niektórych krajach, dlatego w tych przypadkach, w celu uzyskania wizy Schengen jest najprostszym sposobem właścicielem. Prywatne dostaw niezbędne dla krajów: USA, Wielkiej Brytanii, Portugalii; dozwolony przepływ za pośrednictwem poczty – Belgia; Przepływa przez ośrodki Visa – wszystkich innych państw.

Mity na temat wizy Schengen

1. Pierwszy mit stworzony przez mieszkańców Petersburga, którzy mają sześć miesięcy wizy fińską – trzeba otworzyć wizy kraju, w którym planuje się wprowadzić. A wszystko dlatego, że wiele starań, aby natychmiast lecieć do Hiszpanii czy w Niemczech, otrzymali wizy fińską ramach systemu uproszczonego. Ale to nie jest pierwszy wpis i liczby dni spędzonych w kraju, który oferuje wizy. Można latać Amsterdamie, gdzie będzie można umieścić holenderskich pieczątki przy wjeździe do Hiszpanii, gdzie będzie spędzał większość swojego wypoczynku, więc potrzebują wizy, aby zrobić hiszpańskiego. Dlatego konieczne jest uzyskanie wizy w kraju, w którym można spędzić większą liczbę dni.

2. Drugie nieporozumienie – jest to niemożliwe, aby wprowadzić inne kraje, jeśli wiza jest otwarty tylko dla jednego. Ponieważ granice między obu krajami „Schengen” nie występuje, a jest to tylko mit. W przypadku lotów w Europie nie ma kontroli, pozwalając Rosjanom podróżować w całej Europie, otrzymał wizy hiszpańskiej. Ale trzeba pamiętać, że ostateczna decyzja jest nadal pracownikiem służby granicznej, więc konieczne jest, aby być przekonany, że to Hiszpania – główny cel podróży.

3. Trzeci mit zwykle brzmi tak: „?! Jak wydawać wizy Schengen przez siebie, jeśli jest to tak trudne” Faktycznie, jest to błędne stwierdzenie. Jeżeli wszystkie dokumenty są w porządku, to powinien pojawić się problemy.

4 kroki do wizy

Tak, jak wydanie wizy Schengen na własną rękę? Aby to zrobić, należy wykonać 4 proste kroki.

  1. Wybierz kraj i dowiedzieć się, gdzie swoją ambasadę.
  2. Dowiedz ambasadę (nie przyjaciół, a nie Internet, nie touroperatora), jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania wizy. I spróbuj zapytać wszystkie swoje pytania i otrzymywać odpowiedzi do nich poprawne tylko w ambasadzie.
  3. Przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Zazwyczaj jest to: potwierdzenie hotelu, rachunek zysków i strat, bilety, ubezpieczenia, profil, zdjęcia, dowody wymaganej kwoty za pobyt w tym kraju. Pełna lista można sprawdzić w ambasadzie kraju, który zamierzasz odwiedzić.
  4. Mają wywiadu w ambasadzie do harmonogramu.

Wciąż myśli o tym, jak wydać wizę Schengen? Własna – już przez pośredników – więcej … To prawda, ale jeśli czas na to pozwala, a jazda nie są bardzo pilne, to lepiej to zrobić na własną rękę. Zwłaszcza w ambasadzie zawsze zapyta, jak otworzyć wizy Schengen, tak szybko jak to możliwe, i pomóc.