407 Shares 1863 views

Malowanie Repin "Zaporozy (Kozacy) Napisać list do tureckiego sułtana"

Nie ma prawie nikogo, kto by nie znał słynnego obrazu Ilii Efimowicza Repina, mówiąc, jak Kozacy piszą list do tureckiego sułtana. Obraz jest znany wszystkim dzieciom. Jest to jeden z najbardziej powtarzalnych dzieł malarstwa rosyjskiego. I jeden z najlepszych w pracy wielkiego rosyjskiego artysty. Pomysł stworzenia obrazu odwiedził nagle Nagina, kiedy w kręgu znajomych zapoznał się z tekstem tego słynnego listu. Ci obecni mówią, że repin złapał ołówek i natychmiast zarysował szkic, w którym Kozacy zbierali się na parkingu obozowym, napisali list do tureckiego sułtana Mohammeda Czwartego. Ale aby przezwyciężyć dystans między szkicem ołówkowym i genialnym obrazem, Ilya Jefimowicz musiał ciężko pracować.

Episode 17th Century History

Zdarzenie opisane przez Repina na przykładzie tego, jak Kozacy piszą list do tureckiego sułtana, miały miejsce w prawdziwych historiach. Widzimy tylko, jak wielki rosyjski malarz interpretował tę scenę. Można znaleźć i przeczytać różne wersje dokumentu historycznego, nad którymi postacie Repina działają entuzjastycznie. Są napisane bardzo wyraziście i śmiało. Jest to otwarte wyzwanie dla wyraźnie mocniejszego wroga, który miał nieostrożne szaleństwo ofiarowania ludziom wolnościowych jego feudalnego patronatu. Kozacy odpowiadali na potężnego monarchy, aby ta zniewaga mogła być tylko wypłukana krwią. Ludzie dość zrozumieć cenę ich żartu. O tym zdjęciu. List Kozaków do sułtana tureckiego zostanie wypełniony i wysłany do adresata. A Kozacy pójdą na swój sposób, nie czekając na odpowiedź. On ich nie interesuje. Są wolnymi ludźmi i nie potrzebują ochrony cudzoziemskiego monarchy.

O tym, jak powstało zdjęcie Repin "Zaporozhtsy napisz list do tureckiego sułtana"

Abyśmy mogli zobaczyć, że stało się to podręcznikiem, autor musiał wykonać titanicę. Kreatywna metoda Repin nie rozpoznała innych podejść, z wyjątkiem pracy z rzeczownikiem. Specjalnie udał się do Zaporożu na szkicowanie na pełny skalę. W skomplikowanej wieloczęściowej kompozycji obrazu nie ma jednego elementu losowego. Kiedy dowiadujemy się, jak Kozacy piszą list do sułtana tureckiego, to nawet nie zdajemy sobie sprawy z prostego faktu, że mamy między innymi portrety konkretnych ludzi, rówieśników Repina. Artysta poświęcił wiele czasu i wysiłku, aby znaleźć odpowiednich opiekunów. Wszystkie etnograficzne elementy odzieży i życia codziennego są usuwane z prawdziwych kostiumów historycznych i eksponatów muzealnych. Wielu rówieśników Repina, którzy obserwowali proces tworzenia tego obrazu, niezadowoleni z jego zakończenia. Uważają, że autor wiele zepsuł się, kiedy postawił bohatera stojącego plecami po prawej stronie kompozycji. Jego szeroko szary, caftan krył wiele jasnych postaci w tej części płótna. Ale taka była decyzja artysty, z tą szarą plamą postanowił zrównoważyć całość kompozycji. To było ukończone ponad dziesięć lat pracy nad arcydziełem. Później został kupiony przez cesarz Aleksander III.