821 Shares 6775 views

Wszystko o Grasse (Francja): zabytki, zdjęcia i opinie

W tym artykule opowiemy o jednym z najbardziej malowniczych i ciekawych miast Prowansji – Grasse (Francja). Francuzi nazywają to Grasse, a w większości języków rosyjskich napisano Trawę. Być może jeden z naszych czytelników przypomniał sobie film "Perfumy".

To miasto, które nosi tytuł stolicy perfum Francji. Ten zaszczytny status małego miasteczka utrzymuje się od kilku wieków i, najwyraźniej, nikt go nie da. I to pomimo faktu, że zgodnie z obecnymi trendami w produkcji perfum, koncentruje się na dużych przedsiębiorstwach chemicznych z dala od miasta. Niemniej jednak, smaki najsłynniejszych wyrobów spirytusowych są przewożone dokładnie w Grasse (Francja). Po raz pierwszy pojawiła się legendarna Chanel nr 5.

Lokalizacja:

Miasto Grasse (Francja) jest bardzo małym ośrodkiem w departamencie Alpes Maritimes. Liczba mieszkańców wynosi mniej niż pięćdziesiąt tysięcy. Nowoczesne miasto leży na zboczu góry, na wysokości 350 metrów nad poziomem morza, 30 km od Nicei i 16 km od Cannes.

Opis

Grasse (Francja) nie jest przypadkowo nazywany miastem historii i sztuki: oferuje wszystkimi gośćmi zapoznanie się z unikalną architekturą łączącą style Genueese i Provencal. To tylko daje średniowiecznemu miastu niepowtarzalność.

Przyjemna atmosfera Grass uzupełniają malownicze ulice, targi z aromatami lokalnych potraw, małych dzielnic, słynnej katedry, licznych zabytków architektonicznych i historycznych. To właśnie w Grasse (Francja) produkowane są najcenniejsze surowce dla wszystkich perfumerii świata: Rose Santipholi i Jasmine Grassa.

Włosi osadnicy-rzemieślnicy wybrali to miasto w XVIII wieku. Byli pierwszymi producentami rękawiczek skórzanych, które były nasączone pachnącymi substancjami. Tak więc, przyszłość miasta została z góry ustalona. Trawa (Francja), której zdjęcie można zobaczyć w tym artykule, jest pochowany w morzu wspaniałych kwiatów. Ich uprawa sprzyja specjalnemu mikroklimatowi. Jesień jest tutaj pachnąca jaśminą, latem zapach lawendy i róży jest odurzający, na wiosnę powietrze wypełnione jest delikatnym zapachem mimozy.

Rekreacja

Ten ośrodek stał się popularny po Polinie Bonaparte. Podążając za nią, królowa Victoria kupiła tu nieruchomość, zmieniając ją w jej zimową rezydencję.

Dzisiejsze wakacje w Grasse (Francja) to okazja, aby uzyskać wiele pozytywnych wrażeń, po tym jak miasto zostało uznane za jedno z najpiękniejszych na Cote d'Azur. W opinii wszystkich, którzy tu odwiedzili, miasto dziś wygląda tak, jak opisał to Patrick Syskind w powieści Perfumy. Na pierwszy rzut oka może wydawać się nieprzygotowanie, wielu z początku nie przyznaje się i nie myśli o nabyciu nieruchomości tutaj. Warto odwiedzić wąskie średniowieczne ulice, z wysokości do doliny, udać się do lokalnych sklepów i sklepów, wdychać słynne zapachy świata, jak to jasne, jak niezapomniane życie i wypoczynek w Grasse (Francja) może być.

W tym mieście nie ma biur dużych korporacji. Ale oto trzy najbardziej znane firmy perfumeryjne na całym świecie, które produkują bardzo ważne składniki słynnych smaków. Historyczne centrum Grasse jest czyste i czyste, w tradycji turystycznych broszur z obrazami przysmaków z Prowansji.

Miasto zachwyca domami z żaluzjami w oknach. Pod ich dachem są białe gołębie. W licznych sklepach można kupić kolorowe makarony. Grasse to place z drzewami samolotowymi i liczne kawiarnie, w których tradycyjne ślimaki podawane są w creme brulee, a menu na kredensy na ulicach.

Ciekawy fakt: z reguły historyczne centrum europejskiego miasta leży na wzgórzu. Zwykle zamek został zbudowany na wysokości, a wokół niego pojawiły się osady, które dziś stały się obrzeżami historycznego centrum. Z Grass wszystko się stało inaczej. Miasto jest naprawdę zbudowane na wzgórzu, ale aby dostać się do historycznego centrum, nie ma potrzeby wspinać się. Wręcz przeciwnie, powinieneś zejść z nowoczesnej autostrady wzdłuż kamiennych schodów.

Co zobaczyć w Grasse (Francja)?

Jesteśmy pewni, że większość pięknej połowy turystów będzie natychmiast udać się do miasta, aby studiować fabryki perfum i muzeów, które są dla nich otwarte. Są też sklepy sprzedające gotowe produkty. Dla wszystkich tutaj są zapachowe świece, kadzidło, mydło, produkty do pielęgnacji ciała. Można nawet spróbować stworzyć własny zapach, oczywiście, pod kierunkiem doświadczonego pracownika fabryki Galimard.

Każda ulica zachwycona jest drobnymi domkami malowanymi w kolorze terakoty, starożytnej architekturze, pięknych kaplicach, wdzięcznych kościołach i fontannach. Szczególnie popularne wśród turystów jest fontanna w postaci butelki perfum.

Festiwal Jasmine

Co roku na początku sierpnia miasto ma tradycyjny festiwal jaśminowy. To było po raz pierwszy obchodzone 4 sierpnia 1946 roku. Dziś jest to wspaniałe święto. Platformy, ozdobione śnieżnymi kwiatami, pływają po mieście, a młode dziewczęta w mało skromnych strojach rzucają się w garść kwiatów. W tym czasie w Grasse występują folklorystyczne zespoły, występy uliczne, fajerwerki oświetlają nocne niebo nad miastem.

Grasse (Francja): atrakcje. Międzynarodowe Muzeum Perfumeryjne

Powierzchnia muzeum wynosi 3,5 tys. Metrów kwadratowych, która wykazywała ponad pięć tysięcy eksponatów. Ale to tylko niewielka część kolekcji, ponieważ w sklepie jest dziesięć razy więcej produktów niż związanych z kosmetykami, perfumami i ich produkcją.

Ekspozycja muzeum jest zbudowana na podstawie chronologicznej, obejmuje eksponaty z pięciu kontynentów. Goście będą mogli nie tylko zbadać historię perfumerii, która rozpoczęła się około 3 tysiącami lat, ale także nauczyć się ciekawych faktów na temat przygotowywania surowców, produkcji fiolek, specyfiki różnych rodzajów kosmetyków, tradycji perfumerów z różnych krajów.

Notre-Dame-du-Puy

Ta katedra została zbudowana w 1154 r., Ale jej obecny wygląd, którą otrzymał w XVIII wieku. Od 1244 r. Kościół jest rezydencją katolickiego biskupstwa. W katedrze znajduje się obraz Fragonarda, który urodził się w tym mieście i trzy płótna wielkich Rubensów. Świątynię zdobią witraże i rzeźby.

Villa Ivan Bunin

Być może, gdy willa z Ivan Bunin, z siedzibą w Grasse, zrobi muzeum. Ale dziś jest to tylko dom, na którego drzwi wisi znak, który mówi, że jest domem dla naukowca-fizyk G. Semenoff. Jedynie tablica marmurowa ustawiona na drodze prowadzącej do domu wskazuje na inną tożsamość willi.

Villa Bunin nazwała dość pompatyczną – "Belvedere". Ale pomimo głośnego nazwiska, budynek wygląda bardzo skromnie. Minimalistyczny biały dwupiętrowy dom z długimi oknami i żaluzjami wykonanymi z białych listew.

Opinie turystów

Większość turystów była zafascynowana trawą (Francja). Opinie osób podróżujących pozostawiają entuzjastyczne. Wspaniała natura, ogromna ilość pachnących kwiatów, domów "zabawek" na wąskich ulicach – wszystko to sprawia wrażenie, że jesteś w bajce.

Wielu lubi wycieczki poznawcze przez kapitał perfumeryjny, prowadzone przez doświadczonych przewodników. Wiedzą o tym mieście wiele ciekawych faktów historycznych.