286 Shares 1052 views

Przy urodzeniu zielonej wody – to powód do niepokoju?

To ostatnie dziewięć miesięcy badań, pozostał przed ostatnią barierę – Poród. Jak każda przyszła matka, jesteś teraz trochę przerażające, ponieważ jest to prawdziwy test wytrzymałości. Nie trzeba się martwić! Najgorszą rzeczą – walka. Występują one dość bolesne, ale nie zawsze mówić o początku porodu. Pierwszą oznaką początku porodu – odkrztuszanie wody. Oczywiście, proces ten powinien towarzyszyć skurcze. Czasami zdarzają się przypadki, gdy kobieta w ciąży musi przebijać owodniowym bańki. Lekarze są poważnie o jakichkolwiek odchyleń w procesie rodzenia. Nawet nieznaczna na pierwszy rzut oka, co może powiedzieć wiele na temat zdrowia, rozwoju i odporności matki i dziecka. Dlatego też, jeśli podczas porodu zielonej wody, trzeba brać go poważnie. Ważne jest, aby podjąć analizę płynu, by znaleźć przyczyny tego zjawiska. Pozwoli to w przypadku wykrycia choroby rozpocząć wczesne leczenie i uratować życie noworodka.

przyczyny

Przy urodzeniu wody zielony może wskazywać na obecność wszystkich możliwych odchyleń. Przyczyn tego zjawiska może służyć jako wspólny zakażenia i poważnej patologii, więc konieczne jest, aby lekarze podjęły analizy płynu owodniowego. Najczęstszymi przyczynami podczas porodu wodach zielonych:

  1. Zakażenia nabyte w czasie ciąży. Obecność matki oczekującej chorobom przenoszonym drogą płciową i infekcji zapalnych, w ból gardła, zapalenie pęcherza moczowego może powodować plam wodnych na zielono. To nie znaczy, że dziecko jest chore, po prostu trzeba podjąć badania płynu do wyklucza ideę zakażenia płodu.
  2. niedotlenienie dziecka. Ze względu na brak tlenu, następuje odruchowe skurcz zwieracza odbytu, przy czym przydzielone smółki (pierwsze kału). Ma ciemnozieloną barwę i plamy płynie owodniowym. To nie jest niebezpieczne, nie trzeba się martwić o absolutnie.
  3. Przy urodzeniu zielone wody może wynikać z faktu, że w przeddzień walk jadła świeżego groszku, jabłko lub sok jabłkowy. Takie produkty składają się specjalne enzymy, które mogą powodować zabarwienie płynu owodniowego.
  4. W 27% przypadków w trakcie przedłużającego się porodu dziecko przeżywa ogromny stres, który wypróżnia. W rezultacie pierwszy wody wycofał przezroczyste, a po pozostałości cieczy dziecko kolorze zielonym. Nie martw się w takich sytuacjach.
  5. Gdy perenashivanii matki łożysko dziecko przestaje działać prawidłowo, tak, że konieczna ilość tlenu zakończone, łożysku i pogarsza możliwości filtrowania wody. W rezultacie, na wyjściu jest zakończony mocznika i odpadów, co prowadzi do zabarwienia płynu owodniowego.
  6. Czasami podczas porodu zielone wody można mówić o obecności choroby genetyczne dziecka. Ale panika jest przedwczesna nie jest to konieczne, należy poczekać na wyniki badań.

Konsekwencje błotnistych wodach

Wiele matek chce wiedzieć, dlaczego zielone wody podczas porodu może być niebezpieczne dla Twojego dziecka? Jest to w pełni uzasadnione pytanie. Często nie trzeba się martwić, ponieważ istnieje wiele naturalnych przyczyn tego zjawiska. Jednakże, w bardzo rzadkich przypadkach może to być odchylenia w rozwoju dziecka, niewłaściwej puli genetycznej. Nawet bez takiego przerażającego powodów dziecko może po prostu przełknąć tę toksyczną wody w trakcie porodu. To może prowadzić do zatrucia. W tym scenariuszu trzeba traktować dziecko. Aby uniknąć takich sytuacji, kiedy przechodząc wody zielony kobieta robi cięciu.