627 Shares 2045 views

Zwierzęta bagna. Jakie zwierzęta żyją na bagnach

Bagna – specjalny świat flory i fauny. Natura jest bagno, które jest domem dla wielu zwierząt i roślin rosną niesamowite, z których wiele jest wymienione jako zagrożone. Z naukowego punktu widzenia, bagno – to bagnisty część gruntów o wysokiej wilgotności i kwasowości. W takich miejscach nie jest stała wilgotność, silne parowanie i brakiem tlenu (zdjęcie zasypywanie przedstawiono w artykule). Mówiąc w uproszczeniu, jest to wspaniały mikrokosmos z unikalną roślinnością i nie mniej wyjątkowych mieszkańców. Oto niektóre z nich i będziemy rozmawiać w sposób bardziej szczegółowy.

Co tworzy bagno?

Gleba aktywność bagno przez zwierzęta (na przykład, Beaver) wytwarzanego przez człowieka. Wraz z budową ich matek, przeznaczonych do budowy specjalnych zbiornikach i stawach, gleba nieuchronnie traci swoje właściwości, traci stopień płodności, zamulanie. Jednym z podstawowych warunków dla tworzenia bagien – jest stały nadmiar wilgoci. Natomiast nadmiar wilgoci może być wywołany przez różne lokalne cechy środka, na przykład, jest depresja, w którym stado stale gruntowych oraz wytrącanie.

Wszystko to prowadzi do powstawania torfu. Wkrótce tam jest bagno. Mieszkańcy tych miejsc – rodzaj bytu. Fakt, że wszystkie żywe organizmy można dostosować do życia w tych ekstremalnych warunkach, ponieważ, jak już wspomniano, nie zawsze jest wystarczająca ilość tlenu, gleba ma niski poziom płodności, a cały obszar charakteryzuje się wilgoci i, oczywiście, o wysokiej kwasowości , Dlatego takie zwierzęta powinny hołd! Tak więc poznać te znaki bliżej.

gady

Na ogół wszyscy potencjalni bagna zwierzęce – są liczne, ale w przeważającej części niestałych mieszkańców tego obszaru. Wiele z nich tu tylko przez krótki okres czasu, na przykład, przez jakiś czas, a następnie spieszyć do opuszczenia tych rzeczy ponure miejsce. Stałymi mieszkańcami bagien nie jest wiele, ale wiedzą prawie wszystko. Wśród nich najbardziej znane i wiele z nich jest członkami klasy desantowych zwierząt i płazów: żaby, ropuchy i traszki.

żaby

Żaby – chyba najbardziej znany i najliczniejszymi mieszkańcami bagien. Wiele herpetologists (na ekspertów płazów i gadów) uważa te stworzenia bardzo urocze stworzenia i rozważyć je wśród najpiękniejszych zwierząt na świecie. Rzeczywiście, żaby budowa ciała swoisty i niepowtarzalny. Ich głowa jest stosunkowo duże i szerokie. Oni nie mają szyjkę. Dlatego też, gdy głowica przechodzi w krótki, ale szeroki ciała.

Żaby składają oderwania bezogonowe, która posiada około 6000 i około 84 nowoczesnych gatunków kopalnych. Jak sama nazwa ich zespołu, istoty te nie mają szyjkę lub ogon. Ale mają dwie pary dobrze rozwiniętych kończynach. Herpetologists przypisywane bezogonowy płazów żaby, żaby Poison Dart, ropuchy, żaby i żaba. Zewnętrznie wyglądają jak żaby, ale nie są w ścisłym związku z nimi.

W ciągu dnia te stworzenia wygrzać się w słońcu z komfortu lilie bagnach lub na plaży. Jeśli przez komary, muchy chrząszcza lub latać, żaba piorun wyrzuca jego lepki język na stronie owada. Połowu drapieżnych, płazy, a potem połyka. Mnożenie przez żaby ikra bagno. Mieszkańcy tych stawach nie mają wstręt do jedzenia jajek żaba, więc kilka tysięcy jaj wrzucony do wody, aby przetrwać tylko kilkadziesiąt.

Dzieje się to na początku kwietnia. To właśnie w tym czasie żaby obudzić z ich zimowej hibernacji. Piątego dnia zachowanych jaj kijanki pojawiają. Żaby zwrócą 4 miesiące.

Największa żaba na świecie jest Goliat, żyjących w afrykańskim kraju Kamerunu. Ten obiekt osiąga długość 33 cm i o ciężarze 4 kg. Jednak najczęstszą na świecie jest zielona żaba. Obszar jego siedliska – cała Europa, zachodniej Afryce i Azji. Ten rodzaj ogona płazów występujących na bagnach z naszych najbardziej wszyscy.

ropuchy

„Companion” żaby są ropuchy. Ma jakieś zwierzęta, które żyją na bagnach przez cały rok. Przez wieki, reputacja tych płazów jadowitych stworzeń. Mieszczan uwierzyć, że ropuchy jakieś trujący szlam, który nadaje jego wrogów. Wielu wciąż wierzy, że jeśli odebrać ropuchę, rzekomo pojawiają się brodawki. To nie jest do końca prawdą. Większość z tych płazów są nieszkodliwe dla ludzi. Oczywiście, znajdują się w krajach tropikalnych trujące ropuchy i żaby, ale mogą być uznane przez odpowiadającego jasnym kolorze.

Pamiętaj, żaby, które żyją w rosyjskim bagna nie powodują żadnych szkód na osobie. Wręcz przeciwnie, oni korzystają, niszcząc wiele szkodliwych robaków, ślimaków i owadów latających. Te stworzenia są nocne i, w przeciwieństwie do żab, mało potrzeby wodą. Dlatego praktycznie niemożliwe, aby zobaczyć w ropuch dziennych. Niemniej bagnisty bagno – najlepszym środowiskiem dla tych płazów.

traszki

Oderwanie tailed płazy przedstawiony salamandry i traszki. Jeśli pierwszy – to przede wszystkim stworzenia ziemi, Tritons – to właśnie zrobił bagna zwierząt. Zewnętrznie istoty te są nieco podobne do jaszczurki, to tylko skóra – gładka i wilgotne i ogon – płaszczyzną pionową (jak ryba). Tułowia traszek jest wydłużona i struktury o kształcie wrzeciona. Ich mała głowa natychmiast przechodzi w łydce, który również niepostrzeżenie do ogona.

Większość traszki mieszkają na stałe w bagno, spędzając większość roku. Są one jednak skryty tryb życia. Aby zobaczyć gołym okiem traszki w środowisku naturalnym jest prawie niemożliwe! Oni – doskonałymi pływakami, ale na brzegu całkowicie bezbronnych stworzeń. Przedstawiciele rzędu płazów ogoniastych – siedzący tryb zwierzęta dołączone do ojczystego domu – bagna. Są one nieaktywne i całkowicie przystosowane do dalekich podróży.

ssaki

Ze stałych członków klasy ssaków można wyróżnić gryzonie wodnych: piżmaki i drapieżniki wody – wydry. Należy zauważyć, że ssaki bagienne mieszkańcy mogą żyć nie tylko w wodzie, ale również na jej krawędziach. Na przykład, nie występują moistureloving vole i szczurów wodnych. By the way, i oboje się rozwijać w tym środowisku: ich azyl – mechaty kępach, a jedzenie – The żurawina, jagoda, i nasion różnych ziół.

piżmaki

Domem dla tych zwierząt jest Ameryka Północna. W Rosji były importowane z Kanady w 1928 roku. Minęło niewiele czasu te istoty się rozprzestrzeniać w całym kraju. Piżmak – są przedstawiciele zwierząt gryzoni i stałych bagna. Żyją w małych i dużych jeziorach, rzekach i basenach, oczywiście, w ciemnych torfowiskach. Nie są one, podobnie jak bobry w wodach płynących, wyprostowany sobie szałasy materiału pod ręką.

Rozliczenie tych gryzoni w bagno łatwo znaleźć. Ich mieszkania są w kształcie stożka i osiągają wysokość niemal jeden metr. piżmak Lodge ma unikalną strukturę: znajduje się wewnątrz jednego lub więcej wyspecjalizowanych komór, aw środku – gniazdo. Mammologisty (ssaki) eksperci mówią, że to jest po prostu stworzony życia zwierząt w wodzie. Piżmak pływa łatwo i szybko. Patrząc na tego stworzenia pozostaje żadnej wątpliwości, że bagno – jego domu!

wydry

Istoty te są największymi przedstawicielami musteline od oderwania drapieżnych zwierząt. Oni, podobnie jak piżmaka – stałe i niezastąpione zwierzęta bagien, rzek, dużych i małych jezior. Dorosłych osiągnąć długość około 1 m, a ważyć 15 kg. Ssaki te występują w niemal wszystkich częściach naszego kraju, z wyjątkiem Antarktydy i Australii. Matka Natura wyprodukowała te zwierzęta dla siedliska w elemencie wody.

Okrągły łeb, krótki, ale grubość szyi beczki kształt tułowia grubości ogona i płetwiaste stopy pomocy wydry wysiłku przeciąć powierzchnię wody. Ssaki te są non-stop styl życia. Od wydry – są drapieżnikami, żywią się ich samych „sąsiadów” przez bagna: żaby, nornice, piżmaki, raki, ślimaki, robaki, węże. W wolnym czasie, polują zabawy dla zabawy, igraszki na bagnach podmokłych, stacza się w dół od brzegu wody, i tak dalej. D.

Od czasu do czasu opuszczenia bagniste wydry bagno, dzieje się tak zwanego „fishing”. Kilka zwierząt pływać w wodzie słodkiej i rozpocząć wspólne polowanie na lokalnych ryb. Wydry razem jadą do szkoły ryb w każdej wąskiej cieśniny, który był gdzie byliby łatwiej złapać zdobycz. Małe ryby jedzą zwierzęta bez wychodzenia z wody, a duże – tylko na plaży.

Mówiąc, które z natury wydry – pokojowych zwierząt. Ich spokojny charakter zachowała większość roku, ale w skojarzenia pomiędzy męskich rywali może powstać prawdziwy krwawą bitwę dla kobiet!

Ptaki żyjące na bagnach

Naukowcy, którzy badali faunę bagna, twierdzą, że obszar ten jest bardzo odpowiednia dla istnienia wielu przedstawicieli fauny świata, w tym ptaków. Na przykład, soczyste łodygi i owoce roślin bagiennych są niezastąpione źródło pardwy żywności, bagno sów waders i kaczki. Ptaki te już dawno wybrał ten teren i czuć dość wygodne tutaj.

Szczerze mówiąc, ptaki nie są bardzo dużo i jak na osiedlenie się w tych dziedzinach. ornitologów zauważyli, że od czasu do czasu przyjechać na głuszce zasypywanie i głuszca. Najwyraźniej są one napędzane przez pragnienie, aby zjeść pyszne jagody. Według naukowców, w dość bagiennych górnego biegu tych miejscach może rozstrzygać dźwigu nawet szarości. Fakt, że bagno dla dźwigów – prawdziwa ochrona cywilizacji obcych. Ponadto, nie wszyscy będą w stanie przejść przez te bagna!

Królowa z bagien

Mówiąc o tym, co zwierzęta w bagnie znaleźli schronienie, nie wspominając królową tych miejscach – Heron. Zapewne wielu z nas nie rozumieją dziwnych smaków tego ptaka do bagna. Tymczasem czaple nie rozstrzygać tu przez przypadek! Faktem jest, że krzewy, turzyce i trzciny zapewniają doskonałą ochronę przed drapieżnikami. Ponadto, zawsze jest coś do zarabiania pieniędzy (jak żaby).

Heron, oczywiście, nie można nazwać piękną ptaka, ale królowa bagna – całkowicie! Chociaż niektórzy obserwatorzy ptaków wciąż wierzą, że pewne piękno i wdzięk nawet charakterystyczne dla jakiegoś przedstawiciela zakres tego fauny. Jednak niewygodne i kanciaste ruchy, a także dziwne, a czasami szczerze niechlujstwa postawa zmniejszyć jej piękna do niczego.

Cokolwiek to było, a czapla doskonale przystosowane do życia w tego rodzaju środowiska. Jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie tych ptaków jest każdy zbiorniki wodne i mokradła! Oni szybko wspiąć się na stroiki, doskonale porusza się w wodzie. To tylko głos mają nieświeży oddech, przypominając, czy ktoś płacze, czy czyjegoś ryk. ornitologów ostrzegają, że czaple są bardzo podstępne, a czasami złe stwory. Oni żyją w społecznościach, ale te ptaki stadne nie można nazwać.

Ogólnie rzecz biorąc, dieta czapli żywności są ryby, ale Marshlands jej prawie wcale. To wyjaśnia, dlaczego taką pasją tych stworzeń do żaby. Czaple przyjemność uraczyć bezogonowy płazy, kraby, ślimaki i robaki.

I wreszcie … Dlaczego w bagno tak wiele żab?

Na początku tego artykułu, rozmawialiśmy o trudnych warunkach życia w bagna. Ponieważ obszar ten ma wyraźny kwasowości, wiele zwierząt i roślin bagiennych mają niski poziom utleniania. Taka ochrona rozwinął się w nich w miarę upływu czasu. Szczególnie dobrze jest to konieczne do ostygnięcia mieszkańców obszaru, a mianowicie, żaby, ropuchy i traszki. Być może z tego powodu są one najliczniejsze mieszkańcy bagien (zob. Marsh zdjęcie).