720 Shares 8198 views

Jak wybrać i jak zaparzyć tabletek Puer

W naszym kraju, herbata od dawna jest popularnym napojem. Podziwiam Rosjan i egzotyczne herbaty Puer. Recenzje z niej można usłyszeć bardzo różne: niektórzy po prostu cieszyć się niezwykły smak, ktoś bierze ją jako lekarstwo na wiele chorób, a ktoś go używać, nawet próbuje pozbyć się nadwagi. W każdym razie, Puer aktywną rolę w naszym życiu. Celem niniejszego artykułu – mówić o jej cechy, jak wybrać właściwą herbatę Pu-erh napar jako tabletki, jak również niuanse arkusza gotowania i tłoczonych herbatę.

Jak wybrać Puer

 1. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w doborze herbaty, to najlepiej zwrócić się do konesera, który jest dobrze zorientowany w tej materii. Ale gdy nie jest to możliwe, należy zwrócić uwagę na rok produkcji i nazwę fabryki produkującej produkt. Na dzień dzisiejszy, szczególnie popularnych herbat, produkowane w Chinach w latach 80-tych 20 wieku. Fabryka „Syanguan-Chaguan”, „Kunming Chaguan”, „Menghai-Chaguan”, „Lincang-Chaguan” znane ze swojej odpowiedzialnej postawy wobec procesu produkcyjnego i dbałością o ekstraktu herbacianego.
 2. Spójrz na wyglądzie prasowanej herbaty. Puer długotrwałe narażenie powinien mieć czerwonawo-brązowy kolor, ale czasami są jasnobrązowe odcienie. Ciemnobrązową barwę herbaty może zeznawać jako długiego wyrobu wieku.
 3. Aby utworzyć Puer jest również podlega specjalnym wymogom. Przed zakupem upewnij się, jak naciśnięcie – liście mają wpływ, a wszelkie obce substancje nie powinno być.
 4. Herbata, która jest przechowywana przez okres dłuższy niż dziesięć lat, ma mniejszą wagę i staje się kruchy. Jeśli krawędzie Puer gęsty i trudny do zerwania, to nie jest zbyt wiele ekspozycji.
 5. Jakościowo, utarczek wszystkie liście herbaty powinny być miękkie i o tej samej wielkości. Obecność stałej nerek wskazuje na dobrą jakość Puer i matowy kolor, a obecność zanieczyszczeń obcych – o złych.
 6. Zapach obecny herbata nie powinien zawierać zanieczyszczeń i środków aromatyzujących.

Tabletki Brewing Puer

Tłoczony Puer zwykle sprzedawane w płytek o różnych rozmiarach i gramaturach. W domu, łatwy do wykorzystania w małych pigułek, ponieważ każdy z nich reprezentuje jedną porcję.

Przed parzeniem tabletki Puer, ważne jest, aby przygotować wody. Aby nie zepsuć smak surowego Puer, nie napełnić go wrzątkiem. Woda powinna wynosić około 90 °. Nie zapomnij pre-parowego czajniczek, wlewając gorącą wodą przez kilka minut z nim.

Tak więc, tabletka zacieru z nożem i wlać mieszaninę do czajnika. Tradycyjnie skorzystać ceramiczne, gliniane lub szklane Tea czajniki. Puer raz napełnić wodą przez kilka sekund i następnie przelewa się. Odbywa się to w celu usunięcia starej herbaty przed kurzem i brudem. Każde kolejne spawanie trwa dłużej niż kilka minut, wszystkie z nich mogą być dziesięć. Musimy jednak pamiętać, że im dłużej parzona herbata, tym bardziej gorzka jest.

Brewing wciśnięty Puer

Jeśli przyszedł do smaku tradycyjnej Puer, można zaopatrzyć się w nich na przyszłość poprzez nabycie dużego wytłoczonej płyty. Przed Brewing Puer sprężonego herbaty powinny być podzielone ze specjalnym nożem. Główną rzeczą, którą musisz wiedzieć – dachówka herbata nie mogą być cięte. Nóż stosowane do zerwania warstwy z dwóch lub trzech centymetrów kwadratowych, a rozpoczęciem procesu rozdzielania jest to konieczne od krawędzi płytek. Ilość warzenia ustalili empirycznie, aż dojdziesz najlepszą opcję. Puer dalsze parzona w sposób opisany powyżej w punkcie „tabletki zaparzania Puer”. Jak widać, nic skomplikowanego.

arkusz Brewing Puer

Amatorzy i profesjonaliści docenią liści chińskiej herbaty Puer. Jak zaparzyć tego rodzaju herbaty w celu pełnego ujawnienia jego smak? Przede wszystkim, trzeba prawidłowo obliczyć kwotę. Jedna osoba tylko jedną łyżeczkę z suwaka 500 ml wody. Następnie umieścić w parze herbata i dać go parzyć. W tym przypadku, pierwsze liście herbaty nie trzeba wlać kilka minut później można cieszyć się smakiem tego wspaniałego napoju. Wiadomym jest, że ta herbata może być parzona przez sześć lub siedem razy, ale nie zostawiaj go na długo. Godzinę później, smak będzie cierpki i gorzki. Chińczycy wierzą, to herbata jest szkodliwa i nie polecam picia.

Kilka porad

 1. Dla Puer lepiej kupić oddzielny czajniczek jako szczególny smak wsiąka w misce, a następnie zostaną zmieszane, aby spróbować innych odmian.
 2. To nie powinno zepsuć smak napoju z cukrem.
 3. Nie zaleca się pić Puer przed pójściem do łóżka z powodu silnego efektu tonikiem.
 4. Picie herbaty może być tylko świeże, ponieważ zostanie on ostatecznie skorzystają znika.
 5. Przechowywać Puer potrzebne w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Różne gatunki powinny być oddzielone od siebie.
 6. Nie zapominaj, że herbata doskonale pochłania zapachy, a następnie pozbyć się ich jest niemożliwe. Dlatego Puer musi leżeć z dala od przypraw, smaków i kawy.