509 Shares 8253 views

Stan neurologiczny. neurologiczne egzamin

Ludzki układ nerwowy zapewnia regulację narządów i tkanek, i sprzyja adaptacji organizmu do określonych warunków. To zależy to działa ciało w ogóle, a interakcji człowieka z otoczeniem. Każdy lekarz jest bardzo ważne, aby być w stanie określić stan neurologiczny pacjent. Co to jest i jaki jest jego badanie, o tym mówić dalej.

Dlatego ważne jest, aby określić stan

Przede wszystkim, gdy ma do czynienia z pacjentem lekarz powinien zwrócić uwagę na jego zachowanie, reakcje i ogólnej kondycji psychicznej. Zwłaszcza, jeśli pacjent jest przyjmowany do urazu lub nadzwyczajnej opieki spowodował blisko. Lekarz zadecyduje, przede wszystkim, stan mózgu, ponieważ od tego zależy w dużej mierze od przypisanego leczenia w przyszłości. To zbadaniu stanu neurologicznego pacjenta, lekarz pozwala się przepisać leczenie, które przyczynią się do poprawy funkcjonowania mózgu i zwiększyć szanse na pozytywny wynik.

reakcja źrenic na światło nie wystarczy, aby ustawić stan neurologiczny. Obecnie, programu, który ocenia mózgu, począwszy od niektórych objawów neurologicznych. Ustaw stan może być przekształcony w specjalistycznym ośrodku diagnostycznym. Mamy kolejny zastanowić się, jak ustawić status.

Pierwotne badanie pacjenta

Podstawowym warunkiem prawidłowego zbadania stanu neurologicznego – jest zdolność do lekarza, aby porównać objawy i oznaki pewnych obszarach systemu nerwowego.

W ogólnym badaniu, lekarz musi pokazać proaktywne i dowiedzieć się, co następuje:

 • ustalić dane pacjenta: imię i nazwisko, które posiada urząd;
 • słuchać skarg pacjentów;
 • w celu ustalenia, czy istnieją omdlenia lub drgawki;
 • skarg na częste bóle głowy i co mają charakter, w którym znajdują się, aby dowiedzieć się, co spowodowało ból, który został powiązany objawy;
 • trzeba wiedzieć, w jakiej kolejności rozwija się ból lub atak, jest środkiem stymulującym;
 • aby dowiedzieć się, jakie leczenie zostało przeprowadzone wcześniej, jakie leki są używane i jak działać na pacjenta.

pisanie również stanu neurologicznego obejmie płeć, choroby zakaźne, szczególnie w okresie okołoporodowym , a nawet wtedy, istnieją pewne dziedziczne choroby układu nerwowego.

Ogólnie badanie pacjenta

Aby zainstalować stan neurologiczny, konieczne jest nie tylko wywiad pacjenta, ale także starannie zbadać go. Aby to zrobić, pacjent powinien rozebrać się do bielizny.

Następnie ocenia stan skóry, ich koloru. Do pomiaru temperatury ciała. Zwróć uwagę na obecność blizn śladów wstrzykiwań. Konieczne jest, aby określić, który typ pacjenta: astenik, hypersthenics, normastenik. Czy istnieje jakiś otyłość lub nadmierna chudość.

Następnie przeprowadzić oględziny i badanie dotykowe głowy. Obchodzi swój kształt i symetrię obecność otarcia. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na uszczelki, bolesnych zmian. Przetestować tętnic skroniowych, aby ocenić ich stan. Aby ocenić gałki oczne i wydzieliny z nosa i uszu, jeśli są one dostępne.

Badanie odcinka szyjnego kręgosłupa i rdzenia kręgowego

W badaniu, należy zwrócić uwagę na pozycję szyi i mobilności w obrębie głowy i szyi. Tarczycy, tętnice szyjne, węzły chłonne badane badanych dotykowo. Tętnicy szyjnej i podobojczykowej zbadać spędzać osłuchiwanie. Określenia tonu szyi jeśli Lhermitte'a objawem jest. Dalsze badanie przeprowadza się klatkę piersiową i brzuch.

Bardzo ważna jest dokładna analiza kręgosłupa. Należy zwrócić uwagę na różnego rodzaju deformacji kręgosłupa, podać szacunkową wartość mobilności kręgów, przechylanie pacjenta w różnych kierunkach, określenia stopnia napięcia mięśni i bólu, a stan kręgów lędźwiowych.

funkcji mózgu i inspekcja pracy nerwów czaszkowych

Jest to bardzo ważne w badaniu stanu neurologicznego ocenić funkcjonowanie mózgu. Konieczne jest, aby odróżnić naruszenia patologii w pracy. Aby to zrobić, trzeba ocenić następujące kryteria:

 • świadomość;
 • Możliwość poruszania się;
 • dowiedzieć się, jak rozwój uwagi, pamięci;
 • określić, w jaki sposób osoba do kontaktu, co jego mowę;
 • wiedzieć, czy pacjent jest w stanie śledzić sekwencję;
 • sprawdzić, czy istnieją oznaki agnozji.

Opis stanu neurologicznego nie można pominąć analizę nerwów czaszkowych. Istnieją tylko 12 par.

Każdy z nich jest odpowiedzialny za konkretnej funkcji. Nerwów czuciowych (1, 2, 8 par) jest odpowiedzialny za wrażliwość na twarz oczu, skóry, jamy ustnej, nosowej gardła. Silnik 3, 4, 6, 7, 11, 12 par odpowiedzialnych za ruch gałek ocznych, mięśni twarzy, języka, podniebienia i krtani. Mieszane 5, 9, 10 par nerwów odpowiedzialnych za silnikiem i czucia. To nerwu trójdzielnego, językowo-gardłowego i błędnego nerwy.

Istnieją specjalne testy, przez które sprawdzenia funkcjonowania nerwów czaszkowych.

Ocena funkcji motorycznych i odruchy

Ważne jest, aby ocenić funkcjonowanie mięśni. Konieczne jest zbadanie mięśni łydki i obręczy barkowej, określenia tonu i symetrię skurczu mięśni jak rozwój mięśni.

W tym przypadku liczba badań, aby ocenić reakcję silnika, w celu zbadania stanu neurologicznego. Przykład: W pozycji leżącej u pacjenta powstaje kolana, gdy konieczne jest obserwowanie ruchu stopy. Osłabienie mięśni kończyn dolnych jest określana przez zginanie kolana i przez przedłużenie kciuka. W pozycji stojącej z oczami szczelnie zamknięty, a pacjent proszony jest o podniesienie rąk, dłonie w górę. Siła mięśni można sprawdzić prosząc pacjenta chodzić na piętach i palcach.

neurologiczne egzamin nie może się obejść bez oceniając koordynacji pacjenta. Chód oceniano jego koordynacji pacjent, funkcje motoryczne. Tak więc używać dobry test: pacjent musi dotykać czubka nosa i czubek palca z najwyższą dokładnością.

Wszystkie działania powinny być zrobione szybko. Jeśli ta poda ręki ani nie trafienia w cel – jest to anomalia.

Oceniaj refleks jak to konieczne. Są one podzielone na głębokie ścięgna i regresywne.

Asymetria odruchów lub hamowanie sugeruje uszkodzenie korzeni nerwowych i nerwów obwodowych. Później, odwiedzając ośrodek diagnostyczny, może być potwierdzone przez przeprowadzenie analizy instrumentalnej.

ocena wrażliwości i ocena autonomicznego układu nerwowego

Sensory szacunek, zastanawianie się następujące fakty:

 • jeśli jest ból;
 • natura bólu;
 • miejsce i czas;
 • Jakie objawy towarzyszą ból i co osłabia jej działania;
 • działania, które doprowadziły do napady bólu.

Ten sam test przeprowadzono w celu określenia wrażliwości. Sprawdź wrażliwości niezbędnej w punktach symetrycznych lewo i prawo. Dla głębszego zbadania oceny stanu głębokich i powierzchniowych receptorów.

Ocena funkcji autonomicznych wykonywana częściowo w trakcie przesłuchania pacjenta, na podstawie jego skargi. W celu dokonania głębszej analizy układu autonomicznego, wykonuje następujące czynności:

 • Ciśnienie krwi mierzono w pozycji leżącej na plecach, po 3 minutach stania,
 • mierzy tętna;
 • Testy przeprowadzone z głębokim oddychaniem;
 • przeprowadzenia testu na reaktywność z ciśnieniem w gałek ocznych;
 • palpates skórę określającą pocenie, jod mogą być stosowane, jeżeli jest to konieczne;
 • niezgodnie z oddawaniem moczu dotknąć brzucha, jeśli to konieczne, przeprowadzać analizy instrumentalnej.

badanie pacjenta w śpiączce

Jest to o wiele trudniejsze do oceny stanu neurologicznego pacjenta, jeśli jest on w stanie śpiączki. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na następujące czynniki: aby ocenić wydajność układu oddechowego i krążenia krwi, w celu określenia głębokości śpiączki, a przyczyną dostania się do takiego stanu, bada pacjenta za jakiekolwiek urazy, sprawdzić refleks.

Wszystkie działania lekarza powinny mieć na celu ratowania życia pacjenta, więc przy ocenie stanu neurologicznego wspólnie prowadzonych działań, które dotyczą warunków zagrażających życiu. W takich przypadkach lepiej jest wysłać pacjenta do Centrum Neurologii. Nie będzie przeprowadzenie pełnego badania.

Stan neurologiczny dziecka

Funkcja oceny stanu neurologicznego dziecka jest to, że nie jest w stanie wykonać kilka testów i odpowiedzi na pytania. Ale lekarz może dokonać właściwej oceny, obserwując zachowanie dziecka, zgodnie z jego matką, i za pomocą odpowiednich testów dla ruchu i refleksu.

Należy zwrócić uwagę na symetrię kończyn, kształt czaszki i rozmiaru, koloru skóry. Ważne jest, aby ocenić wrodzone reakcje odruchowe. Kiedy się tam dostać i jak są wyrażone, jako reakcje te charakteryzują rozwoju i stanu dziecka. W przypadku odchyleń od normy w określaniu stanu neurologicznego dziecka może odnosić się do dalszej analizy w centrum neurologii.

Układ nerwowy ma główne centrum poleceń w korpusie funkcjonowania zależy od stanu człowieka, więc należy podjąć niezbędne kroki w celu utrzymania jej normalne funkcjonowanie.