89 Shares 5867 views

Fikcyjnych miejsc w Rosji. Wielkich rosyjskich pisarzy i poetów?

Rosyjska przestrzeń literacka – obiekt pielgrzymek dla wielu wielbicieli słynnych poetów i pisarzy. Gdzie, jeśli nie tutaj, przepojona duchem swojej pracy, zaczynasz rozumieć ukochaną postać literatury? Szczególnie cenionych są wycieczki do miejsc literackich w Rosji, gdzie pisarze i poeci spędził dzieciństwo i młodość. To kolebka powstawania ich talentów, Outlook i postawy, co znajduje odzwierciedlenie w późniejszej pracy. Są to na przykład mieszkaniowe rodziny L. N. Tolstogo, I.S. Turgeneva, N.A. Nekrasova.

Carskie Sioło Liceum

Carskie Sioło można nazwać prawdziwym źródłem talentów XIX wieku. To dlatego, że pod skrzydłami instytucji przyszedł A. S. Puszkina, V. K. Kyuhelbeker, I. To Puschin, Michaił Sałtykow-Szczedrin i wielu innych polityków i artystów.

Założona w 1811 roku przez Aleksandra I Liceum było przygotować przyszłą elitę społeczeństwa rosyjskiego. W ciągu sześciu lat szkolenia młodzi ludzie otrzymują doskonałe wykształcenie równą uniwersytetu.

Oczywiście, najbardziej znany uczeń, który wiedział, Carskim Siole, był A. S. Puszkina. To tutaj, że zaczął pisać wiersze, nawet naśladując Żukowski Batyushkov i francuskich poetów romantycznych. I w tym samym czasie otworzył tu oryginalność przyszłego geniusza.

Okres szkolenia jest połączony z innym ważnym wydarzeniem w życiu poety. To właśnie w tym czasie, drukowane swoją pierwszą małą pracę „do znajomego poety.” Lata absolwentów studiów zawsze pamiętał czule, szczerze martwi się o los ukochanej instytucji.

W tej chwili, Carskie Sioło Liceum – aktualny miejsce, gdzie można zobaczyć na własne oczy pokój poety (nazwał go Keley), jak również miejscem nauki i egzamin końcowy, gdzie Puszkin uderzył talentów wybitnych nauczycieli.

A. S. Puszkina: Mikhailovskoe

Chciałbym wam powiedzieć o dwóch innych miejsc związanych z geniuszu Puszkina. Po pierwsze – Mikhailovskoye. Ta nieruchomość family matka poety, wzniesiony jeszcze przez dziadka Hannibala na ziemi Pskowa.

Znawcy Puszkina i zaledwie czytelnicy, którzy odwiedzili tutaj pamiętać, że obraz charakteru wielu dzieł jak naładowaną umiejętne ręką artysty z tych miejsc. Po raz pierwszy poeta spotkał się z życia wsi mierzona natychmiast po zakończeniu liceum, w 1817 roku. Puszkin raz oczarowani pięknem świata i wymiar, panujący tutaj.

Później, w 1824 roku, jego zesłany tu na wygnaniu, podczas którego wiele arcydzieła pochodzą spod pióra geniusza. „Borys Godunow”, „Arap Petra Wielki”, prawie wszystkie powieści „Eugeniusz Oniegin”, napisany w tych latach.

Nawet po znienawidzonym linki Puszkin powracają tu inspiracji, ponieważ jest on w Michajłowski szczególnie odczuwa jego poetycki dar. Ostatnio widziany nieruchomości związana jest z tragicznym wydarzeniu – pogrzeb swojej matki, a kilka miesięcy później zginął w pojedynku, a sam poeta. Jego grób znajduje się również tutaj, w St Michael.

Boldin

Boldin jesień … Ten okres życia Puszkina cechował bezprecedensowy twórczego entuzjazmu, czuł, będąc w Boldino – rodzinnej posiadłości. Jego zmuszeni podróż przed ślubem z Natalia Gonczarowa był opóźniony z powodu szalejącej epidemii cholery w Petersburgu. Zainspirowany przyszłego życia rodzinnego, poeta jest na najwyższym szczycie wdechu. Tu kończy „Evgeniya Onegina”, pisał większość „Little Tragedie”, „Opowieść o Kapłana i Jego Workman Balda” oraz „Belkin”.

Te fikcyjne miejsce Rosja zdecydowanie powinien odwiedzić każdy, kto podziwia geniusz wielkiego Puszkina.

. M. Yu Lermontow: Pyatigorsk

Są miejsca, w Rosji, jest nierozerwalnie związane z życiem i twórczością innego wybitnego poety XIX w. – M. Yu Lermontova.

Przede wszystkim jest Kaukaz Ośrodek miasta Piatigorsk. To miejsce odegrało kluczową rolę w życiu poety. Pierwszy znajomy z Pyatigorsk Lermontowa było dziecko – to gdzie babka przyniósł do domu w celu promowania zdrowia, ponieważ przyszły poeta rosła bardzo chorowitym dzieckiem. Kaukaz Natura była bardzo pod wrażeniem Lermontowa. Od dzieciństwa był obdarzony w obszarze rysunku. Z jego ręki wyszło wiele pięknych akwarel przedstawiających górskiej scenerii.

W tym dniu, w Piatigorsk są wanny z hydromasażem, w którym poeta został leczone. Jego obserwacja tzw „spółki wodnej” znajduje odzwierciedlenie w historii „Księżniczka Mary”.

Kaukaz i dodatkowo połączone usługi młodego oficera. Tutaj Lermontow znalazł śmierć. Przez przypadek, tragedia miała miejsce w Piatigorsk. Postanowił zakończyć obsługę, ostatni raz on wysłany na Kaukaz, wynajął ze stryjem małym domku. Oto one późno na leczenie w uzdrowisku. 27 lipca 1841 jest zabójczy pojedynek Lermontowa z Martynowa starego przyjaciela. Tutaj, na Mashuk Mountain, poeta został pochowany, ale po 8 miesiącach jego prochy zostały przeniesione do krypty rodziny – nie jest jeszcze odpoczynku i M. Yu Lermontow.. Rosja straciła kolejny wielki poeta.

Muszę powiedzieć, że w Piatigorsk trzymać świętej pamięci poety. Miejsce jego ostatniego pobytu, dom, w którym doszło do kłótni z Martynow, umieść Duel oryginalny pochówek Lermontov – Miejsca obowiązkowej odwiedzane.

Tarkhany

Muzeum-Rezerwat „Tarkhany” – kolejne miejsce, które jest nierozerwalnie związany z M. Yu. Lermontovym. W tej posiadłości swego dzieciństwa. Tu z precyzją dokumentalnego to odtworzone życie rodziny szlacheckiej XIX wieku. Obok dworku, otwarty dla zwiedzających Dom rządcy i ludzkiej chacie. Ponadto, goście mogą uczcić pamięć poety w rodzinnym grobowcu, gdzie został pogrzebany i kaplicę.

Muzeum-Rezerwat został bardzo aktywne życie kulturalne: stale organizujemy konkursy, festiwale poświęcone poecie. Lermontow był tradycyjny festiwal, który odbywa się tutaj w pierwszy weekend lipca.

Muzeum N. A. Nekrasova Chudovo

Wielu rosyjskich poetów i pisarzy stać się bardziej zrozumiałe, jeśli otworzy się w ich codziennym życiu, a nawet lepiej – warunki, w jakich dzieciństwo minęło. Nie jest wyjątkiem w tym względzie i N. A. Niekrasow. Z literatury przedmiotu szkolnego znanej nam się, że to jest monitorowanie mieszka dzieci trudne twierdza w dużej mierze zależy kierunek poety.

House Museum N. A. Nekrasova – miejsce, w którym poeta spoczywała duszę życia miasta, polowania i coraz inspiracją dla nowych dzieł. Znajduje się on w Chudovo i jest w dużym kompleksie o tej samej nazwie Reserve. Jest napisany przez słynnego „cyklu Chudovsky” 11 genialne wiersze. Co do zasady, Niekrasow polowania w tych miejscach. Tutaj już poważnie chory poeta kończy swą wielką pracę – poemat „Who Lives Dobrze w Rosji”.

W tej chwili, dom-muzeum jest myśliwski, który, oprócz pomieszczeń poety i jego żony, to jadalnia, gabinet, pokój gościnny. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, nie było dużo – dużo literatury, aby tu przyjechać na polowanie wraz z Niekrasowa: Saltykov-Szczedrina i Pleshcheev, St Michael i NMP. przedstawił także dla odwiedzających budynku szkoły rolniczej.

House Museum posiada częstej ekspozycji i dla osób w dowolnym programie wiekowej.

Muzeum F. I. Tyutcheva w Ovstug

Ancestral House Museum Tiutchev należał do rodziny poety przed jego urodzeniem: w połowie XVIII wieku, dziadek poety rozpoczęła budowę osiedla na ziemi, która otrzymała jako wiano po ślubie.

Ojciec poety, otrzymał prawo dziedziczenia, zaczyna rozszerzać się dom. Wkrótce rośnie elegancką rezydencję w duchu klasycyzmu z domu pana, ozdobione kolumnami, ze skrzydłem. Położony nad brzegiem rzeki, ma swoją własną wyspę z altaną. Umieść to staje się źródłem Tiutchev nie tylko witalność, ale także inspiracją. Poeta, piosenkarz z natury w całej jej różnorodności, rubbings malowidła jest z tych miejsc – tak pamiętali jego duszę.

Niestety, posiadłość została zaniedbana, i przyszedł w złym stanie, ale jest stopniowa odbudowa. Jeśli oryginalna wyprawa w rosyjskich miejsc literackich były ograniczone do szkół wiejskich, ale teraz pokryć skrzydło gościnne, a także kościół. Ponadto, zwiedzający mogą zobaczyć rekonstrukcje młyna na wyspie altaną i eleganckich alei lipowych.

Peredelkino

Wyliczanie fikcyjnych miejsc w Rosji, należy wspomnieć, i te związane z działalnością pisarzy XX wieku. Jest to przede wszystkim Peredelkino. To miejsce jest ośrodkiem domków letniskowych w całej elity literackiej XX wieku.

Pomysł budowy wioski, która będzie miała odpoczynku, żyć i tworzyć pisarzy rosyjskich, należał do Maksyma Gorkiego. To on zamówione w 1934 roku, ten kawałek ziemi do tych celów. W stosunkowo krótkim czasie, pierwsze 50 domy zostały zbudowane. Wśród mieszkańców były Serafimovich, Kassil, B. Pasternak, I. Ilf Babel.

Budować domki i wiele powojennych pisarzy: V. Kataev, Okudżawy, Jewgienij Jewtuszenko, Bella Achmadulina. Tutaj, dla miejscowych dzieci napisali swoje wspaniałe opowieści Chukovsky.

We wsi działa Domu Pisarzy, istniejących muzeów można zauważyć w domu Pasternak, K. Chukovsky, Okudżawy, Jewgienij Jewtuszenko. Wielu pisarzy i poetów znalazły swoje miejsce ostatniego spoczynku tutaj.