567 Shares 3247 views

Pie z kapustą z ciasta drożdżowego. Przepis na pyszne ciasto

Placek z kapustą z ciasta drożdżowego okazuje się bujny i bardzo wysoki w kalorii. Ten rodzaj wypieku jest dobry, aby służyć na świąteczny obiad, razem z słodką herbatą lub bulionem mięsnym.

Oprócz ciasta drożdżowego, ciekła baza do majonezu i śmietany jest często wykorzystywana do wyrobu ciasta domowego. Jak dokładnie to ugniatać, będziemy mówić trochę dalej.

Drożdże z kapustą: przepis krok po kroku

Aby przygotować domowe ciasta, potrzebujemy:

 • Kurczak jajko duże – 1 szt.
 • Mleko świeże o wysokiej zawartości tłuszczu – 300 ml:
 • Gotowana woda jest ciepła – 350 ml;
 • Masło o wysokiej zawartości tłuszczu – 150 g;
 • Biały cukier – duża łyżka;
 • Sól gotowana – ½ łyżka deserowa;
 • Drożdże w granulkach – 5 g;
 • Mąka pszenna biała – od 900 g.

Przygotowanie bazy drożdży

Przepis na test kołowy z kapustą wymaga użycia standardowego zestawu składników. Po zakupie produktów należy rozpocząć mieszanie bazy. W tym celu łączyć świeże mleko z ciepłą wodą i gotować, a następnie rozpuszczać cukier i drożdże w uzyskanej cieczy. Obok składników należy dodać truskawkę, sól stołową i stopiony olej do gotowania (zalecane jest ostygnięcie lekko).

Po wylaniu białej mąki do produktów, starannie wymieszaj wszystko. Po jednorodnym, grubym ciastku, umieszczono go w głębokim rondlu i przykryto ręcznikiem. W tej formie podłoże jest przechowywane w ciepłym miejscu przez godzinę. W tym przypadku co 10-18 minut ciasto zostaje pobite pięścią.

Podstawowe składniki napełniania kapusty

Pie z kapustą z drożdży wymaga zastosowania następujących produktów do napełniania:

 • Kapusta biała – około 400 g;
 • Marchew duże – 1 szt.
 • Sól stołowa, biały cukier – nadaje się do smaku i pragnienia;
 • Olej rafinowany – około 80 ml;
 • Bulwy – 2 duże kawałki.

Przygotowanie napełnienia

Podczas gdy ciasto drożdżowe przychodzi, należy rozpocząć napełnianie kapusty. W tym celu białe warzywa należy pociąć na cienkie słomki, a następnie umieścić na patelni i gotować niewielką ilością wody pod pokrywką. Po upływie ¼ godziny dodać cebulę cebuli i starty marchew.

Mieszając składniki, należy je gotować w tym samym trybie przez kolejne 10 do 10 minut. W przyszłości muszą dodać wyrafinowany olej, cukier i sól. Po wrzeniu cieczy, warzywa powinny być smażone na średnim ogniu aż do złotego.

Tworzymy produkt

Pie z kapustą z ciasta drożdżowego powstaje bardzo szybko. Podstawa jest podzielona na połowę, a następnie jedna z jego części jest zwijana i rozmieszczona na smarowanym arkuszu do pieczenia. Całość farszu z kapusty jest umieszczana na ciasto i jest zamknięta przez inną warstwę. Pięknie przyczepiając bazę, jest smarowana bzdurnym jajkiem i pozostawiona w upale 10 minut.

Proces pieczenia

Placek z kapustą z ciasta drożdżowego powinien być upieczony w temperaturze 200 stopni przez 65 minut. W tym czasie produkt będzie gotowany, stanie się bujny i miękki. Po wypieku ciasta należy wyjąć go z kuchenki i natychmiast nasmarować olejem. To sprawi, że będzie bardziej piękna, smaczna i pachnąca.

Robimy ciasto z kapustą na majonezie

Tort z ciasta jest bardzo delikatny i pyszny. Ten produkt jest odpowiedni dla tych, którzy nie lubią dokładnie i dokładnie wymieszać drożdże. W końcu ciasto na majonezie jest znacznie łatwiejsze i szybsze.

Potrzebujemy więc:

 • Jaja duże – 3 sztuki;
 • Majonez tłuste – 4 duże łyżeczki;
 • Kwaśna śmietanka jest gruba – 180 g;
 • Soda spożywcza – duża zatrzask;
 • Sól – ½ mała łyżka;
 • Biała mąka – pełne szkło.

Tworzymy ciekłą bazę

Zanim będziesz gotować ciasto z kapustą, musisz ugnieść ciasto w majonezie. Na początek, pokonaj duże jaja, dodaj im szczyptę sody i soli. Obok powstałej masy dodaje się kwaśną śmietanę i majonez. Po zmieszaniu wszystkich składników wlać do nich białą mąkę. W rezultacie powinieneś uzyskać fundament, którego konsystencja przypomina ciasto na chleb.

Gotowanie farszu

Nalewanie takiego ciasta wymaga użycia tych samych składników, które zostały wymienione powyżej. Po czyszczeniu i mieleniu wszystkich warzyw, należy je najpierw zgasić, a następnie smażać dodając przyprawy i olej roślinny. W końcu napełnianie należy usunąć z płyty i ochłodzić.

Proces tworzenia ciasta

Placek kapusty wykonany z ciasta jest bardzo łatwy do formowania. Najpierw musisz wziąć głęboki kształt do wypieku i trochę tłuszczu tłuszczem kulinarnym. Dalej w naczyniach należy wlać ½ części bazy, po czym umieścić na niej wszystkie wypełnienie warzyw. Kapustę smażoną z cebulką i marchewką należy przykryć resztkami ciasta tak, że wypełnienie jest całkowicie zamknięte.

Jak piec w piecu?

Po utworzeniu kołowej kapusty, należy ją niezwłocznie wysłać do rozgrzanego piekarnika. Piec produktu z ciekłej bazy zaleca się w ciągu godziny w temperaturze 205 stopni. W tym czasie naleŜy przygotować ciasto, stać się rumieńcem, delikatnym i delikatnym.

Obsługujemy produkt do herbaty

Po obróbce cieplnej kołowej kapusty, należy ją wyjąć z piekarnika i częściowo ochłodzić w postaci. W przyszłości produkt należy umieścić na szerokim talerzu i pokroić na kawałki. Przedstawić go do stołu zaleca się razem z słodką i mocną herbatą. Chociaż niektóre gospodynie domowe wolą podawać ciasto warzywne wraz z bulionem z kurczaka lub wołowiny. W tym przypadku otrzymasz bardzo satysfakcjonujące i pożywne danie, które można bezpiecznie przedstawić na rodzinnym obiedzie.

Podsumujmy wyniki

Teraz wiesz, jak przygotować ciasto z kapusty z bazą drożdży i ciasto na majonezie. Pomimo faktu, że te produkty mają takie samo opakowanie, są zupełnie odmienne. Placek drożdżowy okazuje się gęsty i zadowalający, a także zwyczajny dla gospodarstw domowych. Co do wypieku, w celu przygotowania ciasta majonezowego, jest bardziej kaloryczna, delikatna i miękka. To ciasto dosłownie rozpływa się w twoich ustach.

Jeśli te przepisy nie pasują do Ciebie, można przygotować domowy produkt z napełnieniem kapusty przy użyciu ciasta francuskiego lub kefiru.