691 Shares 6131 views

Funkcja okrągłych mięśni okrągłym mięśnie oczu i jamy ustnej

Największą liczbę mięśni znajdujących się na twarzy. Ich główną cechą charakterystyczną jest to, że tylko jeden koniec ustalony na konstrukcji kostnej i drugi wplecione tkanki miękkiej, tworząc mobilny punkt przyłączenia. Redukcja mięśni twarzy powoduje nie tylko pracę większości mięśni, ale także, co ważniejsze, zapewnia przemieszczenie skóry, tworzenie się fałd i, rozliczanie wokół otworów, zapewnia im pewnych funkcji. Co to jest funkcja okólniku okrągłych oczu i mięśni mięśni jamy ustnej, przyjrzeć się bliżej w tym artykule.

Co to jest oko vogrug mięśni

Przed włączeniem do funkcji mięśni, warto krótko na swoją strukturę, a każda z jego części zapewnia realizację poszczególnych działań.

Anatomicznie, mięsień mięśnia okrężnego oka składa się z trzech działów:

  1. Orbital.
  2. Rozdarcie.
  3. Stuleci.

Część orbitalny

Funkcja okrągłych mięśni oka (oczu jego części) wąskie wejście do oczodołu przez jednoczesną redukcję i jednokierunkowych włókien ze względu na pominięcie podnoszenia brwi i policzków. Z klęsce unerwienia tego obszaru jest brak skurczu mięśni i nie jest to typowy wygląd (na wpół otwarte oczy i opuścił jego policzek).

łzowy część

Część łzowego reprezentowane przez niewielką liczbę włókien mięśniowych usytuowanych pomiędzy oczodołu i górnej powieki, które w sposób następujący otaczają woreczka łzowego. Z ograniczeniem mięśnia występuje wystarczająco silny nacisk na worka i ekstrahuje rozdarcie przewód nosowo-łzowy. Funkcją mięśni okrężnych oka (łzowy jego część), tym lepiej, im więcej z zamkniętymi oczami.

Odwieczna częścią

Już sądząc po tytule, ten kawałek zapewnia obniżenie wieku. Chudość jest to, że zamknięcie jest jednorazowy powieki górnej i dolnej, odpowiednio, średnio od 3 do 10 mm. Funkcja okrągłych mięśni oka, który zapewnia również zmiękczenie rogówki eksploatacji.

Jak widać, dość małe i nonmassive mięsień wykonuje szereg ważnych funkcji w celu zapewnienia normalnego funkcjonowania naszych oczu i dać wygląd niektórych cech.

Mięsień okrężny oka – unerwienie

Ogólne unerwienie twarzy, a tym mięśnie wokół oczu, zapewnia nerwu twarzowego. Nerwowo-mięśniowe trzymając tę strefę korzystniej prezentuje swoje dwa duże oddziały: Malar i czasowych. Ze względu na duży rozmiar i położenie powierzchni są one często rannych i stan zapalny. W rezultacie funkcję mięśnia okrężnego oka nie może wykonywać swoje zostaje całkowicie sparaliżowane.

Napięcie wokół oczu

Narząd wzroku podlega dużym obciążeniom w ciągu dnia. Podczas czuwania człowieka orbicularis mięśni oculi przeżywa sporo stresu. Pracować przy komputerze, oglądanie filmów i telewizji, czytania i ciągłe obciążenie wizualny, odblaski i szybko zmieniających obraz – przeciążony narządu wzroku i mięśni wokół oczu.

Naukowcy wykazali bezpośredni związek pomiędzy pracą mięśni i ten, który przewiduje zmianę krzywizny soczewki. Zatem, jeżeli funkcja okrągłych mięśni naruszenia oczu naruszenie drenaż limfatyczny i zastoju żylnego może wystąpić aż do zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego.

Więc nie ma potrzeby, aby czuć swoją siłę ciała. Gdy wzmocniona obciążenie wizualny jest absolutnie niezbędne do przeprowadzenia rozładunku i odpoczynku. Najbardziej skuteczną metodą relaksacji mięśnia kołowym jest prosta kontemplacja natury, gdy oko nie jest ustalony na jednym obiekcie, a widzi ogólny obraz.

Odruchowe ruchy, aby rozluźnić mięśnie oczu jest ich pocieranie. Mimo że istnieją bardziej skuteczne ćwiczenia zaprojektowane nie tylko w celu łagodzenia skurcze, ale także w celu zapobiegania i eliminowania istniejących problemów, które uważamy poniżej.

Ćwiczenia mięśnia okrężnego oka

Lekkie ćwiczenia i małe mięśnie siłownia, zapewniając dorobek nie tylko pomoże im ulżyć i odpocząć, ale również do poprawy krążenia krwi w obszarze, który na pewno pojawi się w wygląd, nadać mu świeży, wygładzić zmarszczki i nadać skórze elastyczność i młodość.

Co jest potrzebne:

  • Wolny czas 10-15 minut;
  • dobry nastrój;
  • umyć ręce;
  • stanąć przed lustrem;
  • poniższych wskazówek.

Ćwiczenia №1

Stań przed lustrem i wizualnie wyobrazić, gdzie dokładnie robisz jest okrągły mięśni oka. Wykonywać aby wzmocnić ten obszar nie wymaga specjalnych umiejętności. Wszystko, co jest konieczne – jest prawidłowe umieszczenie palców. Na zewnętrznych krawędziach powinny być wskazującym i środkowym palcem. Nie trzeba wywierać większą siłę docisku. Wszystkie ruchy powinny być miękkie, jasne i jednokierunkowe. Teraz jak to naprawić skórę palcami, tak, że gdy ćwiczenie ona pozostał unieruchomiony. Ta początkowa pozycja jak najwyższy wyciągu dolnej powieki. Jeśli w tej chwili nie jest trudne napięcie mięśni wokół oczu, a następnie wykonywać właściwą technikę. Alternatywny napięcie z relaksem. Mocowanie wzrok 5-6 sekund, odpocząć – 2-3 sekund. Konieczne jest, aby takie 5-6 powtórzeń.

Zawsze upewnij się, że inne mięśnie twarzy nie były zaangażowane. Jeśli czujesz, ich zadaniem jest tylko lekko otwarte usta (to nie tylko uciec, ale również skupić się na wybranym obszarze).

Ćwiczenia №2

Następujące działania są zaprojektowane, aby utrzymać napięcie mięśni i zapobiegają powstawaniu zmarszczek twarzy wokół oczu. Zaczynajmy: zamknąć oczy i silnie powiązanej górną powiekę na dole. Podczas wykonywania tego ćwiczenia w każdym razie jest to niemożliwe, aby wywrzeć nacisk na gałkę oczną. Po pierwsze, jest to szkodliwe, a po drugie, będzie zaangażowany z innymi mięśniami. I musimy pracować tylko okrągły mięśni oka. Funkcje mięśni w różnych kierunkach, a więc efekt ćwiczeń będzie również znacząca.

Kiedy nauczysz się kontrolować siebie i być prawidłowo zacisnąć powieki, umieść dwa palce odpowiednich narożnikach ręka oczy. naciskając przycisk zasilania musi być namacalne, ale w żadnym wypadku nie bolesne. Jednocześnie, ciśnienie na palce rosnącej siły górnej powiece opuszczania. Wszystkie działania powinny być gładkie i przyjemne. W żadnym wypadku nie przenieść na skórę, które znajdują się pod palcami.

Podczas ćwiczeń, psychicznie wyobrazić co się dzieje, jako kompres i rozluźnić mięśnie wokół oczu. Fix, stop, policz do dziesięciu w swoim umyśle, a także gładko do tyłu kroki. Powtórz ćwiczenie pięć razy, przy zachowaniu niewielkiej ilości czasu (kilka sekund) pomiędzy. Uważaj na oddychanie. Pomoże to skupić się na bieżących manipulacji i bardziej skuteczne ćwiczenia.

Dla całkowitego odprężenia, można włączyć miłą, cichą muzykę i połączyć przyjemne z pożytecznym. Aby efekt był zauważalny nie tylko dla ciebie, ale dla innych, ćwiczenia powinny być regularne. Wskazane jest, aby robić je codziennie, na przemian między nimi.

Mięsień okrężny ust

Utrata złożoną strukturę mięśni okrężnych ust, chciałbym rozwinąć funkcji wykonywanych przez nią. Nie jest tajemnicą, że ze względu na naszych ustach, możemy nie tylko jeść, ale także rozmawiać, śpiewać, śmiać się, itd. Robiąc to wszystko znajome rzeczy, które nawet nie myśleć, jak to wszystko się dzieje, co mięśnie są wykorzystywane – .. Wszystko jest odruch.

Główną funkcją tego mięśnia jest praca usta. Dzięki redukcji możemy wyciągnąć je do probówki, dokręcić, aby zamknąć lub otworzyć. Również mięśni orbicularis oris jest rodzajem zwieracza zewnętrznego, aby utrzymać zamknięte usta. I, bez wątpienia, dzięki pracy i mięśni, w tym każdy z nas ma niepowtarzalny uśmiech, który może się zmieniać w zależności od nastroju lub życzenia.

Jak widać, funkcja okrągłych oczach i okrągłej mięsień mięśni jamy ustnej są równie ważne, więc nie zaniedbywać ich znaczenie i wywierać maksymalne możliwości dla nich pracować, tak jak powinno być.

Zaciski mięsień położony wokół ust

Jeśli chodzi o funkcjonalnych terminali dziedzinie, są one dość powszechne, ale nadal podatny na korekty z pracowitości i właściwym podejściem. W przeciwieństwie do zmian organicznych, gdy 99% przypadków mają zrobić przynajmniej coś nie będzie działać.

Zaciski sztuki użytkowej są bezpośrednio związane ze stanem psycho-emocjonalnym, jego niechęć do wszystkiego, co jest stawką. W rezultacie, osoby korzystające z ich usta wyrażają pewne emocje: żal, rozczarowanie, niesmak, i tak dalej.

Ćwiczenia na mięśnie Oris orbicularis

W celu przeszkolenia ten mięśni, tylko niezbędne, ustalające skórę i nie obsługiwać żadnych innych mięśni, produkują na przemian wszystkie możliwe ruchy warg. Wykonując jedno działanie, takie jak rozciąganie wargi zablokować na kilka sekund w tej pozycji. Przed przejściem do następnego ćwiczenia, trwa minimum 3-5 powtórzeń. Aby wzmocnić efekt ćwiczeń, podczas gdy można wyciągnąć usta do probówki, typ w powietrzu w policzkach i na przemian poruszać powietrze z jednej strony na drugą.

Wykonywania ćwiczeń zalecanych przed lustrem jak praca z okrągłym mięśni oka. To pomoże Ci skoncentrować się na opłaty i uruchomić go tak skutecznie, jak to możliwe.

Do zapobiegania zmarszczek wokół ust , lub w celu skorygowania istniejących wykonać następujące ćwiczenie. O ile to możliwe, wycisnąć górną i dolną wargę, nie blokujące zębów. Palec wskazujący zrobić hasteless ciosów wzdłuż środkowej linii warg. Następnie masować ruchami (nie rozluźnienie wargi) wargi w górę iw dół. Zrobić 10 takich powtórzeń, na przemian z pełnej relaksacji wargi i okrągłych mięśni jamy ustnej.

Inną opcją może być przystępne ćwiczenia jasne (z barwnym artykulacja) wymowa samogłosek. W tym przypadku nie jest konieczne, aby zrobić to ćwiczenie się głośno, można jedynie symulować ruch warg. Opcja ta jest idealna dla pracowników biurowych, kiedy można to zrobić, nie odrywając się od pracy. Ograniczenie dla realizacji takich ćwiczeń tam.

wniosek

Teraz masz najczęściej zadawane pytanie: – odpowiedź „Co to jest funkcja mięśni okrężnych oka?”. Wszystko jest bardzo proste: wiedząc, gdzie jest to czy tamto mięśni można określić, a jej zasięg.

Z mięśni twarzy, oczywiście, nie jest to tak proste, jak z układu mięśniowego ciała, a nie tylko ze względu na wielkość mięśni siebie, ale ze względu na charakter przywiązania i działań opisanych powyżej.

Funkcja okrągłe oczy i usta mięśni jest zapewnienie naturalnych aktów i funkcjonalności odpowiednie obszary. Znając minimalną listę skutecznych ćwiczeń i po jasnych wytycznych, można zachować młodość i zdrowie na długie lata, to i szczerze życzę!