713 Shares 9993 views

Shar Pei Pies: opis rasy

Shar Pei – uroczy stwór przypominający wypchane zwierzę, i prawdopodobnie nie znajdzie człowiek zdolny obojętnie przechodzić przez taki przystojny mężczyzna. Niewiele osób wie, że pierwsi przedstawiciele tej rasy jest wyprowadzany jako strażnik i polowania, walki psów. Oznacza to, że ilość tych zwierząt jest znacznie większa niż ludzie myślą.

Nie ma dokładnych danych na wygląd Shar Pei pies. Opis rasy można znaleźć w starożytnych źródłach odnoszących się do czasów przed Chrystusem. Uważa się, że zwierzęta te są znane na człowieka z czasów chińskiej dynastii Han. Niektórzy naukowcy uważają, że kolebką tych psów – Sąsiedztwo Dag-lat na brzegach Morza Chińskiego, inni badacze stosować się do wersji o pochodzeniu rasy na terenie północnych Chinach i Tybecie.

Cokolwiek to było, ponad tysiąc lat mieszka obok człowieka Sharpe opisem rasy znajduje się w starożytnych chińskich kronikach, które pokazują, że w przeciwieństwie do innych ras psów Chińczyków, Sharpe nigdy nie należała do żył na skroniach świętym zwierzęciem. Najczęściej te psy mieszka w biednych wsiach, gdzie są one trudne i dużo pracy jak pilnuje domów i bydła na pastwiskach. Były one wykorzystywane do polowania na grubą zwierzynę, jak i dla zabawy – w okrutnej walki psów.

Shar Pei psów – opis starej kronice daje dość dokładne wyobrażenie o nim – nigdy nie była na tyle błędne, aby wziąć udział w walkach psów, tak aby zastosować specjalną dopingu. Sharpay w walkach psów miał znaczną przewagę nad innymi rasami. Jeżeli nieprzyjaciel zdołał chwycić go za kark, dzięki wolnej skóry psa łatwo manewrować i zastosowane do sprawcy powrotem. Psy te często nie są zabijane na pierścieniach walki. Oni bezlitośnie jedli chłopi.

Wiele osób uważa, że te urocze stworzenia mają bardzo smutny wygląd. Prawdopodobnie tak zrobili tragiczną historię rasy. Podczas Rewolucji Kulturalnej, komuniści zniszczyli jego potworne decyzje rasy shar pei. Opis rasy psów zapisywane na kilku entuzjastów. Są one zbierane w ciągu pięciu lat od osobników, które przeżyły i wysłał je do Hong Kongu do odzyskiwania rasy. Dzięki ich staraniom w 1971 roku w Stanach Zjednoczonych została włączona jako psa bojowego Shar Pei. Opis rasy w pierwszym standardzie, pojawił się w 1976 roku. Jednocześnie Sharpe został oficjalnie uznany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Canine.

Jaki jest obecny pei? Opis tego wspaniałego psa rasy jest obecnie dobrze znane nie tylko zawodowo zajmujące się obsługą psów, ale także do wszystkich fanów. Pies średniej wielkości, o kwadratowej tułowia, potężnego ciała. Charakterystyczną cechą: – nadmiar skóry zebrano słodkie zmarszczki. Duży szeroki pysk, małe uszy, czarny i niebieski język sprawia pei wygląd rozpoznawalny i niezapomniany. Włos jest krótki i szorstki. Standardowo pozwala na dowolny kolor inny niż biały.

Sprzedaż Sharpe'a jest przeprowadzane zarówno amatorskich hodowców psów i specjalistycznych szkółek. Jeśli zdecydujesz się na zakup psa, to najlepiej zrobić to w przedszkolu, gdzie można uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty. Ceny szczeniąt różnić – od 8 do 30 tysięcy rubli – w zależności od czystości rasy, koloru skóry, wieku.