741 Shares 1924 views

Tsihlazomy Salvini: treść, zgodność, reprodukcja, zdjęcie

Tsihlazomy Salvini w młodym wieku wydaje nieokreślony szarą rybę, która nie przyciągnie uwagę. Jednak po osiągnięciu dojrzałości, staje się jasne, piękne i tylko przyciąga wzrok.

W przyrodzie

Tsihlazomy Salvini została po raz pierwszy opisana w 1862 roku z powrotem niemiecki urodzony zoologa Albertom Gyunterom. Te egzotyczne ryby żyją w wodach Ameryki Środkowej. Poznali się w Meksyku, Hondurasu i Gwatemali. Również one zostały sprowadzone do Stanów Zjednoczonych i rozprzestrzenił się na stanach Teksasie i na Florydzie.

Tsihlazomy wolą rzeki z silnym i średniego przepływu. Są drapieżnikami i żywią się małymi rybami, bezkręgowców i owadów. W przeciwieństwie do innych tsihlazom, Salvini nie ukrywać z korzeni i kamieni, a także aktywnie polują na otwartych przestrzeniach.

opis

Jak tsihlazomy Salvini? Zdjęcia pokazują, że ten kolorowych ryb średniej wielkości. Tsihlazomy może urosnąć do znacznych rozmiarów. – do 22 cm, ale zwykle nie osiąga takiej długości akwarium i zatrzymuje wzrost 15-18 cm Jak wszystkie kongenerów, Salvini terytorialnych i agresywnych. Przy dobrej opiece mogą żyć do 13 lat.

Salvini ciało wydłużone, owalny, ostry nos. Młode ryby nie osiągnęły dojrzałości płciowej, mają nieokreśloną szaro-żółty kolor. Dorosły tsihlazomy pomalowane jaskrawo. Głównym kolor żółty, a ciało są czarne pasy wzdłużne. Jeden ciągły czarny pas biegnie wzdłuż linii środkowej ciała, drugi zostaje przerwany, rozbijając na pojedyncze plamy na grzbiecie i górnej płetwy. Brzucha i płetwy Anal czerwono.

Zwłaszcza w treści

Dla początkujących hobbystów tsihlazomy Salvini będzie trudne w treści, pomimo faktu, że parametry wody nie jest wymagający. Dla utrzymania jednej pary Salvini trzeba akwarium 200 litrów. A jeśli masz zamiar trzymać je w towarzystwie innych gatunków ryb, kwota będzie musiał zwiększyć jeszcze 2 razy. Również tsihlazom wybuchowy temperament, szczególnie agresywne są one w okresie tarła.

karmienie

W naturze tsihlazomy Salvini jest drapieżnikiem. Przedstawiciele tego gatunku żerują na żywo żywności – ryb, bezkręgowców i owadów. Z sztucznym zawartości Salvini nazywany omnivore, jak są chętni do jedzenia wszelkiego rodzaju sztucznej, lody i żywym pokarmem.

Głównym pożywieniem, co do zasady, jest to specjalny pokarm dla pielęgnic. Jednak oprócz trzeba dokonać zamarzniętego lub żywego pokarmu – Bloodworm, koretra, Tubifex, Artemia, dżdżownice i świerszcze larwy. Trzeba także pieścić ryb zielone jedzenie – szpinak, sałata, mniszek lekarski, ogórek, cukinia, i inne pokrojone warzywa. Niektórzy fani karmią swoje zwierzęta mrożone owoce morza, żywe ryby i krewetki.

zawartość

Jak dbać o ryby, takie jak tsihlazomy Salvini? Zawartość tych piękności, choć nie jest szczególnie trudne, ale nie może sobie pozwolić na przybyszów. Główne problemy przynosi kłótliwego charakteru ryb.

Eksperci twierdzą, że do komfortowego życia potrzebna jest jedna para tsihlazom pojemności 200 litrów. W dużym akwarium może zawierać wiele jednostek, każda dodanie 30-40 litrów wody. Gleba może być dowolna, ale lepiej jest wziąć małe pebble lub granitowe żetony. Zasadzić rośliny o silne zakotwiczenie potrzebne grubą warstwą ziemi o średnicy 8 cm.

Na dnie zbiornika konieczne jest umieszczenie schrony i Jaskinie skał i korzeni. Ozdoby te staną się schronieniem dla ryb, które chce się ukryć przed agresorami. Pielęgnice zwykle zabijania roślin, ale Salvini traktować je dokładniej.

Rośliny powinny mieć silny system korzeniowy. Na przykład, korzystne kryptokoryn, Echinodorus, peristolistnik, Vallisneria, Elodea. Do kompozycji pielÍgnic wody, nie wymagający. – temperatura 24-26 ° kwasowości – do pH 7-8,5, Twardość – od 5 do 20 ° dH.

Tsihlazomy Salvini nie lubi zbyt dużo światła i preferuje do schronu, chronić przed intensywnym światłem górne lampy. Jeśli ustawione na pokrycie zbyt potężne lampy, ryby będą spędzać większość czasu w schronach, i nie pozwoli, aby podziwiać jej jasny kolor. Wystarcza do zasilania lamp fluorescencyjnych 0,3 W na litr wody.

konieczne jest filtrowanie i napowietrzania, woda powinna być czysta i utlenione. Co tydzień, trzeba dokonać zmian 20% wody i syfon gleby.

zgodność

Kto uzhivetsya tsihlazomy Salvini? Zgodność tego rodzaju ryb jest ograniczona, podobnie jak w innych pielęgnic. Salvini nie bardzo nadaje się do życia w akwarium ogólnym. Ich sąsiedzi nie mogą być małe ryby – gupiki, neony, rasbora lub krewetki. Pielęgnice – są drapieżnikami, że wszystkie małe zwierzęta będą postrzegane wyłącznie jako pasza.

Również pielęgnice są terytorialne, a zatem wybierz stację i zaciekle chronić go przed innymi rybami. Jednak nie będą one postrzegane jako konkurentów meshkozhabernyh modeli SOM i tarakatumov. Salvini może współistnieć z ich krewnych – pielęgnice czarnym pasku, Managua, cisi.

Należy rozumieć, że im większa ryba, tym bardziej przestronne akwarium powinno być. Szczególnie ważne staje się w okresie tarła, kiedy para starannie strzeże własnej ziemi. Zmniejszyć agresję pomoże dużą liczbę schronień, miejsca do pływania i obfitego karmienia.

różnice płciowe

Mężczyzna Salvini znacznie większe niż samice. Jego płetwy są długie i wskazał. Samica jest niewielka, a w dolnej części pokrywy skrzeli ma małe ciemne miejsce.

hodowla

Jak na tarło tsihlazomy Salvini? Powielanie zaczyna się, kiedy ryby osiągną wiek 10-12 miesięcy. Nawet w okresie dojrzewania tworzą trwałą parę. Tarła może odbywać się zarówno w tarle, aw ogólnym akwarium, jeżeli wystarczający rozmiar.

Podczas tarła, para stała się agresywna i jednocześnie strach. Nadmierny stres może prowadzić do zniszczenia potomstwa oraz rodziców. Wystarczy na tarła akwarium słodkowodnemu 100 litrów. Na dole powinno być sporo schronów, jaskiń. Tarło stymuluje wymiany wody i wzrost temperatury o 2-4 ° C.

Na gładkiej kamiennej kobiet zgłoszonych 500 jaj, z których pojawiają 3 dni larwy. Fry podawania pyłu na żywo, solowców, posiekanej Tubifex. Temperatura hodowli akwarium powinno być dokładnie 26 stopni. Rodzice mogą otsadit. Jeśli wystąpi tarło w ogólnym akwarium, potem rodzice będą dbać o potomstwo.

Tsihlazomy Salvini – piękne ryby z ciekawym zachowaniem i jasnych kolorach. To wymaga dużego akwarium z dużą ilością kryjówek i czystą wodą. Szczególnie dobrze wygląda nakrapiane tsihlazomy na tle kamiennych jaskiń i zielonej roślinności.