509 Shares 6792 views

Szyjka macicy przed pracą. szyjki macicy przed pracą

Macica jest głównym organem, który odróżnia kobiety od mężczyzn. Wynika to z ich fizjologiczne cechy płci może nieść i urodzić zdrowe dziecko. Macica jest zwany pusty mięśni narządu, który jest podzielony na trzy części: szyi, ciała i na dole. Na szyjki lekarz może określić, czy szybko rozpoczęciem pracy.

Szyjka macicy w czasie ciąży

Szyjka łączy pochwę i macicę. Zewnętrznie przypomina rurkę. Jeśli ciąża przebiega normalnie, szyjka macicy będzie miał mocną teksturę, bez podania Ovum spadek zbyt niska. kanał szyjki macicy muszą być szczelnie zamknięte. Szyjka jest na wczesnych etapach nie ekstradycji początku ciąży. Jeśli są podejrzane izolacja, przyszła mama powinna szukać natychmiastowej pomocy medycznej.

Zaczyna zmieniać swoją strukturę i kształt szyjki macicy jest zaledwie kilka tygodni przed porodem. To przez takich zmian dziecko może swobodnie poruszają się prawie przez kanał rodny. Szyjka długo przed przewidywaną datą urodzenia – to zły znak. W najlepszym wypadku zacznie porodu przedwczesnego, w najgorszym – kobieta straciła dziecko.

Dlaczego szyjka macicy zmienia swoją strukturę z wyprzedzeniem?

Patologiczne zmiany w macicy wystąpić z kilku powodów. Grupa ryzyka obejmuje kobiety, które kiedyś przejść aborcji lub poronienia. nadżerek, jak również urazy związane z poprzednim dostarczania, może również spowodować otwarcie gardła długo przed datę. Ponadto prowadzić do zmian w leczeniu zaburzeń hormonalnych, takich jak, na przykład, niedobór progesteronu.

Zmiany we wczesnym okresie ciąży może zauważyć przyszła mama sama. Śluz żółtawy powiedzmy że otwarcie szyjki macicy. Norma czy nie, może skłonić lekarza. Dlatego każde podejrzenie kobiety w ciąży powinny być natychmiast zgłaszane do specjalisty.

Ujawnienie szyjki macicy

Dłuższy ciąża, bardziej mięśni otrzymuje tkanki łącznej szyjki macicy. Młode włókna są bardziej elastyczne. Ze względu na to szyjka macicy przed pracą jest wystarczająco silny, ujawnione przez rozdawanie owoców. Ciało jest skrócony i staje się bardziej porowata.

zmiękczenie szyjki macicy zanim nastąpi pracy stopniowo. Proces ten rozpoczyna się od 32 tygodnia ciąży th. W nieródkami przygotowanie zajmuje trochę więcej czasu. Ujawnienie zaczyna się od wewnętrznej os szyjki macicy. Stopniowo owoc przenosi na zewnątrz, rozciągając usta zewnętrzną. Kobiety, które znowu rodzą, rozszerza się znacznie szybciej. Dla niektórych kobiet w ciąży, ten proces może potrwać kilka godzin. Pod koniec ciąży zewnętrzne ujście szyjki może już być otwarty na kilka palców.

Jakie problemy mogą się pojawić?

Od 37. tygodnia ciąży, macica jest w pełni gotowy do wyjazdu. Ale to nie wystarcza. Wiele kobiet obawia się rodzić tak, że psychologicznie hamują proces. Obawy uniemożliwić produkcję hormonów potrzebnych do zmiękczenia. Szyjka macicy przed pracą jest napięty. Jeżeli ambitne działania nie prowadzą do pożądanych zmian, lekarz może przepisać cięciu cesarskim.

Dla zwykłego otworu szyjki powinno być regularnie prac. Jeśli skurcze są zbyt słabe, macica może pozostać na poziomie prenatalnym. Dość często pojawia się w podobny kłopot wielowodzia lub niewystarczających ilości płynu owodniowego. Hiperprzeprostna macicy zmniejsza się koloryt skóry, czyli kurczliwość. W konsekwencji osłabia także pracy, szyjki macicy otwiera i mniej intensywnie.

Grupa ryzyka obejmuje kobiety, które rodzą po raz pierwszy po 35 latach. Główną przyczyną złej wynalazku może być zmniejszenie elastyczności tkanki. Lekarz zrobi badanie szyjki macicy przed pracą. Jeśli agencja nie posiada niezbędną strukturę tego czasu trzeba operacji.

przygotowanie szyjki macicy w przyszłości rodzajów

Na krótko przed planowaną datą lekarza zbadać rodzącą. Jeżeli szyjka macicy jest niedojrzały, trzeba wykonać trudne działania, które ułatwią alokację niezbędnych hormonów i przygotowanie ciała do porodu.

Wszystkie te metody można podzielić na leczniczych i non-leczniczych. Z leków, przepisanych przez lekarza, aby przygotować macicę do porodu jest możliwe tylko w warunkach szpitalnych. Wszystkie czynności muszą być wykonywane pod ścisłym nadzorem lekarza. Skuteczna jest wprowadzenie w kanał szyjki macicy kije wodorosty. To odbywa się tuż przed przewidywanym terminem dostawy. Pod wpływem ciepła i wilgoci kelp puchnąć, wpływających na organizm. Ponadto substancje uwolnienia wodorosty, które promują dojrzewanie szyjki macicy. W najlepszym trud może rozpocząć się w ciągu 5-6 godzin.

Stymulować dojrzewanie szyjki macicy może również syntetyczne prostaglandyny, który jest wkładany do pochwy w postaci żelu lub świecy. Pożądany efekt można osiągnąć w ciągu kilku godzin.

Nakłucie błony

Są radykalne metody stymulują pracę. Przede wszystkim są to nakłucie błony. Jeżeli szyjka macicy podczas porodu nie jest odpowiednio ujawnione, lekarz może wykonać amniotomy, przez który rozpocznie się wycofać wody. Dzięki tej procedurze głowa płodu opada i zaczyna naciskać na szyjce macicy. Jeśli dodatkowe leki stosowane są leki, aktywność ogólna będzie występować znacznie bardziej intensywna.

Doskonałym Obiekt posiada również stymulujący lewatywę. To nie przypadek, to procedura jest obowiązkowe przy wjeździe kobiety w późnym okresie w oddziale położniczym. Wlew podrażnia tylnej ściany macicy w celu stymulowania skurczów. Dość często po wyjściu z śluzowej wtyczki. Szyjka macicy przed pracą w tym przypadku oferuje znacznie szybciej. Warto zauważyć, że aby zrobić lewatywę ma zastosowanie jedynie do tych kobiet, które już się szacunkową datę. Stymulacja przed tym terminem mogą być niebezpieczne dla dziecka.

Stymulacja niefarmakologiczne

Jeżeli wiek ciążowy jest więcej niż 40 tygodni i aktywność narodziny nie występuje, aby pobudzić ją do domu, aby pomóc niektóre z metod. Naturalny sposób można nazwać stosunek płciowy. Seks pomaga zmniejszyć ściany ciała, pozwalając szyjki macicy przed otwarciem pracy znacznie szybciej. Ponadto nasienie zawiera hormony, które przyczyniają się do wystąpienia porodu. Niepożądany stosunek płciowy tylko jeśli już przeniósł wtyczkę śluzu. To zwiększa ryzyko infekcji.

Przyczynić się do wczesnego początku procesu również wykonywać. Proste ćwiczenia doprowadzić do tego, że intensywne ujawnione szyjki macicy przed pracy (Zdjęcie szczęśliwa mama już można zobaczyć w artykule). Ćwiczenia powinny być na tyle umiarkowane. Jeśli to możliwe, kobiety w ciąży powinien dokonać specjalne ćwiczenia na długo przed urodzeniem.

Długie spacery, wchodzenie po schodach, a sprzątanie domu, aby stymulować początku porodu nie jest gorszy niż konkretnych ćwiczeń.

Pomoc rodzinie – ważnym elementem skutecznej realizacji

Psychologiczny nastrój przyszła mama ma kapitalne znaczenie. Problemy i lęk przed porodem może prowadzić do poważnych problemów. Siły blisko pomoc ciężarną kobietę, aby dostroić się do pomyślnego rezultatu. W ciągu ostatniego miesiąca, pożądane jest, aby chronić matki oczekującej od problemów rodzinnych. Niech ona myśli tylko o następnym spotkaniu z dzieckiem.

Jest to o wiele łatwiejsze, aby przejść poród u kobiet, obok którego znajduje się mąż lub inna bliska osoba. Właściwej postawy i lekarz zalecenia pomogą się urodzić zdrowe i silne dziecko.