476 Shares 3582 views

„Harry Potter”: sekwencja części

„Harry Potter” – cykl powieści przygodowych napisanych przez brytyjskiego autora Dzhoan Rouling. W czerwcu 1997 roku świat zobaczył pierwszą książkę. To przyniósł ogromną popularność autora, że skłoniło pisarza dążyć do dalszego sukcesu było tam nie zatrzyma.

Książki Harry Potter stały się tak popularne, że zostały przetłumaczone na 67 języków. Jest to najlepiej sprzedających się powieści w całej historii ludzkości. Do tej pory stały się one właścicielami ponad 450 milionów ludzi. Ostatnie cztery powieści pobił wszelkie rekordy sprzedaży. Dzisiaj nie tylko nastolatków, ale wielu dorosłych będzie nazwany dokładna kolejność części „Harry'ego Pottera”.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Tutaj dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat książki „Harry Potter”, kolejność części, większość pisarza Dzhoan Rouling, filmy zastrzelony na tematy bestsellerów, i, oczywiście, o głównych bohaterów.

Być może autor powieści rzeczywiście nauczyć magii, bo nikt jeszcze nie udało się znaleźć drogę do serc tak wielu czytelników i widzów. Tysiące, może nawet miliony dzieci na całym świecie z entuzjazmem spędzony czas czytania książek Rowling, niecierpliwie czekając na kolejnych przygodach małego magika. Fani „Harry Potter” w przededniu nadejścia nowej książki na rynku wystawił takie poruszenie, że niektórzy właściciele książki sklepów otwartych na północy.

Filmy na podstawie książki, miał nie mniejsze sukcesy. Dzisiaj pisarz stał się sukces, szczęśliwą kobietą, ale dlatego, że mieszka z córeczką na jednym zasiłków przed publikacją serii o przygodach kreatora nim.

„Harry Potter”: sekwencja z pierwszych powieści

Pierwsza książka ukazała się w 1997 roku – to prawdziwy przełom w karierze pisarza. „Harry Potter i kamień filozoficzny” uznany za najlepszy stworzenia dla dzieci w Wielkiej Brytanii.

Po pewnym czasie, prawa do książki udał się do amerykańskiej edycji, która rok później wydany go w Stanach Zjednoczonych. Tylko nazwa uległa zmianie, stał się znany jako „Harry Potter i kamień filozoficzny”. To właśnie w tym czasie Dzhoan Rouling postanowił opuścić karierę nauczyciela i wbił głową do pracy nad kolejną książką.

Nie trzeba było wiele czasu, i miał drugą powieść serii „Harry Potter” na półkach w księgarniach. Porcje sekwencji rozciąga się dokładnie z nim. Wydarzenia w książce „Harry Potter i Komnata Tajemnic” zaczął rozwijać się w młodego czarodzieja urodzin. Czytelnicy czekają na kolejny rok w szkole magów. Dobry Elf od samego początku starał się ostrzec bohatera wielkich problemów, które mogą zmierzyć się Harry, jeśli zdecyduje się kontynuować studia. Jednak młody mag chciał słuchać rad. W szkole magii on do czynienia z różnymi tajemniczych zdarzeń występujących na codzień.

Po pewnym czasie jego przyjaciele – Ron i Hermiona – dowiedzieliśmy się, że istnieje tajny pokój w budynku. Główni bohaterowie decydują się dołożyć wszelkich starań, aby jej szukać, a tam czekają na nowe przygody.

Kolejne imprezy odbywają się na nie mniej interesujący sekwencji. „Harry Potter” i jego przyjaciele czekają na nowe przygody. W grudniu 2001 roku, świat zobaczył trzecią książkę o chłopcu maga. Czytelnik zadowolony nie mniej ekscytujących przygodach bohatera. Harry i jego firma powrocie do szkoły. W tej części, nauczą się jak więzień udało się uciec z więzienia. Aż zagadka nie zostanie rozwiązany, bohater zmierzy się wielu kłopotów. Trzecia książka nazwano „Harry Potter i więzień Azkabanu”.

wielki konkurs

Czwarta książka opowiada czytelnikom o kolejny rok w szkole magii. Teraz Harry weźmie udział w dość niebezpiecznej turnieju i pokonaj najlepszych magów z innych szkół.

To sprawia, że bardzo trudne, ponieważ konkurencja była znacznie silniejsza niż bohatera. Ponadto, istnieją dowody na silny powrót czarnego maga.

Autor Dzhoan Rouling postanowił nie przerywać sekwencję „Harry Potter”, a wkrótce ujrzeć światło kolejne 3 powieści.

Książki 2004-2005

Powieść „Harry Potter i Zakon Feniksa” znowu odbywa się w szkole magii. Wracając do badań, główny bohater, to raczej dziwny obraz. Prawie wszyscy nauczyciele i uczniowie udają, że nie wiedzą nic o śmiertelnej konkurencji z wielkim czarnoksiężnik Lord Voldemort. Wszystko wygląda tak blisko, że nigdy nie istniał ten złoczyńcę.

W szóstej książki, którą nazwano „Harry Potter i Książę Półkrwi” niebezpieczeństwo grozi nie tylko świat czarodziejów, lecz zwykłego śmiertelnika. Każdego dnia, Lord Voldemort rośnie w siłę, a głównym bohaterem jest niemal pewny, że będąc w szkole staje się niebezpieczna. Reżyser nie nauczył Harry'ego wszystko, czego potrzeba go do ostatecznej bitwy, i powinno to nastąpić w niedalekiej przyszłości. Dumbledore próbuje z chłopcem-maga, aby dowiedzieć się, co spowodowało nieśmiertelną Lorda Voldemorta.

ostateczna powieść

Na tym kończy się opis wydarzeń w serii książek „Harry Potter”. Sekwencja kończy się porcjami wyjściowych książki „darów śmierci”. W tej powieści opisuje ostatecznej bitwy Harry i Voldemort. Ale czy mag uratować świat, będzie w stanie rozpoznać siebie.

„Harry Potter”: sekwencja filmów

Wreszcie, czytelnicy czekali na filmowej adaptacji powieści o młodego czarodzieja i jego przyjaciół. Jesteśmy już zaznajomieni z książki „Harry Potter”. Sekwencja filmowa jest identyczny z książki-opowieści, jedyną różnicą jest to, że fabuła z ostatnich dwóch filmach przygody filmowane.

W pierwszej części filmu „Insygnia Śmierci”, główny bohater czeka na śmiertelną walkę z czarnego maga. Harry sam poradzić sobie z Lordem Voldemortem. Wszystko jest tak pomieszane, że niemożliwe jest, aby dowiedzieć się, kim są twoi przyjaciele i którzy są wrogami.

W drugim filmie „Harry Potter i Insygnia Śmierci” między dobrem a złem wybucha prawdziwa wojna. Znaleźć schronienie jest prawie niemożliwe, a stawki są zbyt wysokie. Według wszelkiego prawdopodobieństwa, główny bohater będzie musiał poświęcić wszystko.

Po przeczytaniu naszego artykułu, będziesz wiedzieć lepiej w sekwencji „Harry Potter”, aby czytać i oglądać.