368 Shares 7583 views

Jakie kolory są szare?

Szary kolor jest pośredni między białą a czarną. On jest również neutralny. Jakie kolory są szare? Tak jak czarno-biały – prawie wszyscy! I bardzo, bardzo długi czas w modzie!

Po raz pierwszy szarość stała się modna tylko dlatego, że włosy królowej Francji, Marie Antoinette, były szare. Były one nawet wykorzystywane jako próbka w fabrykach tekstylnych, uzyskując odpowiedni odcień farbowania tkanin. Z obrazów tamtych czasów patrzymy na piękne piżamy w perukach i szarych strojach. Silvery szary brokat, wykwintna szara satyna, luksusowy aksamit … Ich delikatne białe twarze różowe rumieniec są jeszcze piękniejsze w tej wyśmienitej szarej ramce!

Więc, oceniając obrazy starych mistrzów, jaki szary kolor jest połączony? Z ciałem-różowym, jest bardzo dobry! Korzystają z obecności siebie – twarze wyglądają jeszcze świeższe, a monotonia szarości jest rozcieńczona. Jednym słowem, już w tak dawnych szarych kolorach, był bardzo popularny w wyższych warstwach społeczeństwa. Ciemnoszary często zamówił stroje na spacery i kostiumy do jazdy konnej. Jakie kolory są szare? Sądząc po obrazach, jasnobrązowe suknie były często przycięte czarnymi aksamitami. Aby wyróżnić cienie ukochanej przez wszystkie kolory, pojawiły się specjalne nazwiska. Na przykład, srebrzysto-szary kolor nazywa się estergaz, nazwany po węgierskich arystokratów. Są dwa odcienie szarości pod nazwami angielskich uniwersytetów – Cambridge i Oxford. W XIX wieku kolor był szary i wyraźnie elegancki i romantycznie przestronny. Z pewnością stał się modny i nigdy już nie oddał swojej pozycji.

Szczególnie tak się nie stało w pragmatycznym XX wieku. Okazało się, że szare mogą być praktyczne, surowe i nie nadające się do sprzedaży – idealna opcja dla wszystkich mundurów. Jest to piękny kolor dla garniturów biurowych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ponadto, jest neutralny – można łatwo założyć zestaw. Jaki kolor jest połączony z szarym? Ciemnoniebieski, czarny – był to najbardziej popularny kolorowy akcesoriów czasu.

Szary jest ulubionym kolorem Mademoiselle Chanel. Jej słynne kostiumy z szarego tweedu z czarnym wykończeniem wciąż pojawiają się w kolekcjach najlepszych projektantów, jak retro. Ale twórca stylu Nowy wygląd Christian Dior na pytanie, jakie kolory szary odpowiadałby, że z odcieniami różu.

Jego eleganckie stroje w szaro-różowym przedziale weszły w historię mody. Co roku projektanci mody, mówią o kolorach sezonu, powtarzają się w modzie. Może dlatego, że idzie wszystko? Wystarczy wybrać odpowiedni odcień i rozcieńczyć go ulubionym kolorem. Jakie kolory są szare? On jest dobry i sam w sobie, zwłaszcza jeśli łączy rzeczy w różnych odcieniach. A jeśli dodasz inne kolory do zespołu, to tylko skorzystasz.

Szary z różą – ulubiona kombinacja Dior: prawdziwa, elegancka i kobieca. Z żółtą i pomarańczową szarość staje się jaśniejsza, a nadmierna jasność kolorów słońca jest wyciszona. Czerwony i czarny klasyczny czasami wygląda nieugięty, a szaro-czerwony duet wygląda delikatnie. Purpurowy i biały, oliwkowy i niebieski, turkusowy i terakota – wszystkie one w połączeniu z szarym. Wygląda bardziej miękka niż czarna jako pierwszorzędna. W tym sezonie nie jest wyjątkiem. We wszystkich kolekcjach znanych marek, stroje są w szarych kolorach. Szaroniebieskie sukienki, wąskie spodnie wykonane z srebrzystej szarej tkaniny disco – te rzeczy stały się modne w tym sezonie. Od lat przeszłych, przeniósł się i rzeczy w stylu casual, i garnitury biznesowe, a wieczorami toalet i wszelkiego rodzaju odzieży wierzchniej. Tkaniny są wszelkiego rodzaju – od tkanin i tweedów o różnej grubości, do najlżejszego szary chiffon i wykwintnej koronki. Projektanci mody zaproponowali nawet szare suknie dla panny młodej. Gwiazdy Hollywood często wybierają szare wieczorowe stroje, które chodzą po czerwonym dywanie. Zwycięska procesja szarego koloru trwa!