132 Shares 7293 views

Białoruś, Puszcza Białowieska. Wycieczki, wycieczki, opinie

Dawno, dawno temu cała Europa była pokryta gęstymi lasami. Część tego dziewiczego gąszczu pozostał na terytorium krajów takich jak Polska i Białoruś. Puszcza Białowieska – obecnie znany jako ogromnego lasu. Jednak geografowie odnoszą się do tego ekoregionie naukowo „sarmackie las mieszany”. W tym artykule, będziemy rozważać możliwość zapoznania się z lasu Białowieży w jego białoruskiej. Czy ta rezerwa, która nie pozwoli nikomu, ale leśnicy (i najwyższych urzędników, jeśli pamiętać w 1991 roku)? Czy jest to możliwe, aby odwiedzić popycha zwykłych śmiertelników? Jak się tam dostać? Gdzie się zatrzymać? Jak ustalono jedzenie? I kiedy najlepiej jest odwiedzić Puszczy Białowieskiej? Wszystko, co dowiedzieliśmy się, analizując opinie. A jeśli planujesz niezapomniane wakacje na łonie dziewiczej przyrody, na pewno będzie zainteresowany w Puszczy Białowieskiej.

historia

Pierwsza wzmianka o dziewiczym gąszcz, który zajmuje ogromny obszar, spotykamy w Ipatiev Chronicle, której początki sięgają roku 983. Nawet wtedy, duża ilość lasów w Europie Środkowej i Wschodniej zostały wycięte. Dlatego świeccy władcy stał zarośla zarezerwować gruntów pod jego polowania. Możemy powiedzieć, że Puszcza Białowieska jest jednym z pierwszych w historii rezerwatów przyrody. Jest dekret z 1409 roku, zgodnie z którym polski Korol Yagaylo zakazał swoim poddanym być wprowadzone do tej puszczy. Hunt nie miał prawo jedynie on i jego brat Witold. żubr, który otarł się wszędzie, w lewo, jako gatunek, tylko w Puszczy Białowieskiej. Gdy ta część Polski przeniósł się do Związku Radzieckiego (1939), decyzja Rady Komisarzy Ludowych BSRR było zarezerwowane dla jego statusu rezerwatu leśnego. A w 1992 roku Park Narodowy „Puszcza Białowieska” został wpisany na UNESCO jako światowe dziedzictwo ludzkości. Ten rezerwat przyrody – to prawdziwy cud natury, który przetrwał do dziś i, miejmy nadzieję, że dla naszych potomków.

Gdzie jest Puszcza Białowieska

Jak już wspomniano, relikt Puszcza obejmuje obszar Polski i Białorusi. W tym ostatnim państwie Białowieża Forest znajduje się w regionach Brześcia i Grodna. Jak najlepiej dostać się do strefy rekreacyjnej części rezerwatu? Opinii zaleca się rozpocząć podróż do Brest. To miasto codziennie dwa razy dziennie (o wpół do ósmej i pół do dwóch) biegnie wyraźnej autobus. Ale można się tam dostać i kolejny transport podróż. Twój samochód powinien być promowany, zgodnie ze znakami na trasie Brześć – Kamenetz i dalej do wsi Kamenyuki, gdzie w rzeczywistości znajduje się wejście do rezerwatu. Mińsk jest również możliwość rezerwacji wycieczek w Białowieży. Ale, jako stolica Białorusi od parku oddzielone trzystu czterdziestu kilometrów, cena takich wyjazdów wzrosła znacząco ze względu na koszty benzyny.

Jest dostępny prosty turystyczny

Park Narodowy „Puszcza Białowieska” jest podzielona na kilka stref. Jednym z nich jest naprawdę zastrzeżone, w ścisłym tego słowa znaczeniu. Były niedozwolone ktoś nie zakłócać spokoju mieszkańców lasów i zachować dziewiczy ekosystem nienaruszone. Ale jest w Puszczy Białowieskiej iw strefie rekreacyjnej. Opłata za wejście. We wsi Kamenyuki jest wejście na kasie. Przyjmujemy tylko białoruskich rubli, więc trzeba zaopatrzyć się w lokalnej walucie w dużych miastach z góry. kilka rodzajów biletów można kupić w kasie. Wejście do rezerwatu będzie kosztować dziesięć tysięcy rubli rosyjskich (35). Za przelot opiera mapę ze szlaków turystycznych. Aby uniknąć problemów z granicy polskiej (po zamknięciu państwowej kordonu), to lepiej nie iść do oznakowanych szlaków. Można wypożyczyć rower (sto rubli rosyjskich na godzinę). Nad wejściem do Muzeum Przyrody, klatka ze zwierzętami i rezydencją Mikołaja trzeba zapłacić osobno. Zwiedzanie autobusów w Puszczy Białowieskiej (w parku) będzie kosztować dwieście dziesięć rubli rosyjskich.

Podczas wizyty w Park

Klimat w południowej Białorusi nie różni się zbytnio od naszego. Ale, pomimo faktu, że charakter Puszczy Białowieskiej jest zawsze piękne, to lepiej, aby odwiedzić sanktuarium w sezonie, kiedy dni są dłuższe. W zimie, opinie są zachęcani do wysyłania w rezydencji Santa Claus. Ta trasa będzie świetną zabawą dla dzieci. Koszt wejścia do rezydencji o trzysta rubli rosyjskich dla osoby dorosłej. Bilet zawiera zestaw idei i prezent dla dziecka z Santa Claus. strefa klimatyczna, gdzie Puszcza Białowieska, nie jest zadowolony ciepłe dni. Najlepszy czas, aby odwiedzić opinie rezerwowych, o których mowa w miesiącach letnich, od maja do września. Nawiasem mówiąc, otwarty w 2003 Residence Santa Claus działa nie tylko w okresie zimowym. W dowolnym czasie, niepowtarzalny charakter i jego asystenci będą mogli spotkać się z dzieckiem.

gdzie się zatrzymać

Wycieczki na Białoruś w pakiecie, który obejmuje wizytę w Puszczy Białowieskiej, sugerują umieszczenie w „Kamenyuki” hotel w miejscowości o tej samej nazwie. Ten hotel znajduje się dziewięć sto metrów od wejścia do rezerwatu. Ale ostatnio nowy budynek został wybudowany hotel „Kamenyuki” – w pobliżu Muzeum Przyrody. Ceny w tym kraju jest znacznie niższy niż w rezerwie. Również we wsi można wynająć dom lub mieszkają w osiedlu z pensjonatem. Jeśli masz własny samochód, to będzie tańsze pobyt w Kamenetz. Jest cena zakwaterowania, zapewniam opinii, nawet niższe. Na terenie strefy chronionej mogą wypożyczyć małe domki i pięciu do dziewięciu osób. Ale to jest – zbyt drogie. Trzy budynki Hotelu numerów „Kamenyuki” są „ulepszone” kategorie i „lux”. Zjeść na terenie Puszczy Białowieskiej, to nie jest konieczne, aby pozostawić rezerwę. Głodnych gości oczekiwać znakomitą restaurację, która traktuje potraw kuchni białoruskiej.

Muzeum przyrody

Recenzje wysoce polecany szczególnie do odwiedzenia go. Muzeum daje wyobrażenie o rodzaju roślin i zwierząt, które zamieszkują Republikę Białorusi. Puszcza Białowieska – rodzaj naturalnej reliktu. Warto zauważyć, że pluszaki dla ekspozycji zmarłych nie jego śmierć zwierząt i ptaków. Strzelać dziki tutaj tylko dlatego, że wzrosła liczba ludności grozi zniszczenie całego ekosystemu. Dlatego ekspozycja muzeum jest aż siedemdziesięciu lat. Opinie twierdzą, że nie nadziewane stanowią smutną lub straszny widok. Są one bardzo wysokiej jakości nadające się do nowo powstałych „Pejzaż” prawdziwych mistrzów. Dlatego możemy zobaczyć prawdziwą jaskinię wilki, sarny z płowe i inne faunę Puszczy Białowieskiej. Wejście do Muzeum Historii Naturalnej jest wart dwadzieścia pięć tysięcy rubli rosyjskich (90). Bilet dziecko – połowę ceny.

woliera dla zwierząt

Jeśli wziąć pieszą lub rowerową wycieczkę po rezerwacie, wtedy masz szansę spotkać się z przedstawicielami fauny zamieszkujących Białoruś. Puszcza Białowieska, jednak są zbyt ogromny sposób do ludzi i zwierząt przekraczana. A jeśli chcesz spojrzeć na mieszkańców rezerwatu, to lepiej kupić to samo co bilet wstępu w kasie w wolierze. Naturalnie, wszystkie oczy angażować prawdziwych mistrzów lesie – żubra. Te potężne żubry raz przeprowadzono w całej Europie. Ale z powodu bezlitosnego polowania całkowicie wymarły. Tylko niewielka liczba lewo w Puszczy Białowieskiej. A ponieważ puszcza była rezerwa, ich populacja znacznie wzrosła. Oprócz żubrów, w obudowie można zobaczyć – a nawet nakarmić – dzika, niedźwiedzia, jenoty, lisy, wilki, jelenie. Bilet do ptaszarni wart dwadzieścia tysięcy rubli dla dorosłych i dziesięć tysięcy – dla dziecka. Recenzje powinni przyjść do zwierząt rano lub wieczorem, ponieważ w porze lunchu śpi po karmieniu zwierząt.

Residence Santa Claus

Świąteczne wycieczki do Białorusi Pamiętaj, aby podać w swoim programie wizyt w Puszczy Białowieskiej. Po tym wszystkim, nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych pojawia się wyjątkową okazję, aby sto życzenia. I będą z pewnością nadejdzie w ciągu najbliższego roku. Białoruski Dziadek Mróz jest nieco inna niż jego rosyjskim odpowiednikiem. Ma białe, haftowane srebrną koronką żupan i tę samą czapkę. Żyje w rezydencji Santa Claus i siostry naszej Baba Jaga – Korgota. Na Nowy Rok przychodzi do pozostania z dziadka i jego wnuczka, Snow Maiden. Ale w pierwszym dniu wiosny idzie do Laponii. Jak zapewnić opinie, zobacz dzieci naprawdę. Prowadzą wokół choinki, rozwiązywać zagadki Korgoty, a na koniec otrzymają upominki – kto dostaje cukierek, a kto malować, czekolady, cukierki i podobne.

Puszcza Białowieska: Rośliny

Ale, oczywiście, ważne jest, aby zachować – nie rozrywki dzieci i turystów, i zachowanie ekosystemów. Wildwood kryje pod jej sklepieniem wielu roślin, od dawna złapany w Czerwonej Księdze nie tylko na Białorusi, ale także cały świat. Zapoznał się z tych typów może być w Muzeum Przyrody. Nawiasem mówiąc, jest to – najczęściej odwiedzanym w obwodzie brzeskim. Pierwsze muzeum turyści otrzymał w 1963 roku. Całe pierwsze piętro budynku jest zarezerwowana dla zwierząt, które żyją w Puszczy Białowieskiej. Rośliny, ptaki, motyle, grzyby tworzą górną kondygnację ekspozycji. Opinii zaleca się pierwszej wizyty w Muzeum Przyrody, a następnie, wraz z niezbędną ilością wiedzy, aby przejść do lasu. Puszcza Białowieska w zimie pada śnieg, więc najlepszy czas na tych wycieczkach edukacyjnych – lato.

Recenzje Puszczy Białowieskiej

Co do zasady, turyści są zadowoleni z wycieczki do rezerwatu. Jednak ekspresowych życzenia dotyczące rozwoju infrastruktury. Rezydencja Mikołaja znajduje się dość daleko od wejścia. Jeśli idziesz na wycieczkę, autobus podjeżdża do wejścia turystów. Ale niezależnie podróż trudne. Po tym wszystkim, że samochód należy zostawić na parkingu. I razem z dzieckiem, aby przejść na torze (a nawet w zimie) przez długi czas. Turyści powinni przynieść obiad, bo w rozległym obszarze lasu ma tylko jedną restaurację. Opinii zaleca się połączyć wizytę w rezerwacie przyrody z wizytą do innych interesujących miejsc w Republice Białorusi. Puszcza Białowieska jest zlokalizowany nie daleko od miasta, która Kamenetz zachowaną wieżę XIV – Tower. Trzeba odwiedzić w twierdzy brzeskiej heroicznym.