580 Shares 1310 views

Otoczenia – co to jest? Cechy stylu ambient

W muzyce, istnieje kilka podstawowych gatunków, składające się z różnych podgatunków. Jednym z nich jest otoczenia. Co to jest, jak to brzmi i gdzie się go stosuje? Takie problemy pojawiają się najczęściej w nowych słuchaczy. Aby dowiedzieć się, trzeba zapoznać się z branży muzycznej w 1970 roku.


Pojawienie się tego gatunku

Wszelkie listy, która zawiera listę wykonawców w stylu otoczenia, należy m.in. Brian Eno. Jest to muzyk był twórcą gatunku i twórca tego terminu. Brian rozpoczął karierę w grupie Roxy Music, gdzie był klawiszowiec. Jednak w połowie lat 70., postanowił oddalić się od skały i zaczął swoje własne projekty solowe, którego cechą było wiele eksperymentów z dźwiękiem.

Termin otoczenia (ambient) z tłumaczeniem na język angielski jako „kopertowania”. Ino, że udało się osiągnąć taki efekt pierwszego muzycznego. Inspiracją dla niego był hałas z ulicy, której słuchał, leżący niegdyś do złamania. Kompozytor postanowił odtworzyć coś podobnego do domowego palety dźwięków i zapisz wynik na tablicy. Aby to zrobić, musiał wykonać kilka sztuczek technicznych.

Koncepcja Brian Eno

Pierwszy pełnoprawny album solowy otoczenia Briana Eno jest uważany Dyskretny muzyka, wydany w 1975 roku. To było wtedy, że muzyk sformułował koncepcję nowego gatunku, który służył jako podstawa idei francuskiego reformingu kompozytor Erik Satie na „Meble muzyki”.

Istotą obu trendów jest to, że implikują one dyskretne melodię, że słuchacz może równie wysłuchać i ignorowane. muzyka meble wykonywane w sklepach, bankach i innych obiektów użyteczności publicznej, aby stworzyć komfortowe tła. Podobne w muzyce charakter otoczenia Brian Eno książeczki albumu przeznaczonych do refleksji i medytacji. Jego muzyka jest nieostry, to jest rozproszone i rozproszone. I to jest to postrzegane przez ludzkie ucho.

Duet Eno i Fripp

Niektóre pomysły zawarte w kompozycjach eksperymentalnych, Eno, a one nie zostały opracowane, ale posłużyły jako inspiracja dla przyszłych artystów, którzy starali się w swojej pracy do przemyślenia tego, co otoczenie. W muzyce, założenie ojcem gatunku, na przykład, można prześledzić pierwszych prób napisania ponure „Streaming” piosenek. Szczególnie zauważalny trend w albumie Evening Star. Album został nagrany w 1975 roku. Warto zauważyć, że Brian Eno następnie pomógł kolejny kultowy muzyk Robert Fripp, znacznie lepiej znany jako luminarz rocka progresywnego. Wyniki ich wspólnej pracy na Evening Star stał się prekursorem dark ambientu.

Wynik pierwsza współpraca Fripp i Eno album okazał się być ich nie Pussyfooting, wydany w 1973 roku. Jak na swoje czasy, ten rekord był wyjątkowy eksperyment. Muzycy zastosowano pionierską technikę zapisu na taśmie magnetycznej. Używali pętli efektu (angielski termin pętli). Fripp i Eno wziął jakiś krótki utwór muzyczny, a za pomocą technologii sztucznie powtórzył to kilka razy. Wynik był specyficzny efekt echa i wibracje. W przyszłości, ta technika została opracowana zarówno przez ojców i ich następców.

cechy techniczne

Elektroniczna muzyka – to właśnie otoczenia. I wczesne eksperymenty Briana Eno i nowe podgatunki odnoszą się do tego ogromnego kategorii gatunku. Kopertowanie efekt dźwięku uzyskuje się przy użyciu wszelkiego rodzaju elektroniki i syntezatorów. Oryginalny sygnał przechodzi przez korektor graficzny i wchodzi dwóch mikrofonów. Dźwięk z nich jest odtwarzana z krótkim odstępie czasu. Dzięki tej manipulacji technicznych muzyków 70s. pierwszy tworzone, a następnie rozwinięte otoczenie.

Znaczenie jest całkowicie zgodne z charakterem tego gatunku. Podobny dźwięk otacza słuchacza i jest postrzegana jako środowisko. Eno sam porównaniu hałas otoczenia deszczu i światła rozproszonego. Oprócz mebli muzyki wpływa mu truteń kompozycje, zwłaszcza dzieło La Monte Yanga.

ambient house

Najważniejsze gatunki muzyczne są bardzo uniwersalne, składają się one z wielu podgatunków. Nie jest wyjątek i otoczenia. Co to jest? Ten rozbudowany system, w którym współistnieją bardzo różne koncepcje. Przez 40 lat ten gatunek stał się bardzo niewyraźne. Czasami określenie „otoczenia” jest stosowany jako dodatek do opisania styl obramowania, istniejąca na styku dwóch różnych szkół. Takie dwulicowy gatunki zaczęły pojawiać się w 80-90-tych.

Jaskrawym przykładem takiego połączenia – ambient house. Zjawisko to należy do muzyki elektronicznej stosowanych w dyskotekach. Założycielem tego gatunku był brytyjski zespół Orbital, który istniał w 1987-2004 i 2009-2014. Jej muzyka została uznana za klub, ale pozostała ona zbyt miły dla dyskotek młodzieżowych. Skład Orbital różny nacisk na ciśnieniu atmosferycznym, którą przedstawionym otoczenia. Brytyjski styl muzyki rozwinęła jakąś inną grupę swojego pokolenia: The Orb, Future Sound of London i The KLF.

techno ambient

Jako kierunku tańca otoczenia na początku 1990 roku. Przekształciła się w otaczającym-techno. Charakterystyczne cechy tego gatunku stają się średnie tempo piosenek, kopertowanie dźwięku oraz zastosowanie nowego automatu perkusyjnego Roland TR-808. Artystów techno otoczenia miesza się w jego elementów roboczych złożonych z trzech filarów muzyki: ambient, trance i house.

Jest uważany za klasyczny przykład kierunku album Selected Ambient Works 85-92, został wydany Aphex Twin (pseudonimem Richard D. James) w 1992 roku. Na tej płycie, muzyk połączył doświadczenie jako DJ i jego pasji do atmosfery.

ambient industrial

Na przełomie lat 80-90-tych. Przedstawiciele każdej kultury muzycznej w swój sposób starał się odpowiedzieć na pytanie, co ambientu. Techniki Brian Eno były niedostosowane do broni eksperymentalnej. Oni przeważnie pracował w podziemiu i nie patrzeć na trendy w branży muzycznej. Więc byli kompozytorzy, którzy pracowali pod gatunku przemysłowego. W 1984 roku grupa kierunku Throbbing Gristle nagrał album w cieniu słońca, utworzonego pod wielkim wpływem otoczenia.

Spotkanie dwóch niezależnych gatunków dał początek nowej płaszczyźnie zainteresowania wielu młodych muzyków. W 1980-tych. ambient-przemysłowy stał się motywem przewodnim twórczości Lustmord i cewka. Ich muzyka charakteryzuje się mrok, aw niektórych przypadkach i okultystyczne motywy. Później było podstawą rytualnego ambientu.

dark ambient

Przez 1990 roku. otaczającego przemysłowych końcu przekształciła ciemnym otoczeniu. Najwybitniejsi grupy oprócz już wymienionych Lustmord i cewka w tej niszy były Endura, polucji i Zoviet France. W ich muzyce, używali naturalnych dźwięków (szum lasu, zwierząt i ptaków wodnych) i przemysłowych (warsztaty hałasu i maszyny robocze, metalowe dzwonka). Minimalistyczny – kolejna cecha, która odróżnia dark ambient. Co to jest? Cecha ta monotonia muzyki, jego częstotliwości oraz braku istotnych szczegółów. Używa próbek zapętlony puka bawełnę i inne efekty, zwiększając napięcie. Stwarza to kalejdoskop hipnotyczną atmosferę.

Jako spadkobierca przemysłowej, dark ambient jest rzadko ideologiczny. Teksty muzyków tej dziedzinie rzadko odnosi się do tematów społecznych i politycznych. Co to jest ambient według tekstów piosenek? Jest to próba autora do przemyślenia religijne, mistyczne i moralne aspekty ludzkiego życia. W tym gatunku w partii instrumentalnych utworów, w których nie ma tekstu, a uwaga publiczności skupia się wyłącznie na muzyce. Wymagania do pojawienia się ciemnych wnętrzach położono nie tylko w doświadczeniach Przemysłu i twórczości Briana Eno, ale również w wydaniu Devida Boui Low i Heroes, jak również na plastikowej Tangerine Dream Zeit.

Drone otoczenia

Pod koniec 1990 roku. poprzez połączenie ambientu i warkotem pojawiła Drone gatunku ambient. Charakteryzuje się wibracje, częste zmiany tempa, szum w niskich częstotliwościach rezonansowych i innych niestandardowych technik zapisu technicznych.

Dronów kompozycje otoczenia (jak ciemny otoczenia) prawie zawsze w przeciwieństwie do klasycznej struktury ścieżek (seria wierszy i chórów). Odpowiadają one jedynie do prezentacji autor piękne i dlatego często stają się abstrakcyjne i zbyt długo. Muzyka Drone otoczenia oprócz klasycznych instrumentów służą do otoczenia, a nawet gitary elektryczne, partii, która przeszła przez wiele syntezatorów i korektorów.

Lochy-synth

Oddzielny zjawiskiem w temperaturze otoczenia jest loch-Synth. Ten gatunek pojawił się w 1990 roku. w wyniku eksperymentów, czarnych artystów metali z Norwegii. Na przykład, twórca kultowego projektu Burzum Varg Vikernes odmówił ciężkie brzmienie gitary i nagrał kilka albumów, które stały się podstawą do synth harmonii. Większość ustalonego gatunku było jak dark ambient, ale między nimi jest zasadnicza różnica.

Lochy-Synth z definicji różni się celowe słabą jakość nagrania. Wynikało to z kilku powodów: korzystanie z taniego magnetofon, pragnienie, aby zaprotestować przeciwko masie branży muzycznej, artystów zobowiązanie do głębokiego podziemia. Norwescy muzycy często zwracali się do przedmiotu folklorze ojczyzny i być zanurzone w niej słuchacza używanego nadaje się do otoczenia eksperymentów atmosferycznych.

Co to jest? W uzupełnieniu do lochu Burzum Cinta obejmują tworzenie Mortiis, Wongraven i tak dalej .. Niektóre z nich powstały jako projekt uboczny. Innymi słowy, była to dodatkowa grupa, która w koncepcji innej niż pierwotna metalowego zespołu artysty.

W filmie,

Ze względu na swoje cechy stylistyczne kompozycje otoczenia są często wykorzystywane w filmowych ścieżek dźwiękowych. Taka muzyka w tle jest idealny dla dając wyjątkową atmosferę filmowych scen. Dla twórców i kompozytorów jest inny język, w którym widz jest przesyłany do poczętego obraz nastroju.

Moda na otoczenia w filmie zostało postrzegane jako klasyka światowego Stanleya Kubricka. „Na żywo” muzyka stała się integralną częścią jego filmu „Space Odyssey 2001” i „Lśnienie”. Inny taki promotor otoczenia muzyka na dużym ekranie był David Lynch ( „Głowa do wycierania”, „Mulholland Drive”).

W muzyce i reklamy

Podobnie jak w filmie, twórcy komputerowych strzelanek, strategii i innych wirtualnej rozrywki na swój sposób stara się pokazać publiczności Co do otoczenia. AUDIO gry track pełnią tę samą funkcję – przynoszą ze sobą graczy z fikcyjnym środowisku, w którym toczy się akcja raz nowość. Szczególnie popularny w symulatorze kosmicznego otoczenia.

Jeśli wszystko jest dość oczywiste w związku z filmów i gier muzycznych otoczenia, to jest ambient w reklamie? Ten rodzaj muzyki jest często używane w różnych reklamach, ale to nie wszystko. W branży zawodowej jest termin ambient media, która zakłada korzystanie ze środowiska w celach reklamowych (chodzi o reklamy zewnętrznej wokół zatłoczonych).

publiczność

Otoczenia nie stała się sukcesem komercyjnym gatunek. Krytycy oskarżają gatunek, i oskarżył go o nadmierną nudę i inteligencji. Zwyczajne słuchaczy kierunku zniechęca nadmiernie długie kompozycje, którym brak zwykle melodyczne struktury i wokalu.

Od swojego powstania otoczenia wziął jakąś małą niszę w branży muzycznej i nadal mieścić się ma więcej niż 40 lat. Nie staje masowo popularny gatunek, dostał skromne rozmiary, ale bardzo lojalny publiczność, której wartość nigdy nie zależało od sytuacji i mody. W przybliżeniu taka sama ścieżka przechodzi inny styl, który stał się kult w dość wąskim kręgu.

Według badań przeprowadzonych przez muzykologów, publiczność docelowego gatunku – ludzi między 16 a 33 lat. Słuchają muzyki ambient. Co robi ta statystyka? Jaki rodzaj muzyki często uzależniony od studentów i młodzieży. Wentylatory w portalu otoczenia znacznie wzrosła po pojawieniem się w Internecie. Dzięki pobrania nowych wersji i komunikacji minded zainteresowania gatunku wolnego rozprzestrzenił się na całym świecie. Dobrym wskaźnikiem w tym sensie jest liczba grup i artystów solowych grających ambient. Większość z nich w Australii, Niemczech, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i USA. Istnieje również relikt sceny regionalnej, jak opisano powyżej Norwegii.