623 Shares 1851 views

Zapalenie pęcherza moczowego u kotów: leczenie i zapobieganie

Nasze zwierzęta, podobnie jak ludzie, są podatne na choroby. W odniesieniu do tego, a koty. A jedną z chorób, które mogą mieć wpływ na nasz futrzany przyjaciel jest zapalenie pęcherza. Wyrażony w chorobie zapalenia pęcherza moczowego i objawia się w kilku postaciach. Zapalenie pęcherza może być idiopatyczna. Zwykle przyczyny tego nie można ustalić. I to może być bakteryjne, które cierpią głównie dla dorosłych kotów. Powodem tej postaci choroby są bakterie, które znajdują się w przewodzie pokarmowym podczas opróżniania kończy się w pęcherzu.

W celu wykrycia tej choroby u kotów mogą być objawy takie jak częste i utrudnione oddawanie moczu, krew w moczu, a także specyficzny zapach kału. Jeśli istnieją jakiekolwiek objawy, więc nie zapalenie pęcherza u kotów. następnie leczenie należy rozpocząć natychmiast. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kotów. Mają moczowego dłużej, a może to być wtyczka śluzu. I może nawet prowadzić do śmierci kota.

W każdym przypadku należy skontaktować się z weterynarzem. Będzie on wydać wszystkie niezbędne badania diagnostyczne. Ten mocz i krew, a także badanie USG. Wyniki tych analiz zostaną wypracowane i schemat leczenia zapalenia pęcherza. Weterynarz jest konieczne, aby powiedzieć „kulisy” swojego kota lub koty. Powinien wiedzieć, jakie są objawy, a gdy zaczęły pojawiać się jak kot jeść i pić, czy to utraty wagi, i tym podobne. Moczu może pokazać ile to leukocyty, erytrocyty lub kryształy. A jeśli pojawiają się w moczu o wysokim poziomie zasad, oznacza to, że kot ma zakażenie dróg moczowych, to znaczy, że zapalenie pęcherza bakterii.

Kiedy diagnoza jest ustalone i nie ma dowodów? że zapalenie pęcherza moczowego u kotów, leczenie należy rozpocząć natychmiast. W przeciwnym razie, choroba może rozwinąć się w chorobę przewlekłą. Aby rozpocząć potrzebę zwierząt do zorganizowania „leżenia w łóżku”. Oznacza to, że aby przygotować mu ciepłą szmatkę i mniej mu przeszkadzać. Dalej – dać mu leki dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii. Aby stłumić warunkowo patogenne flora kot powołać nitrofurany recepcji i antybiotyki. Kiedy ból lub skurcze silne leki przeciwbólowe i rozkurczowe wyznaczony narkotyki. I stosując leki moczopędne mogą zostać usunięte z produktów z zapaleniem pęcherza. Czasami ciężkie i zapalenie pęcherza moczowego u kotów. Następnie przeprowadzono leczenie bardziej intensywnych metod. Może to być vesicoclysis stosując roztwory antyseptyczne. Należą furatsilin, roztwór penicyliny i nadmanganian potasu.

Przyczyny tej choroby, mogą być różne. Na przykład, robaki również powodować zapalenie pęcherza moczowego u kotów. następnie obróbkę prowadzi się przy użyciu leków przeciw robakom. A jeśli jest to wynikiem chorób układu moczowo-płciowego, to może potrzebować interwencji chirurga.

Jeśli jednak w czasie choroby kota nie ma żadnych komplikacji, a następnie odzyskanie będzie szybciej. bardzo nieprzyjemne procedury zwierzęcego muszą być przeprowadzone w innych przypadkach. Jego istotą jest następujący: kot przyżegane i cewnik, a za pomocą ogrodzenia wykonane z moczem. I choć wszystkie te procedury nie są bardzo przyjemne, traktować kota konieczne jest wszystko. W przeciwnym razie może nastąpić zejście śmiertelne w niesprzyjających okolicznościach.

Ale to nie objawia zapalenie pęcherza moczowego u kotów, których leczenie jest trudne, konieczne jest przeprowadzenie jej zapobiegania. Aby to zrobić, należy upewnić się, że zwierzę nie supercool, i że pokój nie został projekt. Jest to konieczne do szybkiego identyfikowania i leczeniu stanów zapalnych i chorób zakaźnych, jak i błony śluzowej macicy i zapalenie pochwy. Konieczne jest, aby upewnić się, że zwierzę menu wyważone, co będzie mniej sucha karma. Cat napój kosztuje tylko czystą wodę. I, oczywiście, regularne kontrole u weterynarza i dobrej opieki może pomóc zwierzę żyć długo według jego standardów.