507 Shares 3814 views

Spadek Pekińczyk oczami: Powoduje, profilaktyki, opieki nad zwierzętami

Każda rasa psa podlega własnych konkretnych chorób. Na przykład wiadomo, że ich Pekingeses gałki oczne mogą łatwo wypaść. Dlatego te czworonożny przyjaciel wymagają starannej opieki i uwagi. Ich właściciele muszą monitorować stan zdrowia zwierząt, zwłaszcza dla narządów wzroku.

Przyczyny choroby


Czy to prawda, że upadku Pekińczyk oczach? Rzeczywiście, zwierzęta wytrzeszczu gałek ocznych zdarza się często. Jej efekty są zawsze ujemne i bardzo niebezpieczne. Podstawową przyczyną choroby – szczególnie czaszka rasy. Psy różnią skróconą lufę, podniesionego nosa i płytkie oczodoły. Z powodu tej orbity są słabo rozwinięte, a narządy wzroku są bardzo wrażliwe.

Nawet niewielki wpływ zewnętrzny na zwierzę czaszka i nieostrożnym obchodzeniem się z nim prowadzić do wytrzeszczu gałek ocznych. Dlatego ważne jest, aby dbać o czworonożnych przyjaciół z urazami szyi, uderzył głową, pojedynki i gwałtownych skoków. Jeśli oni doznają kontuzji, a następnie upuść oczach pekińczyk częściowo lub całkowicie. Nie zaleca się rozpocząć w rodzinach, gdzie jest małe dziecko. Ponadto, czasami pojawia się problem z powodu istniejących poważnych chorób, które osłabiają mięśnie oczu.

Objawy choroby


Właściciel może łatwo ustalić, że jego zwierzę miało wytrzeszczu gałek ocznych. Choroba ta jest widoczna w wielu objawów:

 • depresji stan psa
 • wzrósł niepokój;
 • częste mruganie;
 • suszenie rogówki;
 • światłowstręt;
 • obrzęk spojówek;
 • krwawienie z narządów wzroku;
 • Występ ciało oka z orbity o więcej niż 75 procent.

W identyfikacji tych oznak właściciela proszę odnieść się do weterynarza.

Pomoc swojego zwierzaka


Jeśli wypadają oczy pekińczyk, właściciel nie może być panika. Oczywiście, show będzie nieprzyjemne, ale aby utrzymać spokój trzeba pomóc czworonożnego przyjaciela. On i tak nieprzyjemne, bolesne, przerażające i mistrz strach tylko pogorszyć sytuację.

Eksperci radzą, aby nie starać się „wklej” narządy wzroku na swoim miejscu, ponieważ nieprofesjonalne podejście negatywnego wpływu na stan zwierzęcia. Self-ingerencja w większości przypadków prowadzi do ślepoty, a niekiedy do śmierci psa.

W upadku Pekińczyk oczu, co robić? Pomóc właściciel ustala się następująco:

 1. Zadzwonić do weterynarza do domu.
 2. Na szyi czworonożnego przyjaciela nosić kołnierz wykonany z tworzywa sztucznego, jeśli istnieje dostępne. Albo upewnić się, że pies nie dotykać uszkodzonego narządu.
 3. Zwilżyć czystą ściereczkę bawełny w wodzie oczyścić otwartą ranę od brudu, krwi, ropy. Nie może być stosowany do tego roztworu, który zawiera alkohol i drapane tkaniny i wełny.
 4. Starannie smarować ból spot maść do oczu.
 5. Dla rannych oko jest warte 10 minut, aby lód lub coś zimnego.
 6. Jeżeli lekarz nie może przyjść samemu, trzeba przynieść swoje zwierzę do kliniki weterynaryjnej na własną rękę.

Jeśli właściciel nie podjąć pilne działania, aby zapisać zwierzę, to wkrótce stało odwarstwienie siatkówki, zanik oka, zerwanie mięśni, martwicy rogówki, uszkodzenie nerwu wzrokowego, zaćma. Pies stracił wzrok częściowo lub całkowicie. W ciężkich przypadkach, pies może umrzeć.

środki zapobiegawcze


Nie sprostać wyzwaniu, kiedy jego oczy wchodzą w Pekińczyk, lub w celu uniknięcia nawrotu, zaleca się, aby przestrzegać pewnych zasad:

 • tak dalece jak to możliwe, aby usunąć wszystkie apartamenty dla czworonożnego przyjaciela traumatycznych przedmiotów;
 • upewnić się, że zwierzęta nie uszkodzić ciała małych dzieci;
 • idąc do ochrony zwierząt przed innymi psami;
 • nie podnoś go za kołnierz, nie uderzyć w głowę,
 • codzienne ćwiczenia rutynowa kontrola.

Jeśli fundusze są dostępne możliwe jest przeprowadzenie operacji plastycznej jak pekińczyk rasa psa ma charakter szerokiego szparki oczu. Interwencja chirurgiczna znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo wytrzeszczu gałek ocznych.

Środki terapeutyczne i zalecenia dla właścicieli

Gdy właściciel weźmie czworonożnego przyjaciela do kliniki, postawi znieczulenia oczyścić oczodołu, do nałożenia odpowiednich antybiotyków, z prawej strony władz na miejsce, nałożyć szwy. Jeśli nie, zwierzę pozostanie ślepy albo zeza. Następnie, w uszkodzonym miejscu nakłada się bandaż ochronny. Niestety, czasami nie można zapisać oko.

Kiedy zwierzę odzyskuje po tygodniu lub dwa szwy mogą być usunięte. W tym momencie lekarz wkłada swoje przeciwzapalne i przeciwbakteryjne leki. W przyszłości, pies musi przejść kurację, kiedy będzie umieścić zastrzyk antybakteryjną.

Jeśli wypadają oczy pekińczyk i weterynarii w miejscowości tam, właściciel powinien starać się „wstawić” oko do samej orbicie. Aby to zrobić, jedna osoba trzyma zwierzaka, a druga delikatnie dociska ciało czyste ręce, więc wrócił na orbitę. Jednak, porady ekspertów jest wymagana w terminie późniejszym.

Tak więc fani krótkim psa twarzy musi najpierw dowiedzieć się więcej o ich cechy, a dopiero potem zacznij tego zwierzaka. Pekińczyk pies rasy jest skłonność do wypadania z gałek ocznych, ale z należytą starannością, właściwą uwagą i opieką zwierzę może żyć bez wytrzeszczu gałek ocznych.