438 Shares 3420 views

Maykl Duglas (Michael Douglas) – biografia, filmografia i życie osobiste (zdjęcia)

Maykl Duglas (pełna nazwa Maykl Kirk Douglas) – aktor, gwiazda Hollywood, urodzony 25 września 1944 w New Brunswick, New Jersey. Rodzice, znani aktorzy Kirk Douglas i Diana Douglas Derrid, rozwiedli się, gdy Michael miał pięć lat. Chłopiec przebywał z matką, ukończył liceum, a potem przez długi czas nie mógł się zdecydować, w jaki sposób budować przyszłe życie. W końcu, Maykl Duglas, którego biografia jest następnie otworzył swoją pierwszą stronę, wstąpił do „American Place Theatre” w Nowym Jorku.

pierwszą rolę

lat studenckich przeszedł bardzo szybko, Douglas był pełen energii i przygotowuje się do swoich pierwszych ról w filmie. Rola odgrywana przez debiut młodego aktora w serialu „Ulice San Francisco”, który został nakręcony przez cztery lata – od 1972 do 1976 roku. postać Michaela był inspektor policji Steve Keller, niedawno ukończyła college, detektywa z powołania. Jednak praca w telewizji nie jest całkowicie zadowolony z Douglas, chciał uczestniczyć w projektach filmowych, tym bardziej Patrzył rośnie oszałamiającą karierę ojca, Kirk Douglas.

Pierwszy „Oscar”

Choć reżyser Milos Forman rozpoczęciem kręcenia filmu „Lot nad kukułczym gniazdem”, producenta, który miał stać Kirk Douglas. Michael przekonał ojca, by dać mu prawo producenta, i zabrał się do pracy. Obraz wywołał sensację w mikroskopijnym budżecie $ 4.400.000 opłat gotówkowych wyniosła około 110 milionów dolarów. Ponadto film zdobył pięć Oscarów „i” dużą liczbę nominacji. One „Oscar” udał się do Michaela Douglasa za stworzenie najlepszego filmu w 1976 roku.

Potem już dosnyal aktor Maykl Duglas w ostatniej serii „Ulice San Francisco”, aw 1978 roku brał udział w formułowaniu thrillerze akcji „Coma”, która odegrała ważną rolę. Jego postać dr Mark Belouz początkowo nie wierzył, informacje o wydarzeniach kryminalnych w klinice, ale przerażające fakty wreszcie zmusił strażnika.

„Chiński syndrom”

W 1979 roku wydany ekrany film „The China Syndrome”, w reżyserii Jamesa Bridgesa, katastrofalne wydarzenia w elektrowni jądrowej. Douglas stał się producentem projektu filmowego, a ponadto grał w filmie jedną z głównych ról. Jego bohaterem jest Richard Adams, operator telewizji, z reporterem telewizji Kimberly Wells (Dzheyn Fonda) przypada w zakładzie w chwili wypadku. Zaczyna się konfrontacji z telewizorem i wysokich rangą urzędników Ministerstwa Energii Atomowej, która pozwala zatrzymać niczego, byleby uniknąć rozgłosu, co wydarzyło się na stacji. Film otrzymał kilka prestiżowych nagród, a wśród nich „Oscar”, „Złoty Glob” i BAFTA.

wypadek

Wypadek, który wystąpił z Michaelem Douglasem w 1980 roku w biegu górskim-ski, dawno przyniósł aktor nie powiodło się. Zajęło trzech latach leczenia i Michael wrócił do pracy dopiero w 1983 roku. Zagrał w filmie „Star Chamber” Peter Hyams, ale sukces w kadrze nie było. Ale film przygodowy w reżyserii Robertom Zemekisom w 1984 roku, zatytułowany „Miłość, szmaragd i krokodyl”, stworzony furorę. To był wspomagany przez wielkie gwiazdy Hollywood gra Ketlin Terner a sam Michael Douglas. producent filmowy Maykl Duglas raz kolejny wydał. gromadzenie środków pieniężnych w kasie przekroczona 12 razy koszty produkcji folii, a ponadto „Romancing the Stone” zdobył kilka nagród.

przygoda

W następnym roku na korku „Romancing Kamień” wydany film „Zhemchuzhina Nila” skierowany Lewisa Teague. Znane postacie – Dzhek Kolton i Dzhoan Uaylder – żyć w dobrobycie, ale uporządkowany istnienie bez incydentów zaczyna ich niepokoić. A gdy arabski szejk oferuje wziąć pisarza napisać jego biografię, ona się zgadza. A oto początek przygody, Joan porwany Sheikh pojawił utwardzony przygód, karnej skalę międzynarodową. Dzhek Kolton idzie w poszukiwaniu swojej dziewczyny, zabierając ze sobą starego przyjaciela Ralph (Danny DeVito). „Zhemchuzhina Nila” został przyjęty przez publiczność bardziej stonowane niż w poprzednim filmie. Wyróżnienia tym razem nie następuje.

Słabość męska niż kończą

Dwa lata po opowieści przygodowych Maykl Duglas zagrała w jednym z jego najlepszych filmów „Fatalne zauroczenie” w reżyserii Edriana Layna. W tym obrazie, thriller bohatera – adwokat Dena Gallagera – miał również przygodę, ale nieco inny charakter. Spokojny prawnik życie skończyło się, gdy jego żona i córka poszła do pozostania z rodzicami, a Dan został sam ze swoją wolnością. Adwokat spotkali się w siedzibie spółki, który służył, interesująca kobieta o imieniu Alex Forrest i od razu zaprosił ją do spędzenia czasu razem. Kobieta powiedziała, że tak, a oni natychmiast zostali kochankami. Spędziliśmy kilka godzin w domu Gallagher, następnie mieścił się w mieszkaniu Aleksa. Pod koniec drugiego dnia Dan miał wrócić do domu, ale pani zdecydowała się nie udać. Aby rozpocząć, otworzyła jej żyłach, a zdezorientowani prawnik rzucili się zrobić to w bandażach, w każdy sposób, aby uspokoić … Film zdobył nagrodę BAFTA, sześć nominacji do „Oscara” i cztery nominacje do „Złotego Globu”. Po premierze filmu „wynajmu Fatalne zauroczenie” z Michaelem Douglasem zaczął cieszyć się jeszcze większą popularnością.

Szef Douglas film

Również w 1987 roku, Douglas wystąpił w głównym filmie, za który otrzymał w nagrodę „Oscar” i „Złotych Globów”. To był film „Wall Street” w reżyserii Olivera Stone'a. Fabuła obraca się wokół działalności brokerów na giełdzie na Wall Street, Gordon Gekko doświadczony (Maykl Duglas), ambitny nowicjusz makler Bud Fox (Charlie Sheen) i starzenie Karla Foksa, ojciec Bud (Martin Sheen). Gordon i Bud nie różnią czystość w transakcjach, nie wahaj się, aby przejść do naruszenia prawa regulującego wymianę handlową. ojciec Buda, jako uczciwy człowiek starej daty, nie obsługuje wątpliwych praktyk jego syna, gdy miał atak serca. Złe myśli sprawcę choroba ojca Gordona Gekko i przygotowuje go do czynienia prowokacyjny, powodując Gekko tracą ogromne pieniądze. W odwecie, Gordon dostarcza policji finansowe Bud Fox.

"War of the Rose"

W 1989 roku, w reżyserii Danny'ego DeVito wziął psychologiczne tragikomiczności „War of the Rose”. Na planie ponownie spotkał Maykl Duglas i Ketlin Terner. Sam Danny DeVito zagrał prawnika, a Douglas i Turner szczęśliwe małżeństwo, którego szczęście było krótkotrwałe i drobny spór wkrótce przekształciła się w dużym, pochłaniająca wszystko konflikcie z fatalnym zakończeniem. Publiczność zastanawiała się, jak to jest możliwe, aby idealnie poziomu gruntu do stworzenia takich problemów globalnych w obrębie tej samej rodziny. Jak się okazało, jest to możliwe, z wydarzeniami scenariuszy opracowanych w logicznej linii, dwa zwaśnione strony miały rację na swój sposób, a nikt nie chciał ustąpić.

życie osobiste

Życie osobiste Michaela Douglasa nie można nazwać bezchmurne. Jeśli rola aktora w produkcjach filmowych przyniosła sukces i sławę, w zwykłym życiu, musiał cierpieć. Michael był dwukrotnie żonaty, jego pierwsza żona Diandra Luker stała, urodzony w 1958 roku, ożenił się je w 1977 roku. Rok później, para miała syna Camerona. Dwadzieścia trzy lata Diandra i Michael byli razem, ale rozwiedli się w 2000 roku. Losy ich syn, Cameron Douglas, był tragiczny: w 2010 roku został skazany za przemyt narkotyków pięciu lat.

Będąc jeszcze żonaty Diandra Michael spotkał się z brytyjską aktorką Catherine Zeta-Jones. Kathryn nie zapytać, jak stary Michael Douglas, choć było oczywiste, że różnica wieku jest ogromna. Kiedy kobieta kocha, ona nie myśli o takich rzeczach. Być może ta wiedza doprowadziła do rozwodu aktora i jego żony, według chronologii wydarzeń, możemy stwierdzić, że Maykl Duglas rozwiedli się, gdy Zeta-Jones była już w ciąży. Katherine młodszy Michael ma 25 lat, posiada piękny wygląd, przyjazny charakter i jest jednym z najbardziej udanych gwiazdy filmowe czasu. Michała i Katarzyny Dilan Maykl syn urodził się w 2000 roku. Córka Carys Zeta urodził się w 2003 roku.

W 2010 roku Michael Douglas nowotwór gardła została odkryta, aktor potraktowano, a wyniki były zachęcające do końca roku. Nieco później, ogłosił pełną regenerację. Wszystko to trudny okres, Catherine Zeta-Jones był obok i silnie wspierane męża. Ale wkrótce stała się źle z powodu zaburzeń psychicznych w postaci ciężkiej depresji. W sierpniu 2013 roku jego żona prawie rozwiedziony, ale w 2013th grudnia ogłoszono pojednania. Dziś Maykl Duglas, którego biografia zawiera wiele stron z jego trudnego losu, przygotowuje się do nakręcenia nowego filmu z jej udziałem. Pojawienie aktor zmienił się znacząco w ostatnich latach, zaczął myśleć, że nadszedł czas, aby zmienić role i odgrywać rolę starzenia bohaterów. Być może najlepszych filmów Michaela Douglasa jest jeszcze przed nami.