242 Shares 2710 views

Rasistą – kto to jest?

Rasistą – człowiek przekonany o wyższości fizycznego i psychicznego niektórych ras nad innymi, i że różnice te są decydujące dla osiągnięcia historycznych i kulturowych różnych narodów.

Rasizm w świecie współczesnym

W dzisiejszym świecie, gdzie najbardziej progresywny częścią społeczności na rzecz zasad demokratycznych, popularny jest także idea pluralizmu opinii i poglądów. Oznacza to, że każdy pogląd, interpretacja historycznego procesu, polityczny ruch i inne produkty myśli ludzkiej ma prawo do istnienia i obrony własnych pozycji legalnymi środkami. W sferze politycznej państw deklarujących systemu demokratycznego i moc, to implikuje pokojowego współistnienia w nim partii i ruchów różnego rodzaju. Jednak konieczne jest, że pluralizm i tolerancja nie może być przedłużony do Misanthropic widokami. W tym sensie „rasistą” – jest wyraźnie negatywny determinacja, a ludzie, wzywając do dyskryminacji osób o innym kolorze skóry (kształt oczu) , lub nawet więcej do bezprawnych działań wobec nich zdecydowanie powinien być odpowiedzialny przed prawem.

Historia rasizmu

Pogląd, że przedstawiciele różnych ras ludzkich nie są równe w ich możliwości, nie było bardzo dawno. I rzeczywiście, to urodził się więcej niż jeden raz, jak tylko byli przedstawiciele różnych cywilizacji z wyraźnymi różnicami zewnętrznymi. Jednak przez długi czas, rasizm nie jest wykonany w żaden znaczący filozofii na podstawie tego, że, po pierwsze, nie było szczególnie dominacja przedstawicieli jednej rasy nad drugą, a po drugie, tam po prostu nie było takiej potrzeby. Okazało się dopiero w epoce kolonializmu i masowych konwersji Europejczyków mieszkańców kontynentu afrykańskiego w swoich niewolników. Praktyka ta powinna być usprawiedliwione w oczach opinii publicznej, a sami właściciele niewolników. Pierwszą rzeczą jest uzasadnienie wniesiono w Biblii, w historii Noego przeklęty potomków Ham – rzekomo te większość Afrykanami. Przede nauk rasistowskich – Francuz Zhozef Gobino. Ten człowiek jest jeszcze w połowie XIX wieku, był założycielem naukowego uzasadnienia dla nierówności ras ludzkich. Podstawą ideologii praktycznych obserwacji dalej, jak daleko w ich rozwoju opuścił Europę tym razem – gospodarcze, militarne, kulturowe i polityczne – od cywilizacji na innych kontynentach. Według Gobineau, to ze względu na oryginalną korzyść tzw rasy nordyckiej w zdolnościach intelektualnych.

Ogólnie rzecz biorąc, w drugiej połowie XIX i pierwszej połowie XX wieku były okresem dobrobytu i teoretycznego uzasadnienia rasizmu. W 1860-1870-tych, po wycofaniu niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, jest w pełnym rozkwicie rasizmu wśród zdemobilizowanych żołnierzy i oficerów armii południowej. Amerykańscy rasiści jawi się nam w białych szatach iz kapturem. Przedstawiciele Ku Klux Klan ze względu na rozpiętość jego działalności stały się jednym z głównych bohaterów tego trendu. Jednak najbardziej znanym członkiem ideologa i przekonania o niższości niektórych ras i narodów jest Adolf Hitler. Niestety, wytrwały w swojej ignorancji w ultranowoczesny Rosji nadal wykorzystywać symbolikę NSDAP pomimo faktu, że naziści wadliwe zastosowanie rasę słowiańską. Jako niezwykle słaby kontrargument rosyjskie rasiści są fragmenty wystąpień niemieckich oficerów, flirtuje z lokalnymi współpracownikami i czasami mówi, że chcieli usłyszeć. Jednak po klęsce rasizmu niemieckiego narodowego socjalizmu kontynuował dobrego stanu zdrowia przez długi czas w niektórych częściach świata. Tak więc, w czasie rasistowski apartheid South African Republic – nie jest brudny oznaczenie. Ale apartheid istniał do 1990 roku.