109 Shares 8804 views

Szczegółowe informacje na temat, jak zmienić datę na MacOS

Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak zmienić datę w MacOS. Jest to jeden z głównych parametrów farmakokinetycznych być ustawiona przez użytkownika w czasie wstępnej konfiguracji.

instrukcja

Zwróćmy się teraz do pytania jak zmienić datę w MacOS. Potrzeba, by wprowadzić zmiany do swojej ustawienie może wystąpić z wielu powodów. Najczęściej złożoność tego problemu może nastąpić w początkujących, jak i użytkowników, którzy zdecydowali się przejść z jednego systemu operacyjnego na inny. Tak więc, musimy zwrócić się do prawego rogu głównego menu górnym. Naciśnij lewy przycisk myszy, aby umieścić datę i godzinę. wybrać funkcję „View Settings” w wyświetlonym menu. Usuń zaznaczenie zamontowany na punkcie „Pobierz datę z serwerem.” Wybierając dzień w kalendarzu niezbędne i kliknij przycisk „Zapisz”. Ustawienia zostaną zmienione w całe oprogramowanie systemu operacyjnego. Jesteśmy prawie gotowe z pytaniem, jak zmienić datę w MacOS. Istnieje tylko kilka prostych kroków. Zamknij okno Preferencje. Zmiana parametrów niezbędnych dla nas może być także produkowany przez kliknięcie na ikonę z biegów, który znajduje się w dolnej części ekranu i jest nazywany „Preferencje systemowe”. Powstały w polu wyszukiwania żądanego elementu łatwiej widok od dołu, za datę pozycji, w oparciu o aplikacje zainstalowane na urządzeniu, będzie to ostatni lub przedostatni.

urządzenie mobilne

Jest to system operacyjny, nie mniej znany niż MacOS – Android. Zastanów się, jak zrobić te same ustawienia na urządzeniach działających na platformie. Przede wszystkim, należy kliknąć na przycisk „Menu” na urządzeniu wyświetlającym. Znaleźć i użyć „Ustawienia”. Pobiera sekcję odpowiedzialną za datą i godziną. Zmienić odpowiednie ustawienia w Androidzie. Czasem awaria może wystąpić, jeśli wprowadź datę, a system przywróci pierwotną wartość. Popraw błąd, jak to możliwe. Możliwa przyczyna – konflikt między strefą czasową określoną przez system i operatora. W większości przypadków wystarczy wyjąć kartę SIM z urządzenia i ponownie go zainstalować. Następnie ręcznie wybrać odpowiednią strefę czasową. Czasami ten błąd występuje, jeżeli przed instalacją w telefonie nie ręcznie zmienić strefę czasową.

optymalizacja systemu

Konfiguracja MacOS nie jest ograniczony do dnia przydziału, wiąże się szereg innych ważnych punktów. Przede wszystkim należy zadbać o dostępności wolnego miejsca na dysku twardym. Aby obsługiwać system wymaga około 10 procent nieprzydzielone miejsce na partycji rozruchowej. Nawet z tego warunku aplikacje innych producentów mogą znacznie spowolnić platformy. Zaleca się zachować wolny dla około 20 procent dysku twardym, więc być w stanie osiągnąć maksymalną wydajność oraz uniknąć problemów z ochroną informacji. Należy również defragmentacji. Ponadto konieczne jest, aby usunąć problematyczne plist pliku. System, jak również różnorodność zastosowań używać materiałów listy właściwości do przechowywania preferencji i innych informacji. Więc mamy do czynienia z pytaniem, jak zmienić datę na MacOS i postanowił kilka innych ważnych zadań.