813 Shares 8843 views

Postcholecystectomical Syndrome: Maska innych chorób

Stan ten występuje po usunięciu (ectomy) pęcherzyka. Zazwyczaj ta operacja jest wykonywana na kamienie żółciowe (w niektórych przypadkach taka operacja ma alternatywy). Sam pęcherzyk woreczek, który przechowuje żółciowych, wystający z wątroby, z której przechodzi do procesu trawienia, o ile to konieczne. Kanał prowadzi go do dwunastnicy.

Żółć – to nie tylko płyn do trawienia, ale również rodzaj odpadów, które wątroba bierze się z krwi. Żółć jest żółto-zielony kolor i gorzki. Niektórzy z nas widział swoją żółć na długim bolesne wymioty.

Wątroba – bardzo duży korpus z wieloma funkcjami, z których główny – oczyszczania i detoksykacji (tak bym nie zaleca wątrobie zwierząt). W jelicie cienkim do upadku krwi prawie wszystkich niezbędnych substancji, więc rola żółci jest dość duży. I bez problemów pęcherzyka żółciowego zacząć.

postcholecystectomical objawy syndromu nie zawsze jest pewne. Często, po usunięciu go z ciała pacjenta wykazuje objawy wielu z tych, którzy byli przed usunięciem. Na przykład, biegunka, gorączka, wymioty, ogólne osłabienie. Jednak najczęstszym objawem – ostry lub tępy ból. Często, ze względu na oddziaływania z żółcią w ścianie jelit, wykładzina ta ostatnia dochodzi do zapalenia, co powoduje wzrost temperatury. Ból występuje u 70% pacjentów, którzy przeszli operację, ale zespół jest diagnozowana tylko w 10-15%. Przejawem – żółtaczka, który jest widoczny na błony śluzowe. To bilirubina substancja, której wymiana jest uszkodzony po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Zespół Postholetsistoektomichesky objawia rzucanie żółć w górnej części przewodu sposób przejawia poczucie goryczy w ustach.

Nie każdy, kto miał operację, doświadcza objawów opisanych powyżej. Główną przyczyną zespołu – fakt, że żółć nie mogą być gromadzone, jak to było wcześniej. Dlatego w diecie jest ważne, aby zachować umiar, ponieważ duże ilości pożywienia naraz żółci może nie wystarczyć. Z tego powodu pacjenci muszą jeść małe porcje, a jedzenie powinno być o niskiej zawartości tłuszczu.

Jeśli lekarze popełnił błąd podczas operacji, prawdopodobnie penetracji ciał poprzez blizny chirurgiczne, które mogą być bardzo niebezpieczne. A także rozważyć kompleks „postcholecystectomical syndrom” za to.

Czasami tworzą się kamienie, a gdy osoba doświadcza skrajnego bólu i ewentualną potrzebę nowej operacji. W 5% przypadków lekarze nie udało się ustalić przyczyn przejawów tego stanu.

Zazwyczaj postcholecystectomical syndrome – tymczasowa diagnoza, która kładzie zanim lekarz nie przyszedł do pewnego wniosku o tym, co dzieje się w organizmie pacjenta. Czasami objawy są bardzo cicho, więc ludzie, którzy przeszli przez tę procedurę należy otwarcie omówić wszystkie swoje uczucia z lekarzem. Uprzejmy lekarz może zalecić badania, które pomogą ustalić, co kryje się za maską zwany syndrom postcholecystectomical. Leczenie zależy od choroby kryje się za tym złożonym różnych objawów.

Jeśli nie można znaleźć przyczyny, być może trzeba drugą operację. Gdy usuwa się mięśni zwieraczy – pierścień, który zatrzymuje przepływ żółci. Czasami jest to bardzo skompresowane, zwężenie kanału, dzięki czemu można na ogół zamknięte, co oznacza stan krytyczny – i konieczność pilnego zabiegu.

W ogóle, druga operacja jest bardzo skomplikowane, a jego próba, aby rozpocząć rano, ponieważ nie wiadomo, ile będzie potrzebował czasu. Dlatego niemożliwe jest ignorować dolegliwości po cholecystektomii – trzeba udać się do lekarza. W większości przypadków będzie to możliwe, aby ograniczyć leczenie zachowawcze, leczenie bez operacji.